ثروتمندترین افراد جهان
لیستی از ثروتمندترین افراد جهان در سال 2020 که جزء پردرآمدترین و پولدارترین افراد در دنیا هستند را در ادامه مشاهده خواهید کرد.

پردرآمدترین ، ثروتمندترین و پولدارترین های دنیا در سال 2020 معرفی شدند

برخی از ما انسان ها ایده های خوبی در ذهن خود داریم . گاهی اوقات دست به کارهای بزرگی هم می زنیم اما شاید نیمی از ما نتوانیم در این مسیر به موفقیت چشم گیری دست پیدا کنیم و این سوال برای ما پیش می آید که واقعاً چه کسانی با همین ایده های کوچک می توانند به ثروتمندی های بزرگ برسند. در این قسمت از نمناک ثروتمندترین افراد در سال 2020 را به شما معرفی می کنیم.

لیست 25 نفر اول لیست ثروتمندترین افراد دنیا

25. کولین ژنگ هانگ

ثروت او برابر با 35.5 میلیارد دلار است . او یک تاجر چینی است و موسس کمپانی بازرگانی پین دوئودو در چین می باشد . وب سایت او در سال 2015 تاسیس شد که هزینه آن برابر با 280 میلیون دلار در سال 2017 بود و همین کمپانی او را به چنین ثروت زیادی رسانید .

24. الون ماسک

ثروت این فرد 36.7 میلیارد دلار می باشد . الون متولد آفریقای جنوبی است و یک مهندس آمریکایی کانادایی و طراح صنعتی می باشد . احتمالاً اگر به آینده تکنولوژی جهان علاقه داشته باشید ، الون را می شناسید . الون همچنین موسس پی پال ، تلسا و اسپیس ایکس است.

ثروتمندترین افراد دنیا در سال 2020

23. فیل نایت

ثروت او برابر با 37.7 میلیارد دلار است . او یکی از تاجران آمریکایی محسوب می شود و همچنین موسس کمپانی نایک می باشد.

22. جک ما

ثروت جک ما برابر با 41.3 میلیارد دلار است . او همچنین موسس علی بابا بوده و یکی از ثروتمند ترین افراد آسیا به مدت چندین سال محسوب می شود ، اما اولین سالی است که نام او وارد لیست ثروتمندترین افراد جهان شده است.

21. ما هوتنگ

ثروت ما هوتنگ برابر با 46.4 میلیارد دلار است . او همچنین یک تاجر چینی ، سرمایه گذار ، مهندس، موسس شرکت های مربوط به اینترنت و تکنولوژی می باشد و یکی از با ارزش ترین کمپانی های آسیا به نام تنسنت متعلق به او است . اولین بار نام او در سال پیش جزء لیست ثروتمندترین افراد جهان منتشر شد.

20. جولیا کوچ و خانواده اش

ثروت جویا کوچ برابر با 46 و نیم میلیارد دلار است . جولیا کوچ همسر آخر دیوید کوچ بود که صنعت کوچ از برادرش چارلز به او رسید . بعد از مرگ برادرش در سال 2019 جولیا و سه فرزندش 42 درصد از سهام کمپانی را به ارث بردند.

ثروتمندترین افراد دنیا در سال 2020

19. چارلز کوچ

ثروت چارلز کوچ برابر با 46 و نیم میلیارد دلار است . او یک تاجر و خیرخواه محسوب می شود. صنعت کوچ به نام اوست که مربوط به تجهیزات کنترل آلودگی می باشد؛ مثل پلیمرها و فیبر ها، مواد معدنی، کودهای گیاهی و محصولات مربوط به جنگل و غیره.

18. مکنزی بزوس

ثروت او برابر با 48.7 میلیارد دلار است . مکنزی یک رمان نویس و خیرخواه در کشور آمریکا می باشد. او همسر جف بزوس هست که بعد از طلاق 4% از اموال سهام آمازون به او داده شد که در آن زمان 35 میلیارد دلار ارزش داشت.

17. کارلوس اسلیم هلو

ثروت کارلوس برابر با 51.2 میلیارد دلار است. کارلوس یک تاجر و سرمایه گذار مکزیکی است و صاحب Grupo Carso می باشد که برندهای بسیار معروف و مختلف در صنایع متنوع زیر مجموعه او است.

ثروتمندترین افراد دنیا در سال 2020

16. موکش آمبانی

ثروت موکش برابر با 52.7 میلیارد دلار است. او یک تاجر هندی می باشد که هم اکنون جزء ثروتمندترین فرد آسیایی شناخته می شود. 

15. فرانکویس بتن کورت مِیِرز

ثروث فرانکویس برابر با 54.2 میلیارد دلار است. او بعد از فوت مادرش به سرپرست برند لورآل تبدیل شد. اکنون 33 درصد از سهام لورآل متعلق به او و خانواده اش می باشد.

14. اس.رابسون والتون

ثروت رابسون برابر با 54.8 میلیارد دلار است. او فرزند ارشد سام والتون است و بعد از مرگ پدرش رئیس والمارت شد.

13. آلیس والتون

ثروت آلیس برابر با 55 میلیارد دلار است. آلیس هم فرزند سام بالتون است که کمپانی لاما بعد از مرگ پدرش به دست او رسید که هم اکنون بسته شده است.

ثروتمندترین افراد دنیا در سال 2020

12. جیم والتون

ثروت جیم برابر با 55.2 میلیارد دلار است. جیم پسر سام والتون است که هم اکنون صاحب بزرگترین کمپانی زنجیره ای خرده فروشی به نام وال مارت می باشد.

11. مایکل بلومبرگ

ثروت مایکل برابر با 59.7 میلیارد دلار است. مایکل یک سرمایه گذار و سیاستمدار آمریکایی می باشد او هم اکنون 74 سال سن دارد. البته سال پیش 11 میلیارد دلار به سرعت اضافه شد که باعث شد هم اکنون یازدهمین فرد ثروتمند جهان محسوب شود.

10. آمانکیو اورتگا

ثروت آمانکیو برابر با 60.5 میلیارد دلار است . آمانکیو یک سرمایه گذار آمریکایی می باشد. همچنین صاحب برند های مختلف لباس مثل برند زارا است که یکی از محبوب ترین ها در صنعت لباس است . آمانکیو تا پیش از این  پنجمین فرد ثروتمند جهان بود اما 25 درصد از اموالش را از دست داد. در نتیجه به جایگاه دهم منتقل شد.

ثروتمندترین افراد دنیا در سال 2020

9. سرجی برین

ثروت او برابر با 61.3 میلیارد دلار است . سرجی اولین بار کار خود را با یک گاراژ کوچک شروع کرد اما بعد ها وارد دنیای تکنولوژی شد و از اون یکی از موثرترین افراد در کمپانی گوگل محسوب می شود .

8. لاری پیج

ثروت لاری پیج برابر با 63.6 میلیارد دلار است. لاری پیج یکی از افراد موثر در گوگل می باشد. همان طور که می دانید کمپانی گوگل یکی از ثروتمند ترین کمپانی های جهان است.

7. استیو بالمر

ثروت استیو برابر با 65.4 میلیارد دلار است. استیو همچنین صاحب NBA در لس آنجلس می باشد. همچنین یکی از اعضای اصلی مایکروسافت محسوب می شود.

ثروتمندترین افراد دنیا در سال 2020

6. لاری الیسون

ثروت لاری برابر با 66.4 میلیارد دلار است. او یکی از اعضای اصلی کمپانی oracle محسوب می شود. او اکنون 39 سال سن دارد و بیش از 136 هزار نفر در شرکت او مشغول به کار هستند .

5. وارن بافت

ثروت وارن برابر با 89.9 میلیارد دلار است. وارن یک سرمایه گذار آمریکایی محسوب می شود و هزاران هزار تاجر موفق در دنیا زیردست او پرورش پیدا کرده اند اما جالب این جاست که وارن با این همه ثروت، هنوز هم در خانه قدیمی خود زندگی می کند .

4. مارک زاکربرگ

ثروت مارک برابر 86.5 میلیارد دلار است. مارک زوکربرگ موسسه کمپانی فیس بوک می باشد که اکنون یکی از بزرگ ترین و معروف ترین های اجتماعی محسوب می شود. ایده تاسیس کمپانی فیس بوک در خوابگاه دانشجویی او در دانشگاه هاروارد ایجاد شد .

ثروتمندترین افراد دنیا در سال 2020

3. برنارد ارنالت

ثروت برنارد برابر با 94.1 میلیارد دلار است. او صاحب برند LVMH است و یکی از موفق ترین برند های مد و زیبایی می باشد.

2. بیل گیتس

ثروت بیل گیتس برابر با 106.5 میلیارد دلار است. بیل گیتس موسس مایکروسافت است و تا چند سال ثروتمند ترین فرد جهان محسوب می شد. مایکروسافت اکنون یکی از بهترین ها در برنامه های PC محسوب می شود.

1. جف بزوس

درست مثل لیستی که سال پیش به عنوان ثروتمندان جهان در نمناک بازنشر شد امسال هم مالک آمازون مرد شماره یک این لیست است. ثروت جف برابر با 146.9 میلیارد دلار است. او موسس کمپانی آمازون می باشد که اکنون یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین کمپانی وب محسوب می شود. اوایل آمازون فقط یک کتابخانه آنلاین ساده بود.

ثروتمندترین افراد دنیا در سال 2020

لیست ثروتمندترین مردان دنیا در سال 2020 اعلام شد

4167
این مطلب مفید بود ؟13532
منبع : wealthygorilla / بخش سرگرمی نمناک /ن/ف
وبگردی