لکه اب روی چوب
لکه های آب روی میزهایی چوبی برای بسیاری از خانم های خانه دار آزاردهنده است اما به راحتی با چند ترفند ساده از شر این لکه آب روی چوب خلاص شوید.

بهترین راه برای تمیز کردن لکه آب از روی چوب

آیا تا به حال شده که روی میز یا هر کدام از مبلمانِ چوبی تان متوجه لکه‌ های سفیدی شوید؟ قطعاً مجبور نیستید که این لکه ها را تا آخر عمر تحمل کنید، بلکه باید روش های درست و صحیح را به کار بگیرید تا بتوانید آنها را از بین ببرید. در این قسمت از خانه داری نمناک با ما همراه باشید تا این روش ها را برایتان توضیح دهیم.

اتو

اتو کمک می کند که شما سریع تر کارتان را انجام دهید. اگر چند روز است که لکه آب روی چوب جا انداخته است، می توانید از گرمای حاصل از اتو استفاده کنید و این لک را از بین ببرید.

اول باید اتو را آماده کنید؛ یعنی آب آن را خالی کنید، چرا که اگر آب داشته باشد، وضعیت لکه بدتر می شود؛ سپس یک عدد پارچه نخیِ ساده را روی لک بیندازید و اتو را روشن کنید و در کمترین درجه خود قرار دهید. چند دقیقه صبر کنید تا گرم شود؛ سپس آن را روی پارچه بگیرید و بعد از مدتی اگر دیدید که لکه همچنان باقی مانده، این کار را تکرار کنید تا به طور کامل پاکسازی شود.

از طرفی هم می توانید به جای اتو از بادِ داغ سشوار استفاده کنید و به مدت 10 دقیقه آن را روی ناحیه لک شده بگیرید تا به طور کامل پاک شود.

اتو لباس

استفاده از مایونز

اگر روش قبلی جواب نداد، می توانید از سس مایونز استفاده کنید. روغن موجود در سس مایونز شبیه به از بین برنده لکه آب برای چوب عمل می کند و رطوبت آن را می گیرد. کافی است که مقدار کمی سس مایونز را به یک پارچه بزنید و آن را مستقیم روی لک ها بگذارید؛ به طوری که کل لکه را پوشش دهد. شب تا صبح آن را در همین حالت نگه دارید؛ سپس با یک دستمال تمیز آن را پاکسازی کنید و بعد از چند ساعت از یک دستمال نرم کمک بگیرید و این کار را انجام دهید تا هر گونه رطوبت و لکه های حاصل از آب از بین برود.

خمیر دندان

اگر روش های بالا جواب ندادند، باید به سراغ خمیر دندان بروید، مقداری از آن را روی یک پارچه کهنه؛ اما تمیز و نرم که بهتر است رنگ سفید داشته باشد؛ بریزید و سپس آن را روی لکه بمالید و فشار را کمی ملایم کنید و ببینید که آیا لک از بین می رود یا خیر.

سپس از یک براش نرم و کوچک استفاده کنید و خمیر دندان تان را پاکسازی کنید. این کار را کمتر از یک دقیقه انجام دهید تا ببینید که لکه از بین رفته است یا خیر.

لکه آب از روی چوب رو چجوری میشه تمیز کرد؟

53
این مطلب مفید بود ؟30
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن/ش
وبگردی