اولویت همسر
دلایل زیادی برای این که همسرتان اولویت اول زندگیتان باشد وجود دارد که توجه به آن ها می تواند زندگی موفق و با عشقی را برای شما ایجاد کند.

اولویت همسرتان باشد ؛ شریک زندگی تان را مقدم بر والدین و فرزندانتان بدانید

قطعاً فرزندان بزرگترین نعمت های زندگی ما می باشند. شیرینی داشتن فرزند با هیچ چیز قابل مقایسه نیست. همه ما قلبا در عشق آن ها هستیم اما جالب این جاست که مهم ترین نقطه تمرکز شما باید معطوف همسرتان باشد. اگر بعد از ازدواج با خانواده و پدر و مادرتان زندگی می کنید، باز هم باید الویت اول شما همسرتان باشد. درست است که کودکان شما شگفتی زندگیتان هستند و والدینتان تمام زندگی شما اما نباید آن ها را به اولویت اولتان تبدیل کنید.

همسرتان اولین کسی است که باید قلب شما را در اختیار داشته باشد و همیشه هوای او را داشته باشید. در واقع باید در همسرتان غرق شوید. اگر فکر می کنید که چنین چیزی در رابطه شما کم می باشد، پس باید دوباره به اولویت های خود فکر کنید و انرژی خود را به مهم ترین شخص زندگی خود معطوف کنید. در این قسمت از نمناک دلایل مختلفی را برای شما بیان می کنیم که چرا باید همسرتان مرکز توجه و اولویت شما در زندگی باشد.

احترام به همسر

چرا باید همسرتان را در اولویت قرار دهید؟

 به این فکر کنید که چه کسی اول از همه وارد زندگی شما شده است

قطعاً همسرتان زودتر از فرزندانتان وارد زندگی شما شدند. در نتیجه یکی از مهم ترین دلایلی که باید به آن ها بیشتر توجه کنید، همین موضوع است. اگر می خواهید پیوند ازدواج خود را مستحکم تر کنید، پس بهتر است همیشه همسرتان را اولویت اول زندگی خود قرار دهید. اصلا منظورمان این نیست که او را بپرستید یا برای او تعظیم کنید ، بلکه باید انرژی خود را معطوف او کنید و همیشه در کنار او باشید.

عشق ورزیدن به همسرتان می تواند رابطه سالم را به فرزندانتان آموزش دهد.

یکی از بهترین چیزهایی که می توانید در حق کودکانتان انجام دهید ، این است که اجازه دهید آن ها عشق بین شما و همسرتان را ببینند. البته منظور ما اصلاً رابطه خصوصی نیست ، بلکه آن ها باید متوجه محبت بین شما و همسرتان بشوند و خودگذشتگی های شما برای یکدیگر را مشاهده کنند. یک ازدواج مستحکم و پایدار می تواند یک خانواده پایدار را بسازد. فرزندان شما نیاز دارند که در سایه عشق پدر و مادرشان احساس امنیت کنند.

 به آن ها نشان خواهید داد که یک رابطه واقعی باید چگونه باشد

این که به همسرتان عشق بورزید ، می تواند یک نمونه ازدواج کامل را به فرزندانتان نشان دهد. زمانی که کودکان مهربانی، از خود گذشتگی و عشق بین شما و همسرتان را مشاهده کنند، یاد می گیرند که در آینده چگونه باید یک زندگی مشترک را به بهترین نحو خود پیش ببرند و در واقع شما با این کارتان به آن ها نشان می دهید که یک رابطه واقعی، عاشقانه و صمیمی باید دقیقاً به چه گونه ای باشد.

 زندگی شما بهتر از همیشه پیش خواهد رفت

زمانی که همسرتان اولویت زندگی شما باشد، قطعاً نتایج و فواید آن را در زندگی مشاهده خواهید کرد. مثلا زمانی که برای همسرتان جشن تولد می گیرید، متوجه خواهید شد که صمیمیت شما بعد از یک قرار هیجان انگیز چقدر بالاتر می رود یا زمانی که در کنار یکدیگر فیلم می بینید یا آشپزی می کنید، متوجه فواید این اقداماتتان خواهید شد . پس اولویت قرار دادن همسر، می تواند لحظات شادتری را برای شما رقم بزند.

دیگران به اولویت شما آگاهی پیدا می کنند

زمانی که اولویت اول شما همسرتان باشد، دیگران نیز کم کم به این موضوع پی می برند. پس به روتین زندگی شما واقف می شوند و هیچ گاه درخواست غیر منطقی نخواهند داشت. در نتیجه یاد می گیرند که تا چه حد باید در مورد مسائل زندگی شما بدانند. در نتیجه به جزئیات زندگی شما وارد نمی شوند زیرا می دانند که شما به یکدیگر اعتماد کامل دارید و نفر اول زندگی یکدیگر می باشید.

در نهایت شما و همسرتان برای هم می مانید

همین کودکان بسیار زیبا و شیرین یک روز از پیش شما می روند و زندگی خودشان را تشکیل می دهند. در نهایت فقط شما و همسرتان هستید که برای یکدیگر می مانید و چه بهتر که از همان اول یکدیگر را اولویت زندگی خود قرار دهید و از روح و جسم خود مراقبت کنید تا بتوانید لحظات شادتری را در کنار یکدیگر سپری کنید.

اولویت همسر

شما مالک همسرتان نیستید

زمانی که همسرتان را اولویت زندگی خویش قرار دهید، یاد می گیرید که نباید برای او مادری یا پدری کنید. شما وارد زندگی همسرتان نشدید که برای او قانون تعیین کنید. بلکه عشق او هستید و باید عاشق او نیز باشید . پس این که بخواهید مدام همسرتان را کنترل کنید را فراموش کنید. بلکه باید بی قید و شرط به او عشق بورزید.

حس رمانتیک و صمیمانه دوباره به زندگی شما برمی گردد

این که همسرتان را در اولویت قرار دهید، قطعا از خودخواهی شما کم می کند. باعث می شود که حس عاشقانه و رمانتیک دوباره در زندگی شما جریان پیدا کند. کلمات شما مهربانانه تر خواهد شد، جملات شما عاشقانه تر می شود و در نتیجه همیشه از کنار یکدیگر بودن لذت خواهید برد و رابطه شما به قدری قوی می شود که هیچ کس نمی تواند آن را تضعیف کند.

 او را برای خودش دوست خواهید داشت

زمانی که همسرتان را در الویت قرار می دهید و بی قید و شرط عشق می ورزید، او نیز متوجه این موضوع می شود که او را برای آنچه که هم اکنون هست، دوست دارید. پس نمی خواهید را تغییر دهید . چنین احساسی می تواند رابطه شما را به یک رابطه بی نظیر تبدیل کند. اجازه دهید که همسرتان بداند برای تک تک لحظاتی که در کنار شما می باشد، قدردان هستید. با این اقدامات می توانید یک ازدواج موفق را تضمین کنید. 

نشان دهنده احترام شما به همسرتان است

هنگامی که همسرتان احترام شما را مشاهده کند پیوند عمیقی بینتان ایجاد خواهد شد. اگر خانمی به جای آنکه با همسرش بطور مستقیم صحبت کند و مشکلاتشان را با یکدیگر حل کنند، از والدینش مشاوره بگیرد باعث می شود تا حس بی اعتمادی بین طرفین شکل بگیرد که البته این مورد در مردان نیز صدق می کند. بهتر است زمان مشاوره با والدین طرفین حضور داشته باشند در غیر این صورت چاره جویی یک طرفه خواهد بود البته در صورت درد و دل می توانید با والدینتان باشید.

حل مشکلات زناشویی

به همسر و والدینتان نشان می دهد که زندگی محکم و با ثباتی دارید

اگر یکی از زوجین این عادت را داشته باشد تا مدام پیش والدینش رفته و درمورد همسرش شکایت کند سبب می شود تا زندگی شان خراب شود. هنگامی که این اتفاق رخ می دهد، والدین تصور می کنند که فرزندشان با فردی بازنده ازدواج کرده است و دیدگاه بدی نسبت به همسرتان پیدا خواهند کرد. در آن صورت است که ممکن است مشاوره خوبی به شما نداده و حتی فرد را تشویق به جدایی کنند.

اما وقتی همسرتان را در اولویت زندگی خود قرار دهید والدین متوجه خواهند شد که ازدواج تان باثبات است.

صمیمیت پایداری بین شما و همسرتان ایجاد خواهد شد

هنگامی که همسرتان در اولویت باشد باعث می شود تا نیازهای یکدیگر را برآورده کنید. چنین صمیمیتی در رابطه زناشویی لازم است اما اگر دیگران را در اولویت بدانید به رابطه زناشویی تان صدمه وارد خواهد شد . حفظ نزدیکی با والدین نیز مهم است اما درصورتی که زندگی تان به خطر نیفتد.

در اوضاع سخت زندگی می توانید روی یکدیگر حساب کنید

هنگامی که همسر خود را در اولویت قرار می دهید سبب می شود تا وفاداری تان به جا مانده و این امید را داشته باشید که همسرتان در چالش های زندگی برای همیشه در کنارتان خواهد ماند . با بودن در کنار یکدیگر سختی ها آسان شده و همسرتان حامی شما خواهد بود.

حمایت از همسر

هنگامی که والدین به آخر عمر خود برسند همسرتان آرامش بخش شما خواهد بود

حفظ رابطه خوب با همسرتان سبب می شود تا دلشکستگی های زندگی مانند نبود والدین برایتان آسان شوند . اگر تمام مدت به والدین خود احترام می گذاشتید و همسرتان را در اولویت قرار می دادید بدانید چه خاطرات زندگی تان شیرین تر و رابطه زناشویی تان قوی تر خواهد ماند.  

اولویت همسرم باشد یا فرزندان و والدینم ؟

4.652
این مطلب مفید بود ؟484
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/م.ح
وبگردی