فرش گرد
فرش گرد یکی از جذاب ترین مدل های فرش است و اگر بدانید در کدام قسمت از منزلتان از آن استفاده کنید باعث زیباتر شدن خانه ی شما میشود.

نکات و بهترین محل استفاده از فرش گرد در دکوراسیون منزل

فرش جزء جدانشدنی دکوراسیون مدرن و امروزی است و بدون آن گویی شاهد کالبدی بی‌روح و بی‌جان هستیم، به همین خاطر بسیاری از ما ایرانی ها متمایلیم که از فرش های زیبای دست باف یا ماشینی با طرح و رنگ های جذاب در دکوراسیون منزل خود استفاده نماییم.

فرش ها نه تنها از نظر شکل بلکه از نظر ابعاد و شکل با یکدیگر متفاوتند، بیشتر ما در خانه از فرش های مستطیل استفاده می کنیم و از فرش های گرد که به فضای خانه روح می بخشند، غافلیم. اگر می خواهید بدانید از فرش های گرد می توان در چه جاهایی استفاده نمود، این بخش از دنیای مد نمناک را بخوانید.

برای میز گرد

یکی از فضاهایی که می توانید از فرش گرد استفاده نمایید، زیر میز ناهارخوری و به عنوان کفپوش است. میز ناهار خوری شما نباید مستطیل باشد و باید گرد انتخاب نموده و زیر آن بیندازید. اندازه فرش باید طوری باشد که زمان عقب کشیدن صندلی ها، پایه های صندلی از فرش خارج نشود.

میز ناهار خوری

برای مبلمان گرد و نیم دایره

انتخاب فرش گرد برای دکوراسیونی با مبلمان دایره‌وار گزینه جذابی خواهد بود و حالتی لاکچری و آرام بخش به محیط می دهد. اندازه فرش دایره‌ای شکل باید آن‌ قدر بزرگ باشد تا در فضا گم نشود و لبه آن باید در امتداد لبه پایینی مبل باشد تا فردی که روی مبل می‌نشیند، پاهایش روی فرش قرار گیرد. در انتخاب رنگ فرش دقت کنید و سعی کنید میان فرش و سایر دکوراسیون هارمونی و هماهنگی برقرار باشد.

برای ورودی

فرش گرد را می توانید در ورودی ها و راهرو ها بکار ببرید. انداختن یک فرش با ابعادی متفاوت و خاص در این فضا، فضا را زیباتر، گرم تر و بزرگ‌تر نشان داده و احساس خشکی از یک دالان بی انتها به ما القا نمی شود.

برای اتاق خواب و اتاق کودکان

کودکان از خطوط منحنی و اشکال دایره‌ای، لذت بصری زیادی می‌برند پس فرش‌های دایره‌ای برای اتاق کودکان مناسب و آرامش بخش است. همچنین این نوع فرش ها را می توانید در اتاق خواب خودتان به کار ببرید، می توانید این نوع فرش ها را در دو طرف تخت بیاندازید تا زمان برخاستن پاهایتان با زمین تماس نداشته باشد و یا اگر اتاق‌ خوابتان به اندازه‌ای بزرگ است، پهن کردن چنین فرشی در زیر مبل یا صندلی خاصی در اتاق، یک نقطه کانونی برایتان خواهد ساخت.

اتاق کودک

برای خانه های دارای سقف دایره ای

برای خانه هایی که سقف آنها دایره ای هستند و یا خانه هایی که لوازمی مانند لوستر های گرد،آینه های مدور و... دارند، می توانید از فرش های گرد استفاده نموده و با این نوع فرش ها به زیبایی آنها افزوده و توجه بیشتری را به آنها معطوف گردانید.

برای سالن های دارای دیوار منحنی

برای سالن های دارای دیوار منحنی از فرش گرد استفاده نمایید. برای نمایان تر کردن جزئیات منحنی معماری و کمک به برجسته نمودن آن از فرش های گرد استفاده نمایید. فرش گرد کمک می کند تا جزئیات معماری ای که در اطرافتان وجود دارد با وضوح بیشتری نمایان گردد.

برای خاص نمودن یک فضا

اگر می خواهید گوشه ای از منزلتان را به یک جای خاص تبدیل نمایید که متفاوت تر از فضاهای دیگر خانه باشد، از یک فرش زیبا و گرد استفاده نمایید و دکوری های مختلف یا یک گلدان و یک صندلی خاص را در این قسمت از خانه بگذارید. فرش‌ های نیم‌ دایره‌ای برای انداختن جلوی شومینه، بهترین خواهند بود. از این فرش می‌توان در جلوی کنسول یا میزهای کنار دیوار نیز بهره برد.

دکوراسیون منزل

برای جدا کردن دو فضا

برای اینکه دو فضا را از هم جدا نمایید می توانید از فرش گرد استفاده کنید. استفاده از فرش گرد به‌ عنوان جداکننده سبب می شود چشم، آن‌جا را جایی مستقل از بقیه فضا درک ‌کند.

برای فضاهای دارای محدودیت

در برخی فضاها که محدودیت وجود دارد مانند وجود ستون و... فرشی با ابعاد استاندارد کارایی لازم را ندارد، به همین خاطر در این شرایط از فرش گرد استفاده نمایید زیرا خطوط و حاشیه های منحنی فرش گرد می تواند در چنین شرایطی برای دکوراسیون شما مناسب تر باشد.

فرش گرد رو کجای خونه و چجوری استفاده میکنن؟

56
این مطلب مفید بود ؟60
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ش
وبگردی