تولد
کفپوش خانه
کفپوش رولی یکی از بهترین انتخاب ها برای پوشش کف منازل و ساختمان های عمومی است. در این مقاله با ما همراه باشید.

شرایط نگهداری از کفپوش های رولی

کفپوش رولی از همان ابتدای تولید تا به امروز همواره توجه خریداران را جلب کرده است. تنوع طرح و رنگ و زیبایی این محصولات به حدی زیاد است که تردیدی برای نصب کفپوش باقی نمی ماند. بخش اعظم محبوبیت این کفپوش ها به دلیل بدون درز بودن آن است. کفپوش هایی که به صورت رول تهیه شده اند موقع نصب، درزهای بسیار کمتری دارند. 

شکل ظاهری این محصولات نیز تنوع زیادی دارد. از انواع کفپوش رولی طرح پارکت گرفته تا کفپوش های طرح سنگی همگی به یک صورت اجرا می شوند. متریال اصلی کفپوش رولی از جنس pvc  است. پی وی سی شباهت زیادی با محصولات پلاستیکی دارد. از لحاظ مواد اولیه و جنس، هیچ تشابهی بین کفپوش های پی وی سی و پارکت و سرامیک وجود ندارد.

این کفپوش ها در عرض 2 متر و با طول 3 تا 5 متر برای ساختمان های مسکونی تولید شده اند. اما در ساختمان های تجاری، کارگاهی، انبارها و سالن های ورزشی از کفپوش هایی با طول بسیار بیشتر، استفاده می شود. علاوه بر ظاهر مطلوب و تنوع طرح و رنگ، قیمت کفپوش هم از موارد مشابه ارزان تر و اقتصادی تر است. 

چگونه از کفپوش رولی نگهداری کنیم؟

چند صباحی بیشتر از ورود کفپوش pvc رولی به بازار نمی گذرد و هنوز بسیاری از خریداران با ویژگی ها و نحوه نگهداری از پی وی سی، آشنایی ندارند. پی وی سی به رسیدگی خاصی نیاز ندارد و شاید نگهداری از آن خیلی ساده تر از کفپوش های دیگر باشد. این کفپوش برای مکان های پر رفت و آمد و فضاهای مرطوب نیز مناسب است. در صورت نگهداری صحیح، طول عمر این کف پوش ها بسیار بیشتر می شود. کافیست موارد ساده ای را رعایت کنید تا کفپوش های رولی همیشه با کیفیت باقی یمانند.

1.مراقبت در موقع نصب کفپوش pvc رولی

این محصول را می توان روی هر سطحی نصب کرد. پی وی سی به راحتی روی کف بتونی، سنگی، چوبی و هر سطح دیگری نصب می شود. برای اینکه کیفیت کفپوش حفظ شود لازم است تا محل نصب، کاملا هموار و صاف باشد. اگر سطح زمین دارای ناهمواری است از قبل باید این موارد اصلاح شود. برای مثال ابتدا سرامیک های شکسته کف آشپزخانه باید با سیمان یا بتونه ترمیم شوند تا سطحی صاف برای نصب کف پوش ایجاد شود. 
کفپوش رولی
برای نصب انواع کفپوش رولی از چسب مخصوص استفاده می شود. دمای هوا روی پروسه چسبیدن پی وی سی به کف تاثیر زیادی دارد.  در دمای 18 تا 29 درجه سانتیگراد، قدرت پسبندگی چسب در حد مطلوب است. قبل و بعد از نصب نیز حداقل به مدت 48 ساعت باید ثبت دمایی در محل وجود داشته باشد در غیر این صورت امکان جدا شدن پی وی سی از کف باشد.

2.حمل لوازم سنگین روی کفپوش رولی

کفپوش ها آخرین موارد در ساختمان سازی هستند. بعد از اینکه کارهای اصلی ساخت و ساز تمام شد نوبت به کفپوش ها می رسد. این کار یک دلیل خوب دارد و آن اینکه پس از چسباندن پی وی سی نباید روی آن راه رفت. در واقع تا زمان خشک شدن کامل کفپوش هیچ وسیله ای را روی کف پوش قرار دهید. کشیدن، غلتاندن لوازم یا حتی رفت و امد زیاد روی پی وی سی رولی می تواند به کفپوش آسیب بزند. پس از خشک شدن چسب pvc می توانید چیدمان وسایل را انجام دهید.

3.نظافت کفپوش پی وی سی

این کف پوش از محصولات پلیمری است و مثل همه پلاستیک ها و پلیمرهای دیگر، مقاومت زیادی در مجاورت آب و رطوبت دارد. نصب کفپوش پی وی سی رولی در  سرویس های بهداشتی، آشپزخانه و حتی اتاق خواب نیز رایج است. 
Pvc رولی دارای درز نیست و یکپارچه در محل مورد نظر، نصب می شود. همین امر، نظافت کفپوش را ساده تر کرده است. کف پوش هایی که در حمام یا توالت نصب شده اند را می توانید با آب و شوینده های رایج شستشو دهید. رطوبت موجب پوسیدگی و کپک زدگی روی کفپوش نمی شود و این یک امتیاز بزرگ است.
برای تمیز کردن کفپوش اتاق خواب از تی نمدار با دستمال مرطوب استفاده کنید. بدون اینکه نیازی به هیچ شوینده ای باشد، به راحتی لکه های روی کفپوش با کمی رطوبت برطرف می شود. 
کفپوش پی وی سی

4. نگهداری از کفپوش رولی در پارکینگ های تجاری

کفپوش های پی وی سی بهترین متریال برای کف پارکینگ های عمومی هستند. به طور کلی pvc در برابر ضربه و فشار مقاومت خوبی دارد. تردد زیاد و حرکت ماشین های سنگین به کفپوش های رولی آسیب نمی رساند. اما نکته مهم در مورد ریختن روغن از اتومبیل های پارک شده در پارکینگ است. روغن لکه های بدی روی کفپوش ایجاد می کند. با توجه به جنس پلاستیکی کفپوش برای تمیز کردن این روغن ها مشکلی وجود ندارد ولی هرگز از مواد شیمیایی قوی، سفید کننده ها و مواد اسیدی برای پاک کردن لکه های روی زمین استفاده نکنید. 

5. استفاده از مواد تیز و برنده بر روی کفپوش رولی pvc

جنس محصولات پی وی سی طوری است که در برابر خراشیدگی و سایش، مقاومت زیادی دارد. کفپوش رولی pvc ضد رطوبت، ضد ضربه و فشار، ضد خراشیدگی و ساییدگی است اما این نباید دستاویزی برای استفاده از اشیا نوک تیز و برنده روی کفپوش باشد. برای مثال چاقو می تواند سطح کفپوش را سوراخ کند در این صورت راهی جز تعویض کفپوش ها باقی نمی ماند.
نتیجه گیری:کفپوش رولی یکی از بهترین انتخاب ها برای پوشش کف منازل و ساختمان های عمومی است. و مراقبت از آن خیلی راحت تر از دیگر کفپوش هاست. برای اطلاعات بیشتر می توانید به گامان تزیین جاوید سر بزنید.

5 گام ساده برای نگهداری از کفپوش رولی

56
این مطلب مفید بود ؟60
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی