گوشت قرمز و بیماری
مصرف گوشت قرمز در پیشروی امراض کلیوی و شدت یافتن آن ها در مبتلایان به بیماری های کلیوی بسیار تاثیرگذار می باشد.

پیامد مصرف گوشت قرمز برای مبتلایان به بیماری کلیوی

گوشت های قرمز، مانند گوشت گاو و بره می تواند به عنوان بخشی از رژیم غذایی سالم باشد اما، مانند بسیاری از اجزای رژیم غذایی، بهتر است میزان مصرف را محدود کنید. تحقیقات نشان می دهد که از مصرف بیش از 18 اونس گوشت قرمز در هفته خودداری کنید زیرا این ماده با برخی از سرطان ها از جمله سرطان معده ارتباط دارد.

مطالعه ای که در سال 2012 منتشر شد، 23926 مورد مرگ را نشان داد که مصرف گوشت قرمز با افزایش خطر بیماری های قلبی عروقی و مرگ و میر ناشی از سرطان همراه است، در این بخش از بهداشت و سلامت نمناک به بررسی تأثیر بالقوه گوشت قرمز بر سلامت کلیه می پردازیم.

ضرر گوشت برای کلیه

ارتباط گوشت قرمز با تشدید بیماری کلیوی

افراد زیادی درگیر بیماری مزمن کلیه (CKD) هستند و در سطح جهان، حدود 500 میلیون نفر با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند. بسیاری از بیماران مبتلا به CKD در شرایط ابتلا به مرحله انتهایی بیماری کلیه (ESRDD) قرار دارند و به نوع سخت این بیماری مبتلا می شوند که در این صورت نیاز به دیالیز یا پیوند کلیه دارند.

در حال حاضر، کاهش مصرف پروتئین برای کم کردن سرعت پیشرفت ESRD، به بیماران مبتلا به CKD توصیه می شود. بیماری انتهایی کلیه (ESRD) که گاهی نارسایی کلیه هم نامیده می شود، هنگامی رخ می دهد که آسیب به کلیه ها آنقدر شدید شده که کارکرد این اندام ها به کمتر از 10 درصد حد طبیعی رسیده باشد.

مضرات گوشت برای کلیه

محققان روی بیش از 63000 بزرگسال از 45-74 سال با هدف کشف نقش منابع مختلف پروتئین بر سلامت کلیه بررسی هایی انجام دادند تا بدانند چه توصیه هایی باید به بیماران یا افراد نگران سلامت کلیوی در مورد انواع یا منابع دریافت پروتئین داده شود."

در نهایت یافته ها نشان داد مصرف زیاد گوشت قرمز 40 در صد بیشتر افراد را به بیماری مزمن کلیه دچار می کند و سایر منابع پروتئینی هیچ ارتباطی با این بیماری ندارند. مصرف کمتر گوشت قرمز با کاهش خطر ابتلا به بیماری های کلیوی ارتباط دارد و جایگزینی یک وعده گوشت قرمز در هفته با یک منبع پروتئین متفاوت، خطر ابتلا به بیماری مزمن کلیوی را تا 62 درصد کاهش می دهد.

بلایی که گوشت قرمز سر بیماران کلیوی می آورد

59
این مطلب مفید بود ؟90
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : vitalrecord / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب/ن
برچسب : گوشت قرمز
وبگردی