افسردگی بعد از عروسی
افسردگی بعد از عروسی مسئله‌ای است که برخی از زوج‌ها آن را تجربه کرده اند اما دلیلی برای آن پیدا نمیکنند درصورتی که با شناخت دلایل میتوان از افسردگی جلوگیر کرد.

دلیل افسردگی زوج های جوان تازه ازدواج کرده بعد عروسی

بدونِ شک مراسم عروسی هیجان انگیز است؛ اما بعد از آن ممکن است احساسات منفی در شما قَلَیان کرده و تحریک شود، زیرا به حالتِ عادی زندگی برمی گردید و نمی‌ توانید خودتان را با آن شرایط تطبیق دهید و مانند قبل هیجان ندارید. در این قسمت از خانواده پلاس نمناک تصمیم گرفتیم که علت های حس افسردگی بعد از مراسم عروسی را برایتان بازگو کنیم.

مورد توجه نیستید

احتمالا به این موضوع اهمیت می دهید که در مراسم عروسی در مرکز توجه دیگران بوده و زمانی که مراسم به اتمام می رسد، دیگر کسی به شما توجه کافی ندارد. این تغییر برایتان سخت است و نمی توانید با زندگی معمولی و عادی، خودتان را تطبیق دهید.

افسردگی بعد عروسی

احساس پوچی دارید

برنامه ریزی کردن برای مراسم عروسی باعث می شود تا شما وقت خالی نداشته باشید و سرتان شلوغ باشد؛ اما زمانی که مراسم تمام می شود، بیکار شده و همین باعث می‌ شود که احساس پوچی داشته باشید.

درگیرِ مسائل مالی می شوید

مراسم عروسی هزینه بالایی دارد و این هزینه ها بعد از مراسم فکر شما را درگیر می‌ کند و از لحاظ اقتصادی به شما فشار می آورد، زیرا حسرت می خورید که چقدر پول خرج کرده اید و به سختی افتاده اید.

انتظاراتتان برآورده نشده است

ممکن است بعد از مراسم عروسی یک انتظار دیگری از زندگی داشته باشید؛ اما این انتظارات رویایی برآورده نمی شوند و شما به سمت افسردگی می روید و حتی ممکن است ناراحتی و ترس از آینده هم پیدا کنید.

افسردگی شدید

احساس خوشی کامل ندارید

خیلی از تازه عروس ها مثل شما فکر می کنند که مراسم عروسی آن ها را به نهایت خوشحالی و خوشبختی می رساند؛ اما بعد از اتمام متوجه می‌ شوند که چنین چیزی را تجربه نکرده اند و در نتیجه به افسردگی روی می آورند.

روزها تکراری سپری می شود

شاید بعد از مراسم عروسی زندگی را کسل کننده و تکراری ببینید، زیرا هیجانی مثل برنامه ‌ریزی برای عروسی ندارید و همین باعث کاهش سطح رضایت شما از زندگی می شود.

ازدواج را راهی برای پنهان کردن مشکلات می دانید

خیلی از شما مراسم عروسی را راهی برای برطرف کردن مشکلات تان در رابطه می دانید؛ اما اگر این مشکلات بعد از مراسم باز هم پابرجا بماند، احساس می‌ کنید که به هدف خود نرسیده اید. در واقع با مراسم عروسی می خواهید اختلاف نظر ها، خیانت، شک و جنگ و جدل ها را بپوشانید اما بعد از مراسم می فهمید که مشکلات همچنان اساسی و پابرجا هستند.

افسردگی در زوج

احساس تنهایی می‌ کنید

بعد از اینکه مراسم تمام می شود، ممکن است شما احساس نزدیکی با همسرتان نداشته باشید و دیگر مثل قبل بیرون نروید و...، زیرا دیگر قرار نیست برای مراسم برنامه بریزید و همین باعث انزوا و تنهایی تان شده است.

وضعیت تاهل برایتان جدید است

قبول کردن نقش یک فرد متاهل به معنای تغییرات زیادی در زندگی است و ممکن است شما از لحاظ روحی به این قضیه مقاومت نشان دهید یا احساس پشیمانی کنید یا به تصمیم خود شک کنید.

از بعضی از جنبه های مراسم عروسی پشیمان هستید

قبل از مراسم عروسی احتمالاً خیلی برنامه ریزی کرده اید؛ اما به خاطر اینکه از بعضی از قسمت های آن رضایت ندارید، پشیمانی به شما غلبه کرده است که این پشیمانی ممکن است به خاطر خرید دسته گل، دعوت بعضی از مهمان ها، موسیقی نامناسب یا هر چیز دیگری باشد که باعث فکر منفی و افسردگی تان شده است.

دلیل افسردگی تازه عروس و دامادها بعد عروسی

52
این مطلب مفید بود ؟20
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن/ش
وبگردی