برنامه ترک سیگار
اگر تصمیم به ترک سیگار هدفمند دارید، تکنولوژی به کمک شما آمده است و می توانید برنامه های کاربردی رایگان برای کنترل ترک سیگار را دانلود و نصب کنید.

معرفی برنامه های کاربردی ترک سیگار

همان گونه که مطلع هستید، استعمال سیگار دارای عوارض بلند مدت و تاثیرات منفی متعددی بر سلامتی دارد و از آنجایی که نیکوتین موجود در سیگار اعتیاد آور می باشد، ترک سیگار را سخت تر خواهد نمود. با این وجود اگر شما تصمیم به ترک سیگار دارید، راه های زیادی پیش پای شما می باشد. اما جدیدترین راهی که به کمک شما آمده است، تکنولوژی می باشد چرا که برنامه های متعددی اخیرا در جهت ترک سیگار منتشر شده اند و شما بدون پرداخت هزینه می توانید از آنها استفاده کنید که در ادامه این گزارش از نمناک به معرفی آنها خواهیم پرداخت. همراه ما باشید.

1- Flamy

برنامه Flamy دارای چندین ویژگی منحصر بفرد است که در شما انگیزه ترک سیگار را به اوج میرساند. اما چگونه؟ ابتدا آنرا دانلود و نصب کنید و سپس وارد برنامه شوید و اطلاعات اولیه و اهداف خود را برای ترک سیگار بنویسید و سپس برنامه برای شما شروع به کار خواهد شد. همچنین شما می توانید در این بخش تعداد سیگارهایی که در طول روز می کشیدید را نیز ثبت کنید.

برنامه اندروید ترک سیگار

با این وجود این برنامه طیف گسترده ای از قابلیت ها را به شما ارائه می دهد که با استفاده از آنها می توانید وابستگی به سیگار را به کمترین میزان ممکن ارسال کنید. برنامه Flamy جزء یکی از برنامه هایی است که بدون پرداخت هیچ هزینه ای می توانید عادت روزانه استعمال سیگار را کنار بگذارید و در کنار آن پولی را که برای سیگار می پرداختید را پس انداز کنید.

2- Smokeless

برنامه Smokeless نام یکی دیگر از برنامه های رایگان برای ترک سیگار می باشد که کار با آن بسیار ساده می باشد و به شما این امکان را میدهد تا هر سیگاری را که روشن کرده اید را به سادگی پیگیری کنید و حتی یک مورد را نیز از قلم نیندازید. با این وجود زمانیکه وارد برنامه می شوید، باید اطلاعاتی که برنامه از شما می خواهد را وارد کنید. این اطلاعات عبارتند از تعداد سیگارهایی که می کشید، تعداد سیگار هدف و مدت زمانی که می خواهید در طی آن سیگار را ترک کنید را وارد کنید و سپس به هدف بزرگ خود برسید.

برنامه اندروید ترک اعتیاد

3- Smoke Free

ویژگی اصلی برنامه Smoke Free تایمری است که در آن قرار گرفته است و تعداد روزها و زمانیکه سیگار را ترک کرده اید به شما نشان خواهد داد. همچنین این برنامه دارای قابلیت های بهداشتی نیز می باشد چرا که در برخی موارد می تواند سطح اکسیژن، تعداد نفس ها، گردش خون و... را تخمین بزند. با استفاده از این برنامه می توانید میزان پولی که قبلا برای سیگار هزینه می کردید را پس انداز کنید. یکی از قابلیت های این برنامه این است که در میان کاربران خود، شروع به نمایش کاربرانی که بیشترین زمان ترک سیگار را در کارنامه خود داشته اند می کند. بدون شک یک امید موثر خواهد بود!

برنامه کمکی ترک سیگار

4- Quit Tracker:Stop Smoking

اگر هدف شما ترک سیگار است، برنامه Quit Tracker در این زمینه به کمک شما خواهد رسید. با دانلود و نصب این برنامه، می توانید میزان هزینه ای که برای سیگار نموده اید و روزهایی که بدون سیگار سپری شده اند را بررسی کنید. با این وجود این برنامه قادر است به برنامه های دیگر مانند بررسی ضربان قلب نیز متصل شود و به سلامت قلب نیز در بلند مدت نظارت داشته باشد. اما یکی از قابلیت های این برنامه باعث متمایز شدن آن از سایر برنامه ها شده است.

کمک به ترک سیگار

قابلیتی که در این برنامه برخلاف سایر برنامه های معرفی شده وجود دارد، بازی های سرگرم کننده ای است که حواس شما را در حین هوس سیگار برای ساعت ها پرت خواهد نمود. با این وجود بخشی در این برنامه درنظر گرفته شده است با استفاده از آن می توانید آمار پیشرفت خود را در طول روز های اخیر مشاهده کنید.

5- Quit Smoking

بعد از آنکه اطلاعات شخصی خود مانند سن، وزن، جنسیت و... را در برنامه Quit Smoking وارد کنید، می توانید از آن استفاده کنید. اطلاعات دیگری که می بایست در این برنامه اضافه کنید، تعداد سیگارهایی است که در طول روز مصرف می کنید و همچنین میزان پولی است که در طول روز صرف سیگار می کنید. همانند سایر برنامه هایی که در این لیست وجود دارند، شما می توانید با استفاده از این برنامه از میزان بهبودی خود در طول بازه زمانی که تصمیم به ترک سیگار گرفته اید را بررسی کنید.

ترک سیگار

همچنین یکی دیگر از قابلیت هایی که این برنامه به شما ارائه می دهد، هشدرهای به موقعی است که به شما برای نمایش پیشرفت نشان میدهد که بدون شک این قابلیت می تواند در ترک سیگار شما موثر واقع شود تا زندگی سالم بدون مصرف دخانیات را در خود احیا کنید.

6- Chantix

گرچه برنامه Chantix دارای نظرات و ریویوهای متعددی نیست، اما یک برنامه قابل اعتماد برای ترک سیگار می باشد که به شما در کاهش مصرف سیگار کمک موثری خواهد داشت که می تواند آمارهای متعددی را به شما نشان دهد. محیط کاربری این برنامه به رنگ سفید و به نسبت مدرنتر می باشد که در نگاه اول کارکرد آسان آن را متوجه خواهید شد. همچنین این برنامه میزان زندگی از دست رفته را با هر بار سیگار کشیدن را در مقابل چشمان شما محاسبه می کند تا دلایل بیشتری برای ترک سیگار پیدا کنید.

معرفی برنامه های اندرویدی برای ترک سیگار

55
این مطلب مفید بود ؟50
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی