پس انداز در زندگی
شوهرم پس انداز نمیکنه، چیکار کنم؟ اگر این سوالی است که رسیدن به پاسخش ذهن شما را هم درگیر کرده است پس حتما باید راه حل این مسئله را بدانید.

توصیه به زنانی که شوهرشان اهل پس انداز در زندگی نیست

برخی افراد توجه خاصی به وضعیت آینده ی خود ندارند و بدون فکر کردن خرید می کنند و به همین دلیل هیچ وقت پس انداز زیادی ندارند. در زندگی مشترک گاهی پیش می آید که مرد خانواده اهل پس انداز نیست و طریقه درست پول خرج کردن را نمی داند، اگر همسر شما نیز جزو این دسته از آقایان است، نقش خود را دست کم نگیرید زیرا می توانید با یک مدیریت خوب وضعیت اقتصادی خانواده را متحول کنید. در این بخش از نمناک توصیه هایی مفیدی را برای زنانی آورده ایم که همسرشان اهل پس انداز نیست.

خرج و مخارج تان را بنویسید

برای مدیریت و کنترل هزینه ها تمام هزینه ها هر دوی شما باید از کوچک ترین خریدهای روزانه گرفته تا بزرگ ترین خرج های عمده را بنویسید زیرا اگر شما همه چیز را یادداشت کنید، در می یابید که برای چه چیزی بیشتر از حد مجاز خرج کرده اید و مقایسه ماهانه هزینه ها شما را در کنترل آنها موفق تر خواهد کرد.

با همسر خود حرف بزنید

با همسر خود حرف بزنید و به او بگویید مدتی حساب و کتاب خرج و مخارج خانه را به شما بسپارد. با همسرتان قرار پولدار شدن بگذارید و سعی کنید به همراه همسرتان برنامه ای عملی برای رسیدن به آن تنظیم کنید.

 صحبت با همسر

نحوه تفکر خود را عوض کنید

طرز تفکر ما درباره پول و پولدار شدن به صورت ناخودآگاه روی زندگی ما اثر می گذارد. اگر می خواهید پولدار شوید، نحوه تفکر خود روی پول و افراد پولدار را تغییر دهید زیرا برخی تفکرات شما را از پول دور می کند.

راه ارزان خریدن را بیابید

شما نباید همه چیز را گران بخرید و باید راه ارزان خریدن را بیابید. گاهی در برخی سایت ها خدمات، جنس ها و محصولات را می توان با تخفیف خرید. اگر بتوانید خدمات و کالاهای مورد نیازتان را از این سایت ها بخرید در مخارج خانه صرفه جویی می شود و پایان هر ماه پس انداز قابل ملاحظه ای برای خانواده به وجود می آید.

خرید ارزان

از فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای خرید نکنید

خرید از فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای سبب می شود که شما هر چیز غیر ضروری که دلتان می خواهد را بخرید و تازه زمانی متوجه می شوید که بی حد و حساب خرید کرده اید که پای صندوق می روید و باید کلی پول دهید، بنابراین اول از همه سعی کنید برای خودتان یک فهرست خرید آماده کنید و تصمیم بگیرید فقط چیزهایی را که در فهرست است بخرید. خرید از عمده فروشی ها سبب می شود بتوانید اجناس را ارزانتر بخرید.

قلک بخرید

بسیاری از افراد پول های خرد خود را بیهوده خرج می کنند. یک قلک بخرید و همه این پول ها را جمع کنید تا در آخر هر ماه یک پول حساب نشده برای پس انداز به وجود بیاید. پول خردهای شوهرتان را هم بگیرید تا او فراموش نکند که پول خردهایش را در قلک بیندازد.

خرید قلک

به رشد بهتر همسرتان در حرفه اش کمک کنید

با همسرتان فکر کنید که چه راهی برای بیشتر شدن درآمد وجود دارد. شما به عنوان فردی که همسرتان را از بیرون می بینید باید به او کمک کنید تا دریابد در چه زمینه ای بیشتر تخصص دارد و استعدادش در کجاست تا به فردی برجسته در حرفه خود تبدیل شده ودرآمد بیشتری کسب کند.

به او قدرت ارتباط بدهید

اگر همسر شما ارتباط کمی با افراد یا اطرافیان دارد، کسانی که تخصص خاصی دارند و یا افرادی که ارتباطات اجتماعی وسیعی دارند و می توانند همسر شما را با افراد بیشتر آشنا کنند و به او قدرت ارتباط را بدهند، شناسایی کرده و در مورد آنها صحبت کنید و با آنها رفت و آمد خانوادگی ترتیب دهید.

حرف زدن

به آینده فکر کنید

با همسرتان در مورد اهدافی که در آینده دارید صحبت کنید و به او بگویید تحقق اهداف شما به پس انداز وابسته است. هر دو شما باید از انجام بسیاری از کارها بگذرید و بسیاری از خریدها را انجام ندهید.

لباس را 6 ماه زودتر بخرید

بهتر است برای اینکه در هزینه ها صرفه جویی کنید برای خود و خانواده تان از فروش فوق العاده ها و حراج ها خرید کنید. حراج های فصلی و فروش های فوق العاده برای شما فرصتی است که هم جنس خوب بخرید و هم پول زیادی نپردازید. شما می توانید لباس های موردنیاز برای زمستان سال بعد را از حراجی های بهمن امسال با نصف قیمت بخرید.

خرید لباس

اندوخته های مالی را عاقلانه خرج کنید

خرج های ناچیز کم کم به مقدار قابل توجهی تبدیل خواهند شد، اگر خرج های ناچیزی داشته و به آن ها اهمیت ندهید، هیچ وقت نمی توانید که اندوخته مالی داشته باشید.

درآمد را تقسیم بندی کنید

پس از اینکه همسرتان حقوق گرفت، به او بگویید بخشی از درآمد خود را صرف اهداف مالی و یا پس انداز خود و سپس باقیمانده آن را صرف نیازهای خود و خانواده نماید.

راه پس انداز زنان

حساب پول تان را داشته باشید

خیلی از افراد هستند که از موجودی حسابشان بی اطلاعند. این امر باعث می شود که کنترل مخارج و درآمدها دشوار شود پس همیشه باید بدانید که موجودی حسابتان چقدر است و جیبتان چقدر پول دارد.

پول ها را به طلا تبدیل کنید

اگر نمی توانید خود و همسرتان از وسوسه خرج کردن پول بگذرید، برای پس انداز پول آنها را به طلا تبدیل کنید. با این روش پس انداز پول می توانید خود را در برابر تورم های اقتصادی کشور نیز بیمه کنید.

راه حل زنانی که همسرشان اهل پس انداز در زندگی نیست

512
این مطلب مفید بود ؟120
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ح.ب/ن
وبگردی