عضله سازی
استپ عضلات یکی از معضلات آقایان علاقه مند به عضله سازی است. اولین قدم برای رفع این مشکل، آگاهی از دلایل حجم نگرفتن عضلات و جلوگیری از آن هاست.

دلیل حجم نگرفتن و استپ عضلات با وجود ورزش

خیلی از آقایان دوست دارند که عضله سازی انجام دهند، زیرا ظاهرشان به شدت تغییر کرده و اعتماد بنفس درونی آن ها افزایش پیدا می‌ کند؛ اما گاهی اوقات با وجود این که ورزش بدن سازی را انجام می‌ دهند؛ باز هم آن طور که می خواهند عضله سازی در آن ها اتفاق نمی افتد. این موضوع دلایل متعددی دارد که در این قسمت از نمناک راجع به آن ها صحبت خواهیم کرد.

به اندازه کافی پرقدرت تمرین نمی کنید

برای این که عضلات شما پرورش داده شود و رشد کند، باید یاد بگیرید که خیلی جدی تمرین کنید. باید به اندازه کافی روی توانایی خود کار کنید و از خودتان قدرت به خرج دهید.

حرکات کششی

بیش از حد تلاش می کنید

بعضی از افراد برای این که به نتیجه مناسب برسند، بیش از حد تلاش می‌ کنند و شاید زیاده ‌روی داشته باشند. انجام این کار باعث می شود که نتیجه عکس بگیرند و دچار تمرین زدگی شوند؛ پس هرگز نباید زیاده روی کنید.

از یک عضله خیلی زیاد یا خیلی کم کار می کشید

باید دقت کنید که از همه عضلاتِ خود کمک بگیرید. اگر بخواهید فقط از یک عضله کار بکشید و اصلا عضله پا را به کار نگیرید، در رشد دیگر عضلات اختلال ایجاد خواهید کرد.

خیلی زیاد تمرین ها را عوض می کنید

درست است که باید چند وقت یک بار به عضلات خود شوک بدهید و تمرین ها را عوض کنید؛ اما اگر مدام بخواهید این کار را انجام دهید، نتیجه خوبی نخواهید گرفت.

روی قدرتِ قسمتی اشتباه تمرکز می کنید

خیلی از افراد برای مثال زمانی که تمرینات مربوط به کمر را انجام می دهند، باز هم روی قدرت دست تمرکز می کنند که انجام این کار کاملا غلط است‌. تمرکز و سنگینی باید روی عضله ای باشد که در حال تمرین آن هستید.

به اندازه کافی تمرین نمی کنید

باید یاد بگیرید که ست های تمرینی خود را همان طور که مشخص شده انجام دهید و آن را کم و زیاد نکنید. در غیر این صورت رشد عضلانی نخواهید داشت.

به حدِ کافی غذا نمی خورید

باید کالری خود را بشمارید. به اندازه کافی غذا به بدن تان برسانید و همیشه هدف مشخصی را در رژیم غذایی خود دنبال کنید.

غذا خوردن

به تنهایی تمرین می کنید

تنهایی تمرین کردن، مخصوصاً در بدن سازی اشتباه است و انگیزه شما را از بین می برد و باعث می شود که بعد از مدتی دیگر انگیزه برای پرورش عضلاتِ خود نداشته باشید و به هدف تان نرسید.

دلیل استپ عضله؛ باشگاه میرم اما عضله هام رشد نمیکنه!

4.555
این مطلب مفید بود ؟505
منبع : بخش ورزش و تناسب اندام نمناک/ن/ش
وبگردی