نحوه بیرون آوردن کارتریج از پرینتر
اگر قصد دارید کارتریج را از پرینتر خارج کنید و هیچ اطلاعی ندارید، در این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک شما را با نحوه “بیرون آوردن کارتریج” و نصب آن آشنا سازیم.

آموزش بیرون آوردن کارتریج از پرینتر

پرینترها یکی از دستگاه های کاربردی و مهم با وجود هشدارهای مختلف برای تولید کاغذ و از بین بردن جنگل ها، هستند که این روزها در تمام نقاط جهان وجود دارند و شما می توانید به سادگی از این ابزار که هم در ابعاد کوچک و هم در ابعاد بزرگ و صنعتی وجود دارند استفاده کنید. اما نسل اول پرینترها به گونه ای بود که باید زود به زود جوهر آنرا پر می کردید و دارای مشکلات متعددی بودند.

خوشبختانه امروزه با پیشرفت تکنولوژی در زمینه های گوناگون، شاهد رونمایی و عرضه نسل های جدیدی از پرینترها هستیم که مشکل نسخه های قدیمی اصلاح شده اند. اما با این وجود اگر شما جدیدا اقدام به خرید پرینتر کرده اید و به دلیل عدم آشنایی با پرینتر موفق به خارج کردن پرینتر نشده اید و به دنبال پاسخ سوال چگونه کارتریج را عوض کنیم، هستید در این گزارش از بخش تکنولوزی نمناک ما قصد داریم شما را با بصورت تصویری با نحوه خارج کردن کارتریج از پرینتر آشنا سازیم. همراه ما باشید.

توجه مهم : توصیه می شود برای جلوگیری از هرگونه مشکل و اتفاق، قبل از بیرون آوردن کارتریج از پرینتر، پرینتر را از برق جدا کنید.

1- در قسمت بالایی چاپگر شما، قسمت برجسته ای وجود دارد که می توانید انگشت اشاره خود را به سادگی در آنجا قرار دهید. بعد از اینکه این بخش را همانند تصویر ذیل پیدا کردید، انگشت را در آن قرار دهید.

بیرون آوردن کارتریج

2- اینک به آرامی به سمت بالا انگشت خود را جابجا کنید تا محفظه بالایی پرینتر برای دستیابی به کارتریج آزاد شود. توجه داشته باشید که این اقدام باید بسیار آرام صورت گیرد تا به درب بالایی پرینتر آسیب وارد نشود که در تصویر ذیل کاملا واضح است؛

نحوه بیرون آوردن کارتریج

3- بعد از باز کردن درب بالایی پرینتر، کارتریج را مشاهده خواهید کرد. دقیقا در قسمت بالایی کارتریج جایگاهی برای قرار گیری 4 انگشت شما قرار گرفته است که شما می توانید با استفاده از 4 انگشت، کارتیج را به آرامی از پرینتر خارج کنید که در تصویر ذیل مشخص است؛

بیرون آوردن کارتریج

توجه : برای نصب کارتریج باید ابتدا درب بالایی پرینتر را باز کنید و سپس کارتریج را به نحوی که کف دست راست شما به سمت داخل پرینتر قرار دارد،کارتریج را در دست راست قرار دهید و به آرامی کارتریج را وارد جایگاه خود نمایید.

آموزش تصویری بیرون آوردن کارتریج از پرینتر و نصب آن

53
این مطلب مفید بود ؟30
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : پرینتر
وبگردی