تولد
محیط و مساحت مستطیل
اگر شما به دنبال محاسبه محیط و مساحت شکل هندسی “مستطیل” هستید، در این گزارش از بخش تکنولوزی نمناک با فرمول های مربوطه و نحوه محاسبه آشنا خواهید شد.

فرمول محاسبه محیط و مساحت مستطیل

مستطیل از اشکال هندسی پر کاربرد می باشد در رشته ریاضی  فیزیک می باشد که به دلیل شکل ساده و پرکاربرد آن در صنایع مختلف، از شکل های پایه می باشد. با این وجود شکل مستطیل نوعی مربع است با این تفاوت که از 4 ضلع آن، 2 ضلع طول بیشتری نسبت به دو ضلع دیگر دارند و از طرفی از 4 اضلاع، 2 به 2 با یکدیگر موازی و در یک راستا قرار دارند.

با این وجود اگر قادر به حل مسئله ای که برای شما رخ داده است نیستید، در ادامه این گزارش از بخش تکنولوزی نمناک با فرمول های محیط و مساحت مستطیل آشنا خواهید شد. همراه ما باشید.

محیط و مساحت مستطیل

آموزش محاسبه محیط مستطیل

برای بدست آوردن محیط مستطیل "rectangle " تنها چیزی که نیاز دارید ، محاسبه طول و عرض های مستطیل است که باید یک طول را به اضافه یک عرض کنید و سپس جواب بدست آمده را ضربدر 2 نمائید. اما بطور کلی فرمول محیط مستطیل مطابق شکل بالا در قسمت زیر ذکر شده است؛

2 × (A + B)

آموزش محاسبه مساحت مستطیل

برای محاسبه مساحت مستطیل نیز شما نیاز به محاسبه طول و عرض مستطیل دارید و بعد از این طول و عرض را بدست آوردید، آنها را با یک دیگر ضرب کنید تا به مساحت مستطیل برسید. بطور کلی فرمول مساحت مستطیل بر اساس شکل بالا در ذیل آورده شده است؛

A × B

چگونه محیط و مساحت مستطیل را حساب کنیم؟

3.59272
این مطلب مفید بود ؟64852787
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : اشکال هندسی
وبگردی