ذخیره عکس در فتوشاپ
فتوشاپ محبوب ترین ابزار برای طراحی و ویرایش تصاویر می باشد که در این گزارش شما را با نحوه ذخیره عکس در فتوشاپ با فرمت دلخواه را آشنا خواهیم کرد.

روش ذخیره عکس در فتوشاپ

فتوشاپ یکی از برنامه های مهم در زمینه طراحی و ویرایش تصاویر می باشد که علیرغم وجود ابزارهای کاربردی برای طراحی و ویرایش تصاویر، ممکن است کار کردن با آن برای اکثر کاربران به نسبت کمی دشوار باشد. از این رو یکی از مشکلاتی که ممکن است در حین استفاده از این ابزار با آن در دفعات ابتدایی استفاده روبرو شوید، ذخیره کردن عکس با فرمت دلخواه می باشد که در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک قصد داریم به آموزش این موضوع بپردازیم تا هر چه بهتر تصویر طراحی شده را ذخیره سازی کنید. همراه ما باشید.

روش اول؛ ذخیره سریع عکس

اولین روشی که تصمیم به معرفی آن داریم، بسیار ساده و سریع می باشد که شما بدون هر گونه تنظیمات بخصوصی، عکسی که طراحی یا ویرایش کرده اید را می توانید ذخیره کنید. برای استفاده از این روش باید طبق مراحل ذیل پیش بروید؛

1. از قسمت بالا سمت چپ، گزینه File را انتخاب کنید و از میان گزینه های نمایش داده شده، گزینه Save as را انتخاب نمایید.

فتوشاپ

2. اینک پنجره جدیدی برای شما اجرا خواهد شد که در این پنجره می توانید مسیر ذخیره و فرمت دلخواه خود را برای عکس انتخاب کنید. سپس گزینه Save را انتخاب کنید.

انتخاب فرمت

هم اکنون عکس مدنظر شما بصورت کامل ذخیره شده است و می توانید آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

روش دوم؛ ذخیره عکس با دقت بالا

اما روش دومی برای ذخیره عکس وجود دارد که شما می توانید با استفاده از آن بسیار دقیق تر اقدام به ذخیره عکس ویرایش و طراحی شده در فتوشاپ کنید. توجه داشته باشید که این روش برای افزایش کیفیت یا همان Quality بسیار کاربردی است که باید طبق مراحل ذیل پیش بروید؛

1. از میان گزینه های موجود در بخش File، گزینه Save for web را انتخاب کنید.

برنامه فتوشاپ

2. اینک پنجره جدیدی برای شما باز خواهد شد که می توانید تنظیمات دلخواه خود اعم از عرض و ارتفاع، فرمت، کیفیت و.. را تنظیم کنید.

ذخیره عکس فتوشاپ

سپس با انتخاب گزینه Save می توانید عکس مدنظر را در آدرس دلخواه ذخیره کنید. هم اکنون شما موفق به ذخیره عکس در فتوشاپ شدید.

ترفند ذخیره کردن عکس در فتوشاپ با فرمت دلخواه

53
این مطلب مفید بود ؟30
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : فتوشاپ
وبگردی