اسکرین شات گوشی
اگر شما جدیدا گوشی خود را عوض کرده اید و با نحوه اسکرین شات گرفتن آشنا نشده اید، در این گزارش از نمناک با نحوه “اسکرین شات” در گوشی های هوشمند آشنا خواهید شد.

چگونه از صفحه گوشی اسکرین شات بگیریم؟

یکی از پرسش ها و سوالاتی که ممکن است ذهن شما را پس از خرید یک تلفن همراه هوشمند جدید ، به خود درگیر نماید موارد زیادی هستند که از مهم ترین آنها می توان به نحوه اسکرین شات گرفتن با گوشی اشاره کرد که در برخی از برندها و گوشی ها متفاوت است. با این حال اگر به دنبال راه و روش مناسب در این زمینه هستید، در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک شما را با نحوه اسکرین شات گرفتن در گوشی های اندرویدی و iOS آشنا سازیم. همراه ما باشید.

نحوه اسکرین شات با گوشی سامسونگ

سامسونگ با معرفی گوشی s8، دکمه هوم را از گوشی حذف کرد و از دکمه هایی که در صفحه نمایش و لمسی هستند استفاده کرده است و به همین دلیل نحوه اسکرین شات گرفت در گوشی های سامسونگ نسبت به قبل عوض شد و بنابراین نحوه اسکرین شات گرفت در گوشی های سامسونگ به دو دسته که دسته اول گوشی های قبل از معرفی سری s8 و دسته دوم گوشی های بعد از s8 می باشد که هر دو دسته آنها را معرفی خواهیم کرد.

1- اسکرین شات با گوشی های سامسونگ دارای دکمه هوم

اسکرین شات

اگر شما از گوشی های نسل قدیم سامسونگ (قبل از سری s8) استفاده می کنید، برای اینکه اسکرین شات بگیرید می توانید به سادگی ابتدا وارد صفحه ای که قصد انجام این فرایند را دارید، شوید و سپس دو دکمه پاور (خاموش/روشن کردن گوشی) به همراه دکمه هوم بصورت همزمان بفشارید تا اسکرین شات ثبت شود. توجه داشته باشید که این فرایند در کمتر از 1 ثانیه انجام خواهد شد و نیازی نیست که هر دو دکمه را با فشار و به مدت طولانی بفشارید.

گوشی هایی که از این روش می توانید اسکرین شات بگیرید؛

 • سری اس سامسونگ تا سری اس 7
 • سری نوت سامسونگ تا نوت 5
 • سری j سامسونگ تا j7 سال 2018
 • سری a سامسونگ تا سال 2018 و...

2- نحوه اسکرین شات گوشی های جدید سامسونگ

نحوه اسکرین شات گرفتن

اما به گوشی های نسل جدید سامسونگ می رسیم که چند سالی است که در بازار عرضه شده اند. نکته اساسی در مورد این گوشی های نسل جدید، علیرغم طراحی متحول شده، دکمه هوم که در گوشی های سامسونگ معروف بودند، بصورت کامل حذف شده است و بجای آن از دکمه هایی که به navigation bar معروف هستند، استفاده کرده است. برای اسکرین شات گرفتن در این گوشی ها تنها کاری که باید انجام دهید، گرفتن دو دکمه پاور و کاهش دهنده صدا (دو دکمه برای مدیریت صدا وجود دارد که شما باید دکمه پایینی یا دکمه کاهش دهنده صدا را بفشارید) می باشد که در تصویر بالا مشخص شده است.

گوشی هایی که می توانید از این روش اسکرین شات بگیرید؛

 • سری جدید نسل a سامسونگ
 • سری s8، سری s9 و سری s10
 • نوت 8، نوت 9 و نوت 10 

نحوه اسکرین شات در آیفون

در گوشی های آیفون هم مانند گوشی های سامسونگ، نحوه اسکرین شات به دو دسته تقسیم می شوند که دسته اول تا سری آیفون 8 و سری دوم بعد از سری آیفون 8 را شامل می شوند. بدین گونه که تا سری گوشی های آیفون 8 (آیفون 8 و آیفون 8 پلاس) نحوه اسکرین شات با گوشی هایی مانند سری X کاملا متفاوت می باشد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد؛

1- اسکرین شات از گوشی های آیفون با دکمه Home

اسکرین شات آیفون

در گوشی های نسل قدیم آیفون مانند آیفون 5، آیفون 6 و... که تمام آنها مجهز به دکمه Home هستند، می توانید به سادگی اقدام به اسکرین شات صفحه گوشی کنید. برای این کار تنها کافی است که از دو دکمه پاور به همراه دکمه Home کمک بگیرید که نکته مهمی که می توان در این قسمت به آن اشاره کرد، این است که تنها در کمتر از یک دقیقه اسکرین شات ثبت خواهد شد و نیازی به فشردن دو دکمه ذکر شده با نهایت قدرت نیست!

گوشی هایی که از این روش اسکرین شات پشتیبانی می کنند؛

 • سری آیفون 4
 • سری آیفون 5
 • سری آیفون 6
 • سری آیفون 7
 • سری آیفون 8

2- اسکرین شات از گوشی های جدید آیفون

اسکرین شات صفحه گوشی

اما در گوشی های نسل جدید آیفون برای اینکه بتوانید از صفحه گوشی اسکرین شات بگیرید، نسبت به گوشی های نسل قدیم آیفون متفاوت است. در گوشی های نسل جدید آیفون که دکمه هوم بصورت کامل حذف شده است، دیگر راهی برای اسکرین شات با دکمه پاور و دکمه هوم نیست. از این رو باید از دو دکمه پاور و دکمه افزایش صدا (مطابق تصویر بالا) استفاده کنید.

از این روش می توانید در گوشی های زیر استفاده کنید؛

 • آیفون X
 • آیفون Xr
 • سری آیفون 11

نحوه اسکرین شات در گوشی های هواوی

همان گونه که بخاطر دارید، گوشی های هوشمند هواوی که دارای دکمه هوم هستند، انگشت شمار دارای دکمه هوم می باشند. اما برای اسکرین شات گرفتن در گوشی های هواوی، نیازی به گرفتن دکمه های خاصی نیست! چرا که در خود گوشی و نوار پیمایش بالا وجود دارد و شما می توانید از آن استفاده کنید. برای این کار نوار پیمایش را از بالا به سمت پایین در هر صفحه ای که هستید، بکشید و بر روی گزینه عکس صفحه یا screenshot کلیک کنید که در تصویر زیر مشخص شده است؛

اسکرین شات
 
اما روش دیگری هم در گوشی های نسل جدید هواوی وجود دارد که شما می توانید از آن برای اسکرین شات هم استفاده کنید. در این روش شما باید 3 انگشت خود را در کنار یکدیگر نگه دارید و سپس در صفحه گوشی همزمان که کنار هم هستند را از بالا به سمت پایین بکشید تا اسکرین شات ثبت شود و برای این کار نیازی به کشیدن در کل صفحه نیست و فقط اندازه یک یا دو بند انگشت دست، به سمت پایین بکشید کافی می باشد که در تصویر ذیل ترسیم شده است؛
 
اسکرین شات هواوی

 این روش معمولا به نام اسکرین شات 3 انگشتی شناخته شده است که در گوشی های هواوی وجود دارد.

نحوه اسکرین شات گرفتن از گوشی های سامسونگ، آیفون و هواوی

3.6145
این مطلب مفید بود ؟10540
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی