لوله کشی خانه
لوله کش ها برای جلوگیری از خرابی لوله کشی برخی کارها را هرگز انجام نمی دهند، کارهایی که انجام ندادن آن ها به خراب نشدن لوله کشی خانه کمک بسیاری می کند.

مواردی که لوله کش ها در خانه خود رعایت میکنند

مراقبت کردن از لوله کشی خانه یکی از مهم ترین کار هایی است که همه شما باید به آن اهمیت بدهید و به موقع آن را به انجام برسانید. لوله کشی سالم باعث می شود که ما همیشه هنگام حمام رفتن، دستشویی رفتن یا استفاده از سیفون دستشویی آب گرم داشته باشیم و مشکلی در استفاده از آن ها به وجود نیاید. جالب است بدانید که لوله کش ها برای خودشان عاداتی دارند و بعضی از کار ها را در خانه خود انجام نمی دهند که در این بخش از نمناک قصد داریم این موارد را به شما معرفی کنیم.

دستمال کاغذی و پوشک بچه را داخل توالت نمی اندازند

بعضی از افراد عادت دارند که پوشک بچه را با سیفون داخل توالت می اندازند اما هرگز نباید این کار را انجام دهید. دستمال توالت و یا پوشک بچه چیزی نیستند که بخواهید آن ها را داخل توالت بیندازید و بدون شک باعث گرفتگی لوله ها می شود و خسارت به بار می آورد و ممکن است در طولانی مدت باعث آسیب هایی شود که هرگز جبران پذیر نیستند، مگر اینکه هزینه زیادی را صرف کنید.

دستمال کاغذی توالت

مواد شیمیایی قوی را داخل فاضلاب نمی ریزند

اگر شما عادت دارید مواد شیمیایی قوی را داخل سینک بریزید تا گرفتگی ها را باز کند، هر چه سریع تر از کار خود دست بکشید. این پاک کننده ها نه تنها موثر نیستند، بلکه عامل ایجاد مشکل خواهند بود و ممکن است لوله و یا دست تان را در صورت لمس شدن بسوزاند و هیچ تاثیری هم در بهبود گرفتگی ها ندارند. معمولا لوله کش ها در این شرایط توصیه می کنند که از پاک کننده های آنزیم دار فاضلاب استفاده کنید که گزینه امنی هستند.

نکات مهم لوله کشی

چربی ها را داخل فاضلاب نمی ریزند

آیا غذایی سرخ کرده اید و می خواهید روغن آن را دور بریزید ؟ خوب شما چند گزینه دارید. حتما اولین گزینه ای که به ذهنتان می رسد این است که روغن باقی مانده را داخل سینک ظرفشویی بریزید اما نباید این کار را انجام دهید زیرا روغن به دیواره لوله ها می چسبد و باعث بسته شدن لوله فاضلاب شده و ممکن است با مواد دیگر که باعث گرفتگی شده اند همراه شود و وضعیت را بدتر کند.

بهتر است روغن هایی که قابل استفاده هستند را داخل یک شیشه بریزید و بعدا آن ها را استفاده کنید یا همراه با شیشه و یا کیسه پلاستیکی آن ها را دور بریزید.

داخل سینک ظرفشویی

اقدامات مراقبتی را به تأخیر نمی اندازند

سیستم لوله کشی نیاز به مراقبت پشت سرهم و منظم دارد. لوله کش ها اهمیت این موضوع را می دانند و هرگز آن را به تاخیر نمی اندازند و همین باعث می شود که خرابی های بزرگ و سنگین به بار نیاید. و هر کاری به موقع انجام شود.

جلوگیری از خرابی لوله کشی خانه به روش لوله کش ها

511
این مطلب مفید بود ؟110
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ح.ب/ن
وبگردی