تولد
پنهان کاری از همسر
اغلب از این موضوع مطلع هستیم که مسائلی وجود دارد که همسرمان در زندگی از ما پنهان می کنند، اما آیا می دانید رایج ترین مسائل پنهانی آن ها چه چیزهایی است؟

رایج ترین مسئله ای که افراد از همسران خود پنهان می کنند

دروغگویی یکی از شایع ترین دلایلی است که باعث می شود افراد از هم جدا بشوند. اما ترک کردن عادت به دروغ گفتن نیز یکی از سخت ترین کارها است. مطالعه ای در سال 2013 نشان داد که افراد حداقل 5 بار در هفته به همسران خود دروغ می گویند و حتی اگر شریک زندگی تان مستقیما به شما دروغ نمی گوید، بازهم نمی تواند یکسری از چیزها را از شما پنهان نکند. در این قسمت از نمناک ما به شما می گوییم که همسرتان چه چیز هایی را بیشتر از شما مخفی می کند.

بیش از یک سوم مردم امور مالی خود را از شریک زندگی شان مخفی می کنند

در سال 2018 نتایج یک مطالعه دو ساله نشان داد که 37 درصد از 2000 فرد بزرگسال مورد بررسی به پنهان کردن خرید ها، صورت حساب ها، حساب های بانکی و یا حتی پول نقد خود از همسرشان اعتراف کرده اند. اکثریت افراد ( حدود 21 درصد ) پول نقد و 20 درصد آن ها خرید های جزئی و 12 درصد از آن ها صورتحساب های خود را پنهان کرده بودند. همچنین 6 درصد افراد گفته بودند که حساب های بانکی و 5 درصد از آن ها خرید های کلان خود را از همسرشان مخفی کرده بودند.

پنهان کردن از همسر

تقریبا از هر 5 نفر، 1 نفر درباره امور مالی خود به همسرش دروغ می گوید

مسلم است که بسیاری از افراد در برخورد با افراد مهم زندگی خود کاملا روراست هستند؛ اما مسائلی وجود دارد که نمی توان درباره آن ها دروغ نگفت. مثلا امور مالی! بر اساس مطالعه صورت گرفته 18 درصد از افراد درباره منابع مالی و یا بدهی های خود به همسرشان دروغ می گویند. حدود 13 درصد افراد گفته بودند که دروغ های شان به امور مالی و بدهی هایی که داشته اند مربوط می شده، اما قسمت بد ماجرا این جا است که 5 درصد از افراد اعتراف کرده اند که درباره درآمد و حقوق دریافتی شان به همسرشان دروغ گفته اند.

پنهان کاری های همسرم

حرف آخر

اینکه در بحث مسائل مالی موردی را از همسرمان پنهان کنیم امری عادی است و مسئله ی غیرعادی نیست برای همین نمیتوان گفت تاثیر منفی در زندگی مشترک ایجاد خواهد کرد اما همیشه این پنهان کاری درست نیست، به عنوان مثال در شرایط حساس و بحرانی، همسرتان بهترین یار و کمک شما خواهد بود.

موردی که اکثر ما از همسرمون پنهان میکنیم

4.26
این مطلب مفید بود ؟51
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ح.ب/ن
وبگردی