تولد
بازگشت به کار
اگر بعد از مدتی بیکاری قرار است کار جدیدی را شروع کنید ,برای داشتن موفقیت در کار جدید و داشتن احساسی بهتر باید نکاتی را در نظر بگیرید

شروع دوباره و بازگشت به کار بعد از مدتی بیکاری

بازگشت به کار بعد از یک دوره بیکاری باعث می شود که شما سردرگم باشید . از طرفی با افراد جدید مواجه می شوید یا به مهارت های جدید نیاز دارید که همه این ها باعث ایجاد حس استرس و اضطراب در شما می شود. به نظر شما بعد از یک دوره بیکاری باید چگونه وارد یک کار جدید شد و شرایط را به راحت ترین شکل ممکن پیش برد؟ در این قسمت از نمناک در این باره توضیح خواهیم داد.

شاغل

با خودتان مهربان باشید

قطعاً اگر بعد از یک دوره بیکاری وارد کار جدید شوید، اعتماد به نفس کافی را ندارید. پس از اشتباه کردن می ترسید زیرا به خیلی از چیزها تسلط پیدا نکرده اید. در چنین حالتی باید با خودتان مهربان باشید. اجازه اشتباه به خود بدهید و همزمان دقت تان را نیز بالا ببرید اما به بهترین شکل ممکن خود را درک کنید که تازه کار هستید و امکان خطا وجود دارد.

مهارت های خود را ارتقا دهید

قطعاً به دلیل اعتماد به نفس پایین شما است که مهارت های خود را فراموش کرده اید یا مهارت های جدید را به خوبی یاد نگرفته اید. پس سعی کنید که همزمان با کار کردن، مهارت های خود را هم ارتقا دهید و ببینید که شغل تان به چه چیزی بیشتر نیاز دارد. به عنوان مثال اگر باید زبان تان را قوی کنید، حتماً این کار را به انجام برسانید یا سعی کنید مهارت سخنرانی را در خودتان افزایش دهید و در هر موردی خوش بدرخشید.

به همکاران قدیمی خود سر بزنید

قطعاً همکاران قدیمی خود را می شناسید و شماره آن ها را دارید، می توانید در مورد شیوه جدید کارتان با آن ها صحبت کنید و از تجربیات شان استفاده کنید. سعی کنید که اطلاعات بیشتری از آن ها بگیرید و هر طور که شده ارتباط برقرار کنید تا از سردرگمی در بیایید.

صحبت کردن

رزومه خود را ارتقا دهید

اگر می خواهید به تازگی کار جدید پیدا کنید، باید اول از همه روی رزومه تاکید داشته باشید. البته منظور ما این نیست که بخواهید چیز هایی را به دروغ وارد آن کنید. سعی کنید تجربیات خود را از کار هایی که در گذشته داشتید، با صداقت روی کاغذ بیاورید اما یک رزومه باکیفیت تر و تخصصی تر برای خودتان بسازید.

 برای مصاحبه آماده باشید

هنگامی که می خواهید برای شغل های مختلف درخواست دهید، همیشه باید آماده مصاحبه باشید. آن قدر با خودتان تمرین کنید که به اعتماد بنفس کافی در این زمینه برسید و از انجام مصاحبه ترسی نداشته باشید و مطمئن باشید که بهترین هستید. حتی می توانید روش های خوب ظاهر شدن در مصاحبه را جستجو کنید و طبق آن ها پیش بروید.

 کارهای داوطلبانه و کوتاه مدت به انجام برسانید

قطعاً زمانی که می خواهید بعد از مدتی بیکاری وارد کار شوید، کمی شرایط برای تان سخت است. برای اینکه از قبل خودتان را گرم کنید و راحت تر کارتان را به انجام برسانید، در کار های موقتی، داوطلبانه و پاره وقت فعالیت کنید تا به یک باره فشار زیادی به شما وارد نشود.

شاغل

یک روتین داشته باشید

قطعاً شما باید از یک روتین منظم پیروی کنید تا بتوانید از شوکِ وارد شدن به کار جدید، جلوگیری کنید. اگر روتین داشته باشید و با برنامه ریزی کارهای تان را در خانه و محیط کار به انجام برسانید، از لحاظ ذهنی و جسمی وضعیت بهتری پیدا می کنید و دیگر ترس و نگرانی در شما کم می شود . همچنین الگوی خواب خود را منظم کنید و ورزش را در برنامه روزانه خود قرار دهید و کاملاً با نظم پیش بروید .

مراقبت از خود را افزایش دهید

این که شما به یک کار جدید برگشته اید، باعث می شود که از لحاظ ذهنی و جسمی درگیر شوید، استرس بکشید و یا ساعات کاری به شما فشار بیاورد ؛ بهترین راه حل این است که از ذهن و جسم خود مراقبت کنید، رژیم غذایی سالم داشته باشید تا انرژی داشته ، به اندازه کافی بخوابید، مدیتیشن و ورزش را فراموش نکنید و از حمایت خانواده بهره مند شوید.

نکاتی ساده اما مهم برای بازگشت به کار بعد بیکاری

53
این مطلب مفید بود ؟30
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ش
وبگردی