ثروتمندترین زنان جهان
مجله فوربس در هر سال لیستی از ثروتمندترین زنان جهان را منتشر می کند که دارایی آنها میلیاردها دلار ارزش دارد. در ادامه با ثروتمندترین زنان دنیا در سال 2020 آشنا می شوید.

لیست ثروتمندترین زنان جهان در سال 2020 و دارایی آنها

هرسال مجله فوربس فهرستی از نام ثروتمندترین افراد جهان را منتشر می کند . با توجه به بازار پر تلاطم و حتی پردردسر تقریبا نیمی از 234 نام موجود در فهرست جدیدترین میلیاردرهای جهانی دارایی کمتری نسبت به سال گذشته دارندT اما با این وجود آلیس والتون از این روند پیروی کرد. او که وارث بخشی از ثروت والمارت (بزرگترین شرکت جهان) است به عنوان ثروتمندترین زن جهان در لیست قراردارد. دارایی او براساس آن چه که تخمین زده شده است 54.4 میلیارد دلار است یعنی 10 میلیارد دلار بیشتر از سال گذشته . او تقریبا هم تراز با وارث شرکت فرانسوی لورئال خانم فرانسوا بتانکور مایر در لیست سال 2020 قرار دارد.

در بین زنانی که در صدر این لیست قرار دارند وارث شرکت بی ام و خانم زوزانه کلاتن در میان افت بازارسهام ناشی از ویروس کرونا دارایی خالص او 4 میلیارد دلار کم تر از سال گذشته به حساب آورده شد. سهام بی ام و از ژانویه بیش از یک سوم سقوط کرد و به پایین آوردن دارایی خالص کلاتن به 16.8 میلیارد دلار منجر شد.

در ایالت متحده ثروت میلیاردی لاس وگاس خانم الاین وین نسبت به سال گذشته 33 درصد کاهش یافته است زیرا سهام شرکت های وین توچال در چند ماه گذشته به طرز چشمگیری سقوط کرد.

اما سایرین؛ مانند خانم ژونگ هویجوان رییس داروسازی چینی هانسوه دارویی از سال گذشته دارایی قابل توجهی کسب کرده اند. در ژوان سال 2019 هانسوه در عرضه عمومی اولیه خود در هنگ کنگ یک میلیارد دلار جمع آوری کرد و از آن زمان سهام بیش از 25 درصد افزایش یافت به طوری که حال ژونگ 14.6 میلیارد دلار دارایی دارد.

بنابر افت سهام امسال تنها نام 234 زن در لیست ثروتمندترین زنان جهان قرار دارد وعلی رغم بی ثباتی اقتصادی اخیر آن ها در مجموع 29.4 میلیارد دلار از سال گذشته ثروتمند تر هستند.

19 زن به اصطلاح تازه وارد این لیست هستند که از این میان ثروتمندترین تازه وارد جولیا کوچ است که پس از درگذشت همسرش دیوید کوچ در اوت سال 2019 دارایی او را به ارث برد. یکی دیگر از مشهورترین تازه وارد ها ؛ مک کنزی بیزوس است که پس از نهایی شدن طلاق خود با ثروتمندترین مرد جهان آقای جف بیزوس ثروت او را به دست آورد. همچنین خانم نیرجاستی در زمینه مشاوره و برونسپاری شرکت سینتل به همراه همسرش آقای بهارات دسای مشاوره فناوری اطلاعات را تایید کرد. ستی یکی از 67 زن خود ساخته است که در فهرست امسال ظاهر شده است  در ادامه این بخش از نمناک نام 10 زن ثروتمند جهان که دارایی آن ها مربوط به 18 مارس سال 2020 می باشد، ذکر شده است.

10 نفر از ثروتمندترین زنان جهان در سال 2020 معرفی شدند

1- آلیس والتون:

دارایی خالص :54.4 میلیارد دلار

کشور:ایالت متحده

منبع دارایی :والمارت

 ثروتمندترین زنان جهان

تنها دختر بنیانگذار والمارت، سام والتون می باشد که پس از طلاق؛ وارث شرکت فرانسوی لورال شد. خانم فرانسوا بتانکور مایر در سال 2019 به عنوان ثروتمندترین زن جهان در صدر لیست قرار گرفت. علی رغم آشفتگی اخیر بازار دارایی والتون نسبت به سال گذشته 23 درصد افزایش یافته است. والتون که هیچ نقشی در والمارت ندارد به رهبری یک برنامه در بنیاد خانواده والتون کمک می کند و آن هم صادرکردن 300 میلیون دلار اوراق قرضه برای کمک به مدارس تحت تاسیس برای سرمایه گذاری و نوسازی می باشد.

2- فرانسوا بتانکور مایر و خانواده:

دارایی خالص:48.9 میلیارد دلار

کشور:فرانسه

منبع دارایی:لورال

 ثروتمندترین زنان جهان

نوه بنیانگذار لورال یوگن شوولر می باشد که پس از درگذشت مادرش خانم لیلیان بتانکور در سن 94 سالگی وارث این شرکت بزرگ آرایشی شد. ثروت بتانکور از لیست سال گذشته 400 میلیون دلار کاهش یافته است. از طرفی به دلیل همه گیر شدن کرونا ویروس سهام غول لوازم آرایشی در دو هفته اول مارس 12 درصد کاهش یافته است. در مارس این شرکت اعلام کرد که کارخانه هایش به دلیل نیازهای بهداشتی فرانسه و اروپا مشغول به ساخت ضدعفونی کننده های دستی می باشند.

3- جولیا کوچ و خانواده:

دارایی خالص :38.2 میلیارد دلار

کشور :ایالت متحده

منبع دارایی:صنایع کوچ

 ثروتمندترین زنان جهان

کوچ که نام جدیدی در فهرست امسال می باشد پس از آن که همسرش آقای دیوید کوچ در اوت سال 2019 در 79 سالگی درگذشت؛ او و سه فرزندش 42 درصد از سهام شرکت صنایع کوچ را بدست آوردند که منجر شد به رده های میلیاردی بپیوندند. او درسال 1980 به عنوان دستیار طراح مد آدولفو کار می کرد.

4- مک کنزی بیزوس:

دارایی خالص :36 میلیارد دلار

کشور :ایالت متحده

منبع دارایی :سایت آمازون دات کام

 ثروتمندترین زنان جهان

بیزوس پس از نهایی شدن طلاقش با جف بیزوس بنیانگذار آمازون در ژوییه سال 2019 اولین حضور خود را در لیست ثروتمندترین زنان جهان نشان داد. این خانم رمان نویس یک چهارم از سهام شوهر سابق خود در غول تجارت الکترونیکی دریافت کرد. مک کنزی با حداقل نیمی از ثروت خود در ماه می 2019 قرارداد گیوینگ پلج را نیز امضا کرد.

5- ژاکلین مارس:

دارایی خالص :24.7 میلیارد دلار

کشور :ایالت متحده

منبع دارایی :شیرینی فروشی و تولید غذای حیوانات

 ثروتمندترین زنان جهان

مارس و برادرش آقای جان مارس، صاحب یک سوم شرکت شیرینی سازی آمریکایی مارس اینکورپویتد هستند، بزرگترین شیرینی فروشی جهان که توسط پدربزرگشان فرانک در سال 1911 تاسیس شد. هر کدام یک سوم از سهام با (35 میلیارد فروش) را به دست آورده اند. او تقریبا 20 سال در شرکت کار کرد و تا سال 2016 عضو هیئت مدیره ماند.

واقعیت دیگری که درمورد او باید بدانید آن است که مارس یکی از بزرگترین تولید کنندگان مواد غذایی حیوانات در ایالت متحده نیز است.

6- یانگ هویان و خانواده :

دارایی خالص :20.3 میلیارد دلار

کشور :چین

منبع دارایی :ریل استیت

 ثروتمندترین زنان جهان

یانگ هویان 38 ساله صاحب 57 درصدی سهام و در حال حاضر به عنوان مالک اصلی هولدینگ کانتری گاردن فعالیت می کند . کانتری گاردن شرکت املاک و مستغلات چینی است که در زمینه سرمایه گذاری و ساخت و ساز زیر ساخت های شهری و صنعتی فعالیت می کند.

براساس وب سایت رسمی این شرکت کانتری گاردن در سال 2016 به عنوان سومین شرکت بزرگ در جهان معرفی شده است . به دلیل همه گیر شدن کرونا ویروس این شرکت ایستگاه های ارایه دهنده غذا به صورت خودکار و روباتیک را در ووهان (جایی که این ویروس منشا گرفته است ) برای تغذیه کارگران پزشکی چینی راه اندازی کرده است.

7- زوزانه کلاتن :

دارایی خالص:16.8 میلیارد دلار

کشور :آلمان

منبع دارایی :بی ام و - داروسازی

 ثروتمندترین زنان جهان

کلاتن وارث شرکت خودرو سازی بی ام و می باشد که در سال گذشته 20 درصد از دارایی او رکود کرده است . در حالی که فروش خودرو در میان همه گیری کرونا ویروس رشد کندی داشته است سهام خودروسازی بی ام و نیز در نیمه اول مارس 24 درصد کاهش یافته است .

زوزانه کلاتن همچنین تنها مالک و نایب رییس شرکت آلتانا که یک شرکت خصوصی داروسازی است ، می باشد .

8- لورن پاول جابز و خانواده :

دارایی خالص :16.4 میلیارد دلار

کشور :ایالت متحده

منبع دارایی :اپل - دیزنی

 ثروتمندترین زنان جهان

بیوه ی بنیانگذار اخیراپل ، استیو جابز در دسامبر 2011 به همراه خانواده اش 20 میلیارد دلار از سهام اپل و دیزنی را به ارث برده است . او در مصاحبه ای در مجله نیویورک تایمز گفت :من به چینش ثروت و میراث علاقه ای ندارم و فرزندانم نیز این را می دانند .

ثروت او در مقایسه با سال گذشته 2.2 میلیارد دلار کاهش یافته است و این امر به دلیل کاهش قیمت سهام دیزنی بوده است .

9- ژونگ هویجوان :

دارایی خالص :14.6 میلیارد دلار

کشور :چین

منبع دارایی :شرکت هانسوه فارماسوتیکال

 ثروتمندترین زنان جهان

ژونگ در شرکت هانسوه داروسازی خود داروهای آنکولوژی - روان گردان – ضد دیابتی و سایر داروها را تولید می کند. سهام او از اوایل ژانویه تا اواسط مارس 10 درصد افزایش یافت دقیقا زمانی که کرونا ویروس دراین کشور شیوع داشت. ژونگ با سان پیایویانگ رییس میلیاردر پزشکی جینگ سو هنگوری ازدواج کرده است.

10- جینا راینهارت :

دارایی خالص :13.1 میلیارد دلار

کشور :استرالیا

منبع دارایی :استخراج از معدن

 ثروتمندترین زنان جهان

در مطلب ثروتمندترین زن جهان پیش از این در نمناک کامل به معرفی صاحب رتبه ی اول زنان میلیاردر جهان پرداخته ش و گفتیم که وی دختر لانگی هانکوک کارآفرین استرالیایی و کاشف بزرگترین معدن سنگ آهن جهان سال 2019 در استرالیای غربی است . ثروت راینهارت در سال گذشته 2 میلیارد دلار کاهش یافته است زیرا همه گیرشدن ویروس کرونا در صنعت سنگ آهن کاهش دارایی او را به همراه داشت.

فوربس ثروتمندترین زنان جهان در سال 2020 را معرفی کرد

4.520
این مطلب مفید بود ؟182
منبع : forbes / بخش سرگرمی نمناک /ن/ف
وبگردی