سکوت

حرکت جنجالی لو رفته به نفع چینی ها

تاریخ انتشار : 1 اردیبهشت 1403کد مطلب : 93219زمان مطالعه : 2 دقیقه
این حرکت جنجالی و به دور از اخلاق که در این کلیپ لو رفته کاملا به نفع چینی ها تمام شد.

حرکت زشت ورزشی به نغع چینی ها

تبانی و پارتی بازی در هر عرصه ای وجود داردو سالهاست شاهد تاثیر آن در دنیای ورزش هم هستیم؛ دنیایی که جوانمردی و درستی باید رکن اصلی آن باشد حالا بطور واضح صحنه حرکات دور از اخلاق است که گاها بدلیل موقعیت یک فرد یا ساخت و پاخت هایی صورت میگیرد که بیرون زمین مسابقه شکل گرفته است.

پیروزی هی جی دونده چینی در نیمه ماراتن هفته گذشته پکن تحت الشعاع رسوایی سه دونده کنیایی قرار گرفت؛ 3 دونده ای که به نظر می رسد عمدا به رقیب چینی اجازه می دهند در مسابقه پیروز شود.

در نزدیکی خط پایان ماراتن پکن، هی جی 25 ساله اولین بار در زمان 1:03:44، کمتر از یک ثانیه جلوتر از سه دونده آفریقایی که مجموعاً مقام دوم را کسب کردند، از خط پایان گذشت. این یک دستاورد چشمگیر برای دونده چینی بود، به خصوص که یکی از آن سه نفری که مقام دوم را کسب کردند، رابرت کتر، رکورددار سابق 5 کیلومتر جهان از کنیا بود و این یعنی دونده چینی از قهرمان جهان پیشی گرفت که در نوع خود یک موفقیت دور از تصور بود.

دونده چینی

ولی پیروزی دونده چینی به سرعت در رسانه های اجتماعی زیر سوال رفت و ویدیوهای مشکوک ضبط شده در طول مسابقه باعث شد تا حرکتی که میشود آن را پارتی بازی یا تبانی به نفع چینی ها عنوان کرد، صورت گیرد.

در کلیپ لو رفته از پایان این مسابقه، دیده میشود که ویلی مننگات از کنیا به هموطنش کتر و دونده اتیوپیایی دژنه هایلو بیکیلا اشاره می‌کند تا اجازه سبقت گرفتن به دونده چینی را بدهند.

حرکت جنجالی لو رفته به نفع چینی ها

51
این مطلب مفید بود ؟10
منبع : بخش خبری نمناک/ن/ا.ن
وبگردی