تولد
بوی بد لیوان
گاها حین نوشیدن آب، ممکن است بوی بدی را در لیوان احساس کنیم که ما را از نوشیدن آب منع کند. منشاء این بو از کجاست و چگونه می توان بوی بد لیوان را رفع کرد؟

دلیل بوی بد لیوان شیشه ای و راه حل آن

آیا تا به حال شده بعد از شستن لیوان های شیشه ای باز هم متوجه بوی بد داخل آن ها شوید ؟ مثلاً ممکن است بویی شبیه به بوی ماهی بدهند و ندانید که اشکال کار از کجا است. در این قسمت از سبک زندگی و خانه داری نمناک قصد داریم علل بوی بد لیوان شیشه ای را حتی بعد از شستن به شما معرفی کنیم.

چرا لیوان شیشه ای بو می دهد؟

در مورد دلیل ایجاد این بو میتوان به عوامل زیر اشاره کرد:

استفاده از شوینده های بی کیفیت

بعضی از شوینده ها هستند که به اندازه کافی لیوان های شیشه ای و دیگر ظروف را تمیز نمی کنند و یک حالت تار و مات روی آن ها ایجاد می کنند که آلوده به نظر می رسند. علت آن هم اثرگذاری پایین شوینده ها است. پس بهتر است که در وهله اول شوینده خود را عوض کنید، زیرا اگر سطح آن به طور کافی تمیز نشده باشد، احتمال ایجاد بوی بد هم وجود دارد.

مواد شوینده

لوازم مربوط به شستشو

بعضی از اسکاچ ها قبلاً با مواد دیگری برخورد داشته اند و هنگامی که آن ها را به لیوان شیشه ای می زنید، بوی مواد قبلی به آن ها انتقال داده می شود که در چنین حالتی یا باید اسکاچ را به طور کامل بشویید یا این که آن را عوض کنید.

ارتباط بوی بد و رطوبت لیوان

چرا ظرف ها و لیوان موقعی که مرطوب هستند بیشتر بوی بد می دهند؟ باکتری های به دام افتاده روی سطح ظروف شیشه ای و لایه زیرین آن ها در رطوبت بیشتر رشد می کنند. در نتیجه هوای گرم و مرطوب باعث می شود که آن ها این باکتری ها را پرورش دهند و داخل آن ها بیشتر بو بگیرد.

بوی بد دهان

راه حل؛ چگونه بوی بد لیوان ها و ظروف شیشه ای را برطرف کنیم؟

راه های زیادی برای انجام این کار وجود دارد و می توانید از طریق آن ها بوی بد را از بین ببرید و به طرز قابل توجهی کاهش دهید.

سرکه سفید و سینک ظرفشویی

راه آب سینک را ببندید و یک حوله ضخیم داخل آن بیاندازید و لوازم شیشه ای را روی آن قرار دهید. سپس دو فنجان سرکه سفید به آن اضافه کنید و بعد؛ با آب داغ روی آن ها بگیرید تا روی لیوان ها را به طور کامل آب بگیرد.

 20 دقیقه الی نیم ساعت صبر کنید تا سرکه به طور کامل داخل آب حل شود و بوی بد از بین برود. سپس از یک اسفنج تمیز یا یک پارچه تمیز برای اسکراب کردن ظروف استفاده کرده و آنها را خشک کنید.

سرکه سفید و ماشین ظرفشویی

دو فنجان سرکه سفید را در کف ماشین ظرفشویی بریزید و اجازه دهید 1 یا 2 دقیقه داخل آن باقی بماند. سپس آب هم به آن اضافه کنید تا مواد به مدت 20 الی 30 دقیقه با یکدیگر مخلوط شده و روی ظرف های شما بریزند و در ماشین ظرفشویی را ببندید و اجازه دهید که کار خودش را بکند.

سرکه سفید

استفاده از پودر خردل

استفاده از پودر خردل از روش های از بین بردن بوی بد لیوان شیشه ای می باشد. برای از بین بردن بوی بد لیوان شیشه ای، لیوان شیشه ای را درون آب گرم مخلوط با یک قاشق چای خوری پودر خردل قرار دهید و یک ربع صبر کرده و سچس لیوان ها را شست و شو دهید.

قرار دادن لیوان در نورخورشید

برای از بین رفتن بوی بد لیوان شیشه ای آنها را پس از شستشو در هوای آزاد و زیر نور خورشید قرار دهید زیرا یکی از عوامل طبیعی از بردن بوی بد لیوان شیشه ای، نور خورشید می باشد.

استفاده از جوش شیرین

برای از بین بردن بوی بد لیوان شیشه ای، سینک را از آب گرم پر کنید و مقداری جوش شیرین به آن اضافه کنید، سپس نیم ساعت لیوان های شیشه ای را درون ترکیب آب و جوش شیرین بگذارید و بعد لیوان ها را تمیز بشویید. استفاده از جوش شیرین نه تنها سبب از بین رفتن بوی نامطبوع می شود بلکه لکه باقیمانده روی ظرف را هم پاک می کند.

جوش شیرین

استفاده از آب لیمو

بهترین روش برای از بین بردن بوی بد لیوان شیشه ای استفاده از آب لیمو است. آب لیمو اسیدی است و مقداری از آن سبب از بین رفتن بوی بد لیوان می شود. برای از بین بردن بوی بد لیوان شیشه ای کمی آب لیمو را درون لیوان شیشه ای ریخته و آن را تکان دهید، سپس لیوان را به خوبی بشویید.

استفاده از گوجه فرنگی

آیا می دانید آب گوجه فرنگی نیز بوی بد لیوان را از بین می برد. برای از بین بردن بوی بد لیوان شیشه ای مقداری آب گوجه را بگیرید و روی یک دستمال یا اسکاج بریزید و روی لیوان شیشه ای بمالید و سپس حدود 15 دقیقه صبر کنید و لیوان را تمیز بشویید.

استفاده از وانیل

برای از بین بردن بوی بد لیوان، درون آن را از آب سرد پر کنید و بعد از آن دو تا سه قطره عصاره وانیل به آن اضافه کنید و اجازه دهید یک شب این عصاره داخل ظرف باقی بماند سپس محلول را خالی کنید و لیوان را بشویید.

وانیل

استفاده از ذغال

زغال بوی نامطبوع را به خود جذب کرده و از بین می برد. پس برای از بین بردن بوی لیوان شیشه ای تکه ای ذغال را درون لیوان قرار دهید و بگذارید یک شب بماند و به خوبی بو را جذب کند، سپس لیوان را بشویید.

استفاده از قهوه

برای از بین رفتن بوی بد لیوان شیشه ای مقداری پودر قهوه را داخل لیوان ریخته و در آن را ببندید و بعد از یک تا نهایت دو روز در آن را باز کنید.

رفع بوی بد لیوان شیشه ای، سریع و راحت

4.212
این مطلب مفید بود ؟102
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ف.ن
وبگردی