ثابت كردن خود به ديگران
بعضی اوقات انسان ها در زندگی بیشتر از آنکه به دنبال شادی باشند به دنبال اثبات خود به دیگران هستند، که این روش زندگی آسیب های زیادی به آنها وارد می کند.

دلایلی که به ما نشان می دهد نباید خودمان را به دیگران ثابت کنیم

پیدا کردن حسِ شادی در زندگی و در دنیای امروزی کار راحتی نیست و هر کس عقاید خودش را دارد؛ اما گاهی اوقات افراد به دنبال این هستند که خودشان را به دیگران ثابت کنند. انجام این کار اصلاً رفتار درستی نیست و به شما توضیح خواهیم داد که چرا نباید چنین کاری را به انجام برسانید. در این قسمت از نمناک با ما همراه باشید تا دلایلی را به شما معرفی کنیم که نشان می دهد نیازی ندارد خودتان را به کسی ثابت کنید.

اعتبار بیرونی شخصیت شما را تعریف نمی کند

ممکن است یک کتاب بنویسید که مورد تعریف و تمجید دیگران قرار بگیرد و از این بابت احساس خوبی پیدا کنید و فکر کنید که اعتبار گرفته‌اید اما بدانید چیزی که به شما اعتبار می‌ دهد، آن چیزی است که در درون شما وجود دارد.

آنچه واقعاً اهمیت دارد این است که به اطرافیان خود مهربانی کنید. شما می توانید تمام پول و شهرت دنیا را داشته باشید، اما اگر نتوانید خیرخواه باشید و به کسی کمک کنید؛ آیا کاری انجام داده اید؟ در واقع ارزش های درونی هستند که شخصیت شما را تعریف می‌ کنند و اهمیت دارند.

خوشحالی

فقط بهترینِ خودتان باشید و بس

تلاش برای بهترین بودن چیز بدی نیست، اما نمی ‌توانید مدام خود را در حد استاندارد بالایی نگه دارید؛ بنابراین هیچ وقت نباید به خاطر جلب نظر و توجه دیگران کار خوب انجام دهید. باید یاد بگیرید که تحت هر شرایطی بهترینِ خودتان باشید و همیشه این را شبیه به یک عادت در خودتان به جریان بیندازید.

شما محدودیت‌ های خود را می‌دانید

هیچ کس غیر از شما نمی داند که چه محدودیت هایی در زندگی دارید و چگونه باید کارهای تان را به انجام برسانید؛ بنابراین باید مراقب باشید که به خاطر جلب نظر دیگران خودتان را به دردسر نیاندازید. همیشه کاری را انجام دهید که بابت آن بتوانید دفاع کنید و از طرفی خودتان را درگیر محدودیت ها و سختی های زندگی نکنید.

از دستاوردهای تان در زندگی راضی باشید

شما می‌دانید که هیچ راهی وجود ندارد تا بتوانید همه را در این زندگی خوشحال کرده و راضی نگهدارید، اما حداقل باید برای رضایت شخصی تان تلاش کنید. وقتی در پایان ماه، روز یا هفته خود به گذشته نگاه می کنید، می توانید بگویید که بهترین کار ها را انجام داده اید یا پشیمان هستید و آرزو می کنید که ای کاش کارهای تان را طور دیگری پیش می بردید؟ باید به همه کارهایی که انجام داده اید و به دست آورده اید؛ افتخار کنید و از خودتان رضایت داشته باشید.

موفقیت

قدرِ زحمات خودتان را بدانید

اگر می خواهید در زندگی احساس خوشبختی کنید، از اظهار نظرها دور باشید و برای خود زندگی کنید. برای کسب رضایت، باید تصمیم بگیرید که چه چیزی برای شما مهم است و چگونه می خواهید زندگی کنید؛ حتی اگر زمین بخورید و اشتباه کنید، باز هم آنها اشتباهاتی هستند که باید انجام می دادید. شما باید تعریف کنید که چه چیزی باعث موفقیت یک فرد می شود و استاندارد هایی را برای زندگی خود تعیین کنید و اجازه ندهید کسی تلاش کند تا نظر شما را تغییر دهد.

هر کسی زندگی خودش را دارد

همانطور که گفته شد؛ هر کسی زندگی خود را دارد و جای دیگری نیست؛ بنابراین نمی توانید از مشاوره های کسانی کمک بگیرید که زندگی متفاوتی دارند؛ ان ها مدام می گویند که:"شما باید شغل جدیدی پیدا کنید، زیرا به اندازه کافی درآمد ندارید."

"خانواده شما آنقدر بزرگ شده اند و وقت آن رسیده است که یک خانه جدید بگیرید." "اگر این شخص را رها کنید و شخص مناسب تری پیدا کرده و خوشحال تر خواهید بود." "آیا وقت آن نرسیده که یک ماشین جدید بخرید؛ چرا که ماشین تان در حال قدیمی شدن است؟"

منظور این افراد خوب است، اما از شما می خواهند که از توصیه های آنها استفاده کنید زیرا آنها بیشتر از شما در مورد زندگی تان می‌دانند. وقتی احساس می کنید که باید خود را در هر جنبه ای از زندگی به دیگران ثابت کنید، شما را در موقعیت ناخوشایندی قرار می دهد.

به خودتان بقبولانید که هر کسی زندگی خود را دارد و با شرایط خودش زندگی می‌ کند و قطعا باید یاد بگیرید که سرتان را از زندگی بقیه بیرون بیاورید و در عوض هم اجازه ندهید که کسی در زندگی شما سَرَک بکشد.

صحبت کردن

خوشبختی را برای خودتان تعریف کنید

خوشبختی ادراک و فهمی است که هر شخصی تعریف متفاوتی از آن دارد. یک مشاور املاک ممکن است خوشبختی را با تعداد خانه هایی که در یک ماه گذشته معامله کرده؛ تعریف کند، در حالی که یک معلم خوشبختی را با فهماندن یک مفهوم مشکل به شاگردانش تعریف می کند. دیدگاه خوشبختی کاملا ذهنی است، اما شما باید تصمیم بگیرید که برای تان چگونه به نظر برسد.

وقتی یاد می گیرید که چه چیزی شما را خوشحال می کند، آن استانداردها را تعیین کرده و مطابق آن ها عمل خواهید کرد. باید بفهمید که خوشبختی بستگی به نظر یا حرف های دیگران ندارد و دلیلی برای اثبات کردن خودتان به اطرافیان نیست. خوشبختی احساسی است که باید در درون تان وجود داشته باشد و حال تان را خوب کند.

شما هرگز نمی توانید همه را راضی نگه دارید

قطعا راضی کردنِ همه غیرممکن است، زیرا همیشه کسی وجود دارد که از رفتار و انتخاب های شما ناراضی باشد. یاد بگیرید که از خود دفاع کنید و نه گفتن را یاد بگیرید که برای سلامت روان بسیار لازم و ضروری است. وقتی به کسی نه می گویید، کاری را انجام می دهید که واقعاً می خواهید انجام دهید و حال خودتان را خوب خواهد کرد.

اگر باز هم با وجود همه این تفاسیر به دنبال جلب رضایت دیگران هستید؛ بدانید که هیچ‌گاه موفق نمی شوید که رضایت همه انسان های اطراف را به دست بیاورید، زیرا سلایق و طرز تفکر ها متفاوت است. پس بهتر است که برای همیشه این فکر را در ذهن تان پاک کنید.

دیگه لازم نیست خودتو به دیگران ثابت کنی چون ...

4.936
این مطلب مفید بود ؟351
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
وبگردی