رضا رویگری

حقیقتی که خیلی ها درباره گذشته رضا رویگری نمیدونن

تاریخ انتشار : 11 اردیبهشت 1401کد مطلب : 87034زمان مطالعه : 3 دقیقه
خیلی ها گفتند رضا رویگری پولدارترین بازیگر ایرانی است و دیگر صحبت های تایید نشده اما این بازیگر درباره این حواشی چه میگوید؟

حرفهای رضا رویگری درباره زندگی و گذشته اش

رضا رویگری بازیگر مختارنامه که به علت انتشار ویدیویی از او در خانه سالمندان مورد توجه رسانه ها قرار گرفته و زندگی خصوصی و شخصیش بارها مورد قضاوت قرار داده شده است، در برنامه دورهمی درباره گذشته خود و رسیدن به مرحله از زندگی توضیحاتی داده بود که لازم دانستیم به دلیل حواشی ایجاد شده برای کیان مختارنامه، فلش بکی به آنها بزنیم و برخی جزئیات را بازگو کنیم، جزئیاتی که در ادامه این بخش از چهره ها در نمناک منتشر می کنیم.

علت وضعیت نابسامان و بی پولی رضا رویگری

یکی از سوالاتی که درباره رضا رویگری این روزها مطرح می گردد این است که چرا آقای بازیگر به این وضع دچار شده و با وجود کار کردن بیش از چهار دهه باز هم اجاره نشین بوده و در آخر سر از خانه سالمندان در آورده است. کیان ایرانی در برنامه دورهمی به این سؤال مهران مدیری که چرا با بیش از چهار دهه کار هنوز به نقطه امن نرسیدید، اینگونه پاسخ داد:

پول کم در نیاوردم خدا وکیلی اما دورو اطرافم خدا رو شکر پول مفت خور زیاد بود و یه سری ها هم آمدن اطراف من که استحقاقش رو نداشتن که از من بکنن و برن اما کندن، بعد ما هم فکر می کنیم همیشه همینطور،نه به مریضی فکر می کنیم، نه به ممنوع الکاری فکر می کنیم و...، فکر می کنیم همینه دیگه. من سر مختار 7 تا قرارداد داشتم، من مغز بیزینسی هم ندارم، بابام هم ورشکست شد و خدا بیامرز اینکاره نبود. یه مغازه باز کرده بود، می آمدن نسیه می بردن چون سواد نداشت بنویسه، همه رو خوردن ازش.

مصاحبه رضا رویگری

رضا رویگری پولدارترین بازیگر ایرانی!

رضا رویگری در بخشی از گپ و گفت با مهران مدیری درباره ظاهر غلط اندازش و سؤال مردم درباره پولدار بودنش و بازی در نقش افراد ثروتمند اینگونه توضیح داد:

من به جز یکی دو بار نقش پولدار بازی نکردم، بهم می خوره پولدار باشم برای همین شما فکر می کنید نقش پولدار رو بازی می کنم، خوبه لااقل بذار نقشش رو بازی کنم، در واقع وقتی وجود نداره چرا نقشش رو بازی نکنم.

واقعا آدم پولداری نبودم، تو حرم حضرت ابوالفضل یه خانم با لهجه اصفهانی قشنگش گفت آقای رویگری راسته که میگن شما پولدارترین بازیگر ایرانی هستین؟ گفتم یا حضرت عباس اگه اون به کجا چنین شتابان که تازه پخش شده رو میگی اون جواهرات نبات رنگ شده بودن و پول ها رو هم خودمون چاپ کرده بودیم.

اجاره نشینی بزرگترین ترس رضا رویگری

رضا رویگری در پاسخ به سؤال مهران مدیری درباره بزرگترین ترس زندگیت اینگونه پاسخ داد:

اینکه سر برج بشه و اجاره خونم رو نداشته باشم. قدیمی ها یه دعای خوبی داشتند و می گفتند، ان شاالله پیرشی و عاقبت به خیر شی، دلم می خواد آخر و عاقبت به خیر بشم و تا روزی که زنده ام دستم پیش کسی دراز نشه و انقدر رو پام باشم که خودم بتونم زندگیم رو بچرخونم.

داستان بازیگری رضا رویگری از کوچه پس کوچه های شمران

مهران مدیری درباره آغاز داستان بازیگری رضا رویگری سوالاتی را عنوان کرد و بازیگر نقش کیان اینگونه پاسخ داد:

از تو کوچمون، ما بچه بودیم یه نصف هندونه رو می گذاشتیم سرمون مثل کلاه خود دو تا پر توش می زدیم، یه چوب و یه در پیت بنزینی حلبی رو سپر می کردیم و رستم و سهراب تو کوچه بازی می کردیم، از همون موقع به بازیگری هم فکر می کردم. من سالها تئاتر کار می کردم اما کار جدی ام محله بهداشت بود که ادامه محله برو بیا بود و با مرحوم رضا ژیان، آتیلا پسیانی، آقای جبلی، فردوس کاویانی و خانم نقوی هم دوره بودم.

ماجرای نابودی خانه پدری رضا رویگری

رضا رویگری درباره آمدن سیل و نابودی خانه پدریش گفت:

6 مرداد 1366 خونه پدری رو سیل برد. من سر فیلم سرزمین آرزوها، تبریز بودم، رادیو ماشین رو روشن کردم، گفتند شمرون سیل اومده، مگه میشه شمرون سیل بیاد، نگو اون بالا یه شیب ساخته بودند بارون آمده بود و از خونه ما چیزی نمونده بود.

یخچالمون شده بود اندازه قوطی کبریت، فرش ها همه گل، هر چی داشتیم و نداشتیم از بین رفته بود، خدا رو شکر زن و بچه ام از روی پشت بوم ها فرار کرده بودند.

حقیقتی که خیلی ها درباره گذشته رضا رویگری نمیدونن

4.3111
این مطلب مفید بود ؟9615
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ن/ن.ح
برچسب : رضا رویگری
وبگردی