پول بیبر
فلفل قرمز ترکیه ای یا همان پول بیبر از نوعی فلفل گوشتی نسبتا شیرین به دست می آیدکه به عنوان چاشنی غذا استفاده میشود.

پول بیبر، فلفلی برای هر سلیقه ای

یکی از رایج ترین ادویه هایی که در ترکیه استفاده می شود؛ فلفل ورقه ورقه شده یا پول بیبر است. ( همچنین به آن آلیپو بیبر یا پیمنتو دی آلیبو ) نیز می گویند. این ادویه به صورت پیش فرض در هر وعده غذایی استفاده می شود و در بیشتر رستوران ها شما می توانید آن را در کنار نمک و دیگر ادویه های روی میز ببینید. این فلفل را به سادگی میتوانید در منزل آماده کنید.

پول بیبر

پول بیبر ادویه محبوب سرآشپزهای ترکیه

آیا می دانستید که پول بیبر همان نام دیگر فلفل قرمز است؟ اما فلفل قرمز تنوع بالا و انواع مختلفی دارد که هر کدام عطر و طعم و رنگ و درجه تندی متفاوتی دارد. با ما در این بخش از نمناک همراه باشید تا در مورد این ادویه محبوب مردم ترکیه بیشتر آشنا شوید.

شما به هر مغازه ادویه فروشی که سر بزنید، بعید است که فلفل قرمز نداشته باشد. فلفل قرمز خشک و خرد شده یک ادویه همه کاره است. رنگ قرمز پر رنگ و یا نارنجی، طعم شیرین یا خیلی تند و سوزاننده، درخشندگی و سطح روغنی که تازگی و طعم آن را زنده نگه می دارد ، خشکی ، تند و خشن یا ملایم و دلپذیر، فلفلی که برای هر غذا و هر هدفی قابل استفاده است .

طریقه مصرف و کاربرد فلفل پول بیبر

مردم ترکیه پول بیبر را به صورت ساطوری خورد کرده و خشک می کنند و از آن به عنوان چاشنی غذاهای مختلف از سالاد گرفته تا غذاهای گوشتی استفاده می کنند. پول بیبر را می توان جایگزین مناسبی برای پاپریکا و فلفل قرمز دانست. این فلفل را می توان در انواع غذا ها از جمله استیک، کباب ها و سالاد ها، سوپ، ماکارانی، پیتزا، و میگو کبابی استفاده کرد . از این فلفل به همراه آبلیمو و روغن زیتون برای طعم دار کردن مرغ و گوشت کبابی استفاده کنید و به غذاهای دریایی اضافه کنید.

طعم پول بیبر

ته مزه پول بیبر یادآور طعم زیره و میوه بوده و طعم آن تقریبا مثل فلفل چیلی است اما تندی ملایم تری دارد و به دلیل افزودن نمک و روغن در فرایند خشک کردن، کمی شور و چرب است. تندی پول بیبر آزاردهنده نیست و همه افراد با ذائقه های مختلف می توانند آن را استفاده کنند اما توجه داشته باشید که در مصرف این فلفل زیاده روی نکنید.

فلفل قرمز

 

خواص و فواید فلفل پول بیبر

این فلفل علاوه بر طعم خوبی که دارد، دارای خواصی است شامل :

  • کاهش قند خون
  • کمک به هضم غذا
  • بهبود سیستم گوارش
  • کاهش التهابات
  • کاهش دردهای روماتیسمی
  • منبع غنی ویتامین ها و مواد مغذی

طرز تهیه پول بیبر در منزل

این نوع فلفل، پودر و خشک نیست و نیمه خشک یا ساتوری مورد استفاده قرار می گیرد. برای تهیه آن فلفل گوشتی قرمز را ساتوری کنید و برای مصرف روزانه در شیشه در بسته نگهداری کنید. پودر فلفل قرمز Pulbiber را می توانید با روغن زیتون ترکیب کرده و به عنوان بهترین چاشنی برای انواع غذاها استفاده کنید.

پول بیبر در چه غذاهایی استفاده میشود ؟

از این فلفل میتوانید در پخت انواع غذاها استفاده کنید، درست مثل فلفل ها و چاشنی های دیگر که هنگام طبخ به مواد اولیه اضافه می شود. طعم این فلفل که در غذاهای عربی و ترکی به مراتب بیشتر است، با هر ذائقه ای سازگار بوده و نظر هر کدام از شما را جلب خواهد کرد.

پول بیبر چیست و برای چه غذایی مناسب؟ + فواید و طرزتهیه خانگی

4.871
این مطلب مفید بود ؟683
منبع : بخش آشپزخانه نمناک/ن/ن.ح
وبگردی