ارسال پیام زمان دار
اگر همیشه فراموش می کنید که پیغامی را بصورت زمان دار برای اشخاص مختلف از قبل در زمان معینی در آینده ارسال کنید، می توانید از قابلیت ارسال “پیام زمان دار” استفاده کنید.

چگونه پیام زمان دار بفرستیم؟

گاهی اوقات هر یک از ما به نحوی سرمان شلوغ می شود که به هیچ وجه قادر به انجام دادن برنامه هایی که از پیش تصمیم به انجام دادن آنها داشتیم را نخواهیم بود و دلیل آن هم این است که طبیعتا فراموش می کنیم. از این رو برای جلوگیری از این مشکل دقیقا باید چه کاری را انجام بدهیم؟ آیا ابزاری وجود دارد که ما با استفاده از آن بتوانیم در مقابل این چنین مشکلات بایستیم؟ بله برنامه ها و ابزارهای مختلفی برای رفع این مشکل وجود دارند که شما بصورت دلخواه می توانید آنها را برگزینید.

یکی از راهکارهایی که شما می توانید از آنها استفاده کنید، استفاده از پیام های زماندار می باشد که این روزها در برنامه های مختلف این قابلیت وجود دارند. اما دقیقا چگونه و در چه راستایی از پیام زمان دار استفاده کنیم؟ تصور کنید قرار است شما کاری را به شخص یا اشخاصی یادآوری کنید و به دلیل برخی مشغله ها بصورت کامل فراموش خواهید نمود. از این رو شما از چند مدت قبل می توانید اقدام به ارسال پیام زمان دار در زمان معین و مشخصی کنید. به همین دلیل در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک قصد داریم شما را با نحوه ارسال پیام زمان دار آشنا سازیم. همراه ما باشید.

نحوه ارسال پیامک زماندار از طریق برنامه پیامک گوشی

اولین آموزشی که برای شما در این گزارش معرفی خواهیم کرد، آموزش ارسال پیامک یا همان sms زمان دار می باشد که شما می توانید از طریق برنامه ارسال پیامک گوشی از چند مدت قبل اقدام به ارسال پیام زمان دار نمائید. برای انجام این فرایند باید طبق مراحل ذیل پیش بروید؛

1- وارد برنامه پیامک گوشی شوید و سپس شخص مدنظری که تصمیم به ارسال پیامک زمان دار به آن دارید را انتخاب کنید. اینک گزینه + را که در تصویر مشخص شده است را انتخاب کنید.

پیام زمان دار

2- هم اکنون گزینه Schedule message را انتخاب کنید.

پیام زمان دار

3- زمان و تاریخی که تصمیم دارید تا پیام در آن زمان ارسال شود را بصورت دستی انتخاب کنید.

ارسال پیام زمان دار

4- اینک متن پیغام خود را بنویسید و ارسال کنید.

پیام زمان دار

5- پیغام شما برای ارسال در آینده زمان بندی شده است و در کنار آن دقیقا یک ساعت به معنی schedule message درج شده است.

پیام زمان دار

آموزش ارسال پیام زمان دار در واتساپ

نحوه ارسال پیام زمان دار در واتساپ نسبت به برنامه های دیگر کمی متفاوت است و نیاز به برنامه جانبی دارد که شما باید آنرا دانلود و نصب کنید که در ادامه بصورت قدم به قدم آموزش داده شده است؛

1- برنامه Skedit را از فروشگاه گوگل پلی دانلود و نصب کنید. بعد از نصب این برنامه، وارد آن شوید. سپس گزینه Create account را انتخاب کنید.

پیام زمان دار واتس آپ

2- حساب کاربری خودتان را بسازید و سپس گزینه Create account را انتخاب کنید.

پیام زمان دار واتس آپ

3- ایمیل خود را از قسمت بالا بررسی کنید و در صورت اطمینان، گزینه Send verification code را انتخاب کنید.

پیام زمان دار واتس آپ

4- هم اکنون برای ایمیل شما کدی ارسال شده است که باید آنرا برای احراز هویت در این بخش وارد کنید.

پیام زمان دار واتس آپ

5- حساب شما ساخته شده است و برای ارسال پیغام زمان دار در واتساپ باید گزینه واتساپ را فعال کنید و سپس از انتها گزینه Done را بفشارید.

پیام زمان دار واتس آپ

6- اگر تصمیم به ارسال پیام زمان دار از واتساپ اصلی دارید، گزینه Whatsapp را انتخاب کنید و یا اگر تصمیم به ارسال پیغام زمان دار با برنامه واتساپ بیزینس را دارید، گزینه اول را انتخاب کنید.

پیام زمان دار واتس آپ

7- اینک شما باید دسترسی برنامه Skedit را به گوشی بدهید که در این راستا باید گزینه Enable Accessibility را انتخاب نمائید.

پیام زمان دار واتس آپ

8- دسترسی برنامه فعال کنید.

پیام زمان دار واتس آپ

9- هم اکنون می توانید پیغام زمان دار خود را در این بخش هم بنویسید و هم زمان آنرا مشخص کنید. توجه داشته باشید که برای انتخاب مخاطب باید از قسمت بالا و گزینه Add whatsapp recipient اقدام کنید.

پیام زمان دار واتس آپ

اینک پیام زمان دار مدنظر شما در تاریخ و زمان مشخص شده توسط برنامه Skedit ارسال خواهد شد.

آموزش ارسال پیام زمان دار در واتساپ و اس ام اس

54
این مطلب مفید بود ؟40
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب :
وبگردی