حرکت شکم
اگر به دنبال راهی برای لاغری شکم، تناسب اندام و داشتن شکم سیکس پک هستید می توانید این حرکات همیشگی مربیان ورزش را انجام دهید.

آموزش حرکات ورزشی مربیان برای تخت شدن شکمشان

همیشه همه ما دوست داریم که برای انجام حرکات ورزشی مخصوصاً ورزش شکم به دنبال جدیدترین راهکار ها و تمرین ها باشیم زیرا به دنبال بهترین تناسب اندام می گردیم که قطعاً داشتن شکم سیکس پک یکی از نشانه های تناسب اندام است.

در این قسمت از ورزش و تناسب اندام نمناک دو حرکت منحصر به فرد را به شما معرفی می کنیم که معمولاً بیشتر مربیان ورزشی هم از آن استفاده می کنند.

حرکت شکم

1. افزایش قدرت پلانک

همان طور که می دانید برای انجام دادن تمرین پلانک باید اول روی یک سطح صاف و نرم دراز بکشید. پاهایتان باید روی پنجه قرار بگیرد و سرتان به سمت جلو باشد. آرنج تان روی زمین قرار دهید و دست هایتان هم به صورت مشت شده روی زمین باشد.

هم زمان سعی کنید که پاهای خود را کمی به سمت جلو و به سمت سرتان ببرید. به گونه ای که ساق پای شما کاملاً صاف باشد. سپس بدن تان را عقب و جلو کنید و همچنین ساق پای خود را صاف نگه دارید.

حرکات پلانک

چرا این حرکت اثرگذار است؟

این یک حرکت عالی برای تقویت مرکز بدن است و فواید بسیاری بر عضلات سه سر و عضلات شانه دارد.

2. حرکت پلانک با بالا آوردن زانو

همچنان روی یک سطح ثابت دراز بکشید. پوزیشن پلانک را به خودتان بگیرید. برای شروع به این پوزیشن باید از دستان خود شروع کنید. ساق پای خود را صاف نگه دارید و مراقب سفتی مرکز بدن تان باشید.

پاهایتان را کنار هم قرار دهید و فرض کنید که قصد پریدن دارید. سپس زانوهایتان را خم کنید و آن را به سمت قفسه سینه بیاورید و دوباره به پوزیشن اولیه خود برگردید. این حرکت را چند بار تکرار کنید.

فواید تمرین پلانک

چرا این حرکت اثرگذار است؟

این حرکت یکی از راه های عالی برای کار کردن روی عضلات شکمی و باسن است.

2 حرکت شکم که مربیان زیاد انجام میدهند

4.122
این مطلب مفید بود ؟184
منبع : بخش ورزش و تناسب اندام نمناک/ن/ز.ت
وبگردی