ضد آلزایمر
با افزایش سن خطر ابتلا به بیماری آلزایمر نیز بالا میرود، اگر میخواهید به این بیماری وحشتناک دچار نشوید باید راههای پیشگیری از این بیماری را بدانید.

نوعی بخار که این روزها به ضد آلزایمر طبیعی معروف شده

به تدریج که سن بالا می‌ رود، خطر آلزایمر به سرعت افزایش پیدا می‌ کند. طبق نظر متخصصان خطر آلزایمر بعد از 65 سالگی با هر 5 سال افزایش سن، 2 برابر می شود. در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک راهکاری را معرفی می کنیم که می‌ تواند از لحاظ ذهنی شما را سالم تر نگه دارد و باعث شود که از مشکلات ذهنی و آلزایمر دور باشید.

رفتن به سونا به طور منظم خطر آلزایمر را کاهش می ‌دهد

طبق مطالعات انجام شده در سال 2020، قرار گرفتن در معرض بخار سونا می تواند برای جلوگیری از آلزایمر مؤثر باشد و این مطالعات در فنلاند انجام شده است و افراد را مورد آزمایش قرار دادند که میانسال بودند. سپس آن ها را 12 بار در ماه در معرض بخار سونا قرار دادند و متوجه شدند که خطر آلزایمر در آن ها تا حد زیادی کاهش پیدا کرده است.

سونا

سونا می‌ تواند فواید زیادی برای ذهن داشته باشد

سونا یکی از بهترین نوع حمامی است که می‌ توانید انجام دهید. مردم فنلاند خودشان به طور منظم این اقدام را انجام می‌ دهند و حدوداً 15 دقیقه در معرض بخار سونا قرار می گیرند و همین باعث می شود که کمتر به آلزایمر مبتلا شوند.

اما سونا چگونه تاثیر مثبتی بر آلزایمر دارد؟

شاید تعجب کنید که سونا چگونه می‌ تواند خطر آلزایمر را کاهش دهد. هنوز تحقیقات بیشتری مورد نیاز است تا به پاسخ این سؤال برسیم اما به طور کل تغییرات متابولیک، تغییرات روانی و سلولی همگی روی عملکرد ذهن اثر گذار هستند و افزایش دما باعث ایجاد یک شوک گرمایی به افراد می‌ شود و پروتئین‌ های شوک گرمایی را به وجود می‌ آورد که باعث تنظیم عملکرد سلول ها شده و نقش مهمی در کنترل و محافظت از تشکیل پروتئینی دارد. آشفتگی ساختار این پروتئین هم باعث ایجاد بیماری نورولوژیکی و ذهنی می شود اما از آن جایی که این بخار و گرما تعادل پروتئین‌ ها را حفظ می‌ کند، احتمال آلزایمر کاهش پیدا خواهد کرد.

پیری

البته سونا ممکن است که خطراتی هم داشته باشد

  • طبق نظر متخصصان سونا می تواند خطر آلزایمر را تا حد زیادی کاهش دهد اما اگر بیش از سه بار در هفته انجام شود و فرد در دمای خیلی بالا قرار بگیرد، ممکن است به بیماری‌ های دیگر مغزی دچار شود.
  • اگر دما خیلی زیاد باشد، به مغز آسیب وارد می گردد و دمای بالاتر از 100 درجه سلسیوس یا 212 درجه فارنهایت تاثیر عکس و خطرناک روی افراد خواهد داشت.
  • اکثر سوناها معمولاً دما را بین 150 تا 195 درجه فارنهایت قرار می‌ دهند که بیش از این مقدار یا انجام زیادش در هفته آسیب زننده خواهد بود.

نوعی بخار که به ضد آلزایمر معروف شده

52
این مطلب مفید بود ؟20
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : bestlifeonline / بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن/ن.ح
وبگردی