تولد
راز میلیاردرها
تمامی انسان های میلیاردر برای پولدار شدن رازها و مسیر های پنهانی دارند. دانستن رازهای این افراد به شما برای میلیاردر شدن کمک زیادی خواهد کرد.

رازهایی ساده اما مؤثر که میلیاردرها‌‌ به هر کسی نمیگویند

میلیاردر شدن نیاز به سرمایه گذاری طولانی مدت، سخت کوشی، صبر و هوش دارد.یکی دیگر از چیزهایی که افراد ثروتمند را از دیگران متمایز می کند، سبک زندگی روزمره و عادات مالی آنهاست که آنها را موفق می کند.

برای ثروتمند شدن که آرزوی همه است تنها کسب درآمد بیشتر کافی نیست. برای ثروتمند شدن باید نکاتی را رعایت نمایید. اینکه چگونه هر روز برنامه ریزی می کنید، چه عاداتی را در زندگی روزمره می گنجانید، چگونه تعادل کار و زندگی را حفظ و با پول خود چه می کنید، چگونه آن را سرمایه گذاری می کنید، برای ثروتمند شدن ضروری هستند. در این بخش از رازهای موفقیت نمناک شما را با رازهایی آشنا می کنیم که ثروتمندان برای افزایش ثروتشان دنبال می کنند.

افراد پولدار

کمتر از درآمدتان خرج کنید

اگر محدودیتی برای درآمد وجود نداشته باشد، هیچ محدودیتی در هزینه کردن نیز وجود ندارد. خرج کردن بیش ازاندازه در درازمدت باعث می شود به تدریج و با سرعتی ثابت پول از دست دهید. هزینه کردن بیشتر از درآمد هیچ فایده ای ندارد. میلیاردرها آنقدر عاقلانه و هوشمندانه خرج می کنند تا در آینده ثروت بیشتری به دست آورند.

صبور باشید

ثروتمند شدن کار آسانی نیست و رسیدن به این رویا یک شبه ممکن نیست، پس باید به اندازه کافی صبور باشید و برای زمان مناسب صبر کنید زیرا نمی توانید همه چیز را یک شبه دست بگیرید. به یاد داشته باشید که آهسته و پیوسته در زندگی پیروز می شوید. صبر به شما چیزهای زیادی می آموزد که برای ثروتمند شدن در زندگیتان ضروری است و به شما امکان می دهد از فرصت ها استفاده کنید.

فراتر فکر کنید

اگرچه به نظر می رسد میلیاردرها فقط به یک چیز در جهان اهمیت می دهند و آن پول است اما، آنها اینگونه هم فکر نمی کنند و می‌دانند که پول همه چیز در دنیا نیست و باید فراتر از جنبه کسب درآمد به آن نگاه کنند، پس باید روی چیزهای درست تمرکز و سعی کنید با یک روند و کسب درآمد ثابت، به آزادی مالی دست یابید.

مشغول باشید

مشغول کردن خود به کارهای مختلف ضروری است زیرا ذهن خالی محل کار شیطان است. ثروتمند بودن به این معنا نیست که فقط رئیس باشید و هیچ کاری انجام ندهید بلکه به عنوان یک رئیس مهم هر سازمان یا پروژه ای باید خود را با کارهای سازنده مشغول کنید چه در دفتر و چه در خانه به همین صورت افکار منفی را کاهش و بهره وری را افزایش دهید، اینگونه باعث می شود کمتر خرج کنید.

کار کردن

برنامه ریزی کنید

شادترین چیز در دنیا این است کاری را که می خواهید انجام دهید. تبدیل سرگرمی به شغل رضایت بخش ترین اتفاقی است که تاکنون برای هر فردی رخ داده است. بسیاری از افراد تنها به دنبال ایجاد شغل هستند و اهمیت نمی دهند که آیا از آن لذت می برند یا خیر، اما، بیشتر میلیاردرهای شاد همان کاری را در زندگی خود انجام می دهند که از آن لذت می برند و برای رسیدن به این منظور همه چیز را با دقت برنامه ریزی می کنند.

زمان را به خوبی مدیریت کنید

خوب فکر کنید و روی اهداف و سایر برنامه های خود تمرکز کنید. برای رسیدن به موفقیت باید دید بزرگتری نسبت به همه چیز و آینده داشته باشید، اگرچه هیچ کس نمی تواند آینده را پیش بینی کند. بنابراین، زمان را به خوبی مدیریت و از سنین پایین شروع به پس انداز کنید تا بعداً نیاز سخت به پول نداشته باشید.

ریسک کنید

در زندگی اهل ریسک باشید و به خودتان اجازه ندهید بدون عمل بنشینید تا زمانی پشیمان شوید که باید کاری را انجام می دادید. در زندگی ریسک کنید زیرا هرگز نمی دانید چه چیزی برای شما بطور صد در صد خوب است و در نهایت از اشتباهات خود درس بگیرید. مطمئن شوید که خود را در برابر هر گونه خطر و تلفات احتمالی بیمه کرده اید و بهتر است برای مقابله با چالش و رویارویی با آن آماده باشید. این به شما کمک می کند بر ترس ناشی از شکست غلبه کنید و اعتماد به نفس را بالا ببرید.

هزینه ها را با اهداف خود هماهنگ کنید

یکی از کلیدهای ثروتمند شدن داشتن هدف است. ثروتمندان تمایل دارند فقط برای چیزهایی که برایشان مهم است پول خرج کنند. ما نیز می‌توانیم با تعیین اهداف خود و سپس نظارت بر مخارج از این موضوع درس بگیریم تا ببینیم آیا اهدافمان مطابقت دارد یا خیر.

اهداف

برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران پول را هدر ندهید

اکثر افراد ثروتمند وقت و پول خود را صرف تحت تاثیر قرار دادن دیگران نمی کنند. آنها می‌دانند که موفق هستند، بنابراین به آنچه دیگران فکر می کنند توجهی ندارند.

نقدینگی فراوان داشته باشید

ثروتمندان نقدینگی و پول کافی برای پوشش نیازهای کوتاه مدت خود دارند همچنین یک صندوق اضطراری دارند تا زندگی خود را برای یک اتفاق غیرمنتظره مختل نکنند.

همه افراد باید به دنبال ایجاد یک صندوق اضطراری با پول کافی برای پوشش هزینه های شش تا نه‌ماهه باشند.با در نظر گرفتن این موضوع، ترتیبی دهید که هر ماه مبلغ تعیین شده ای به طور خودکار از حساب جاری شما به پس انداز منتقل شود.

بدانید چقدر هزینه بیمه می پردازید

ثروتمندان به هزینه های سرمایه گذاری توجه می کنند چیزی که بسیاری دیگر آن را نادیده می گیرند. برای مثال، بسیاری از کارگران نمی‌دانند که در حال پرداخت هزینه به حساب‌های پس‌انداز بازنشستگی محل کار خود هستند.

این هزینه ها می تواند بازدهی شما را از بین ببرد. صورت حساب خود را بررسی کنید تا ببینید چه هزینه هایی می پردازید، اگر آنها زیاد به نظر می رسند بپرسید آیا می توان هزینه ها را کاهش داد یا خیر.

در طول سال برنامه ریزی مالیاتی داشته باشید

ثروتمندان صبر نمی کنند تا در مورد اظهارنامه مالیاتی خود فکر کنند. آنها در طول سال اقداماتی را برای کاهش تأثیر مالیات انجام می دهند و با کمک متخصصان مالیاتی، از اشتباهات مالیاتی پرهزینه نیز جلوگیری می کنند.

در طول سال به طور منظم با یک مشاور مالی مشورت کرده و از آخرین اخباری که می‌تواند بر مالیات‌های شما تأثیر بگذارد مطلع شوید و سوابق یا رسیدها را نگه دارید که می‌تواند به شما در واجد شرایط بودن برای کسر مالیات‌های مختلف کمک کند.

حسابداری

مشاوراستخدام کنید

ثروتمندان از افراد متخصص مالیاتی، حقوقی و مالی مشاوره می گیرند. برای افزایش شانس خود برای ثروتمند شدن تصور نکنید که برای استخدام یک مشاور نیاز به پول زیادی دارید برعکس، سرمایه گذاری روی یک سیستم پشتیبانی اکنون می تواند به شما کمک کند تا به ثروتی که می خواهید دست پیدا کنید.

اهداف خود را بنویسید

تفاوت بین داشتن یک ایده و نوشتن آن روی کاغذ اغلب چیزی است که افراد موفق را از افراد عادی متمایزمی کند. اگر موفقیت را با ثروت یکی می‌دانید، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که برای ثروتمند شدن شروع به نوشتن اهداف کوچک و بزرگ خود کنید.

دید وسیع تری داشته باشید

افرادی که نگران پس انداز خود هستند اغلب از بیرون غذا خوردن صرف نظر می کنند. ثروتمندان هر زمان که بخواهند از ولخرجی های کوچک لذت می برند و در عوض از منظری وسیع تر به پس انداز نگاه می کنند.

رئیس خودتان باشید

اگر به دنبال ثروت واقعی هستید، به راه‌اندازی کسب و کار خود فکر کنید. بر اساس گزارش‌ها تقریباً تمام میلیاردرها ثروت خود را از طریق کسب و کار، محصولات یا سرمایه گذاری هایی که خود یا یکی از اعضای خانواده در ایجاد آنها داشته اند به دست آورده اند.

بسیاری از کارگران طبقه متوسط فکر می کنند که شروع یک کسب و کار بسیار خطرناک است اما، ثروتمندان می‌دانند خطرناک این است که اجازه دهید زمان و درآمد شما توسط فرد دیگری دیکته شود.

یک استراتژی پس انداز داشته باشید

همه می‌دانند که پس انداز کردن یک بخش اساسی درثروتمند شدن است. یک فرد معمولی ممکن است پول را اینجا و آنجا کنار بگذارد اما، افراد ثروتمند در مورد مبلغ ثابتی که از هر چک پس‌انداز می‌کنند تصمیم می‌گیرند و مستقیماً آن را داخل حساب پس‌انداز می‌گذارند بنابراین مهم نیست چقدر درآمد دارید درصدی ازدرآمد خود را پس انداز کنید و برای خود و خانواده‌تان نگه ‌دارید.

پس انداز

تفکر خود را تغییر دهید

کارشناس فروش بین‌المللی در مقاله‌ای گفت:«هیچ کمبود پول در سیاره زمین وجود ندارد، فقط افرادی که به درستی در مورد آن فکر می‌کنند کم هستند برای میلیونر شدن باید به فکر فقر پایان داد»

علاوه بر مقابله با ترس ناشی از کمبود پول باید واقعاً باور داشته باشید که ثروتمند خواهید شد.هدفی را تعیین و فکر خود را بر روی این باور متمرکز کنید که می توانید به آن برسید.

روی خودتان سرمایه گذاری کنید

افراد موفق برای پیشرفت روی زمان، پول و انرژی خود سرمایه گذاری می کنند و این می تواند مستلزم خواندن یک کتاب خودسازی، شرکت در کلاس یا یادگیری مهارت های جدید باشد بنابراین شغلی را انتخاب کنید که پتانسیل رشد وجود داشته باشد حتی اگر حقوق زیادی دریافت نمی کنید.

علایق خود را دنبال کنید

زمانی ثروتمند می شوید که کاری را انجام دهید که به آن علاقه مند هستید. اگر کاری را که انجام می دهید دوست نداشته باشید، زمان و تلاش لازم برای موفقیت را صرف نمی کنید.

فقط به دنبال چیزی بروید که دوست دارید، زیرا یک کسب‌وکار کوچک زمان و انرژی بسیاری را می‌طلبد. اگر کاری را انجام می دهید که دوست دارید، آن را می پذیرید و حتی از آن لذت خواهید برد.

قبل از خرید فکر کنید

آیا تا به حال شده چیزی را به طور ناگهانی خریده باشید که چند روز بعد از آن پشیمان شوید؟ مطمئنا اکثر ما این را تجربه کرده ایم و این دقیقا همان جایی است که باید فکر کنید!

به عبارت ساده، هر بار که قصد خرید ناگهانی دارید، فقط خرید را متوقف کرده و تا چند روز آینده به تعویق بیاندازید. اینگونه شما یا آن را به لیست آرزوهای خود اضافه می کنید یا اگر واقعاً به خرید نیاز دارید آن را تهیه خواهید نمود.

خرید لباس

ابتدا پس انداز و سپس خرج کنید

اغلب افراد ثروتمند ابتدا پس انداز و بعد خرج می کنند. برای ثروتمند شدن از ناتوانی خود در پس انداز کردن دست بردارید و از بهانه هایی مانند درآمد ناکافی، هزینه های زیاد یا فقط یک بار زندگی می کنید، خلاص شوید. هر ماه بخشی از درآمد خود را به عنوان پس انداز خود کنار بگذارید. برای شروع می تواند 20٪، 30٪ یا 50٪ باشد. فقط مطمئن شوید که منظم هستید و به عادت خود وفادار می مانید و به یاد داشته باشید هر زمان درآمد شما افزایش یافت، به جای اینکه هزینه های خود را افزایش دهید نسبت پس انداز را بالا ببرید!

همیشه بیاموزید

زندگی پویا است و تغییر سبک زندگی، فناوری، علم و غیره در واقع در زندگی وجود دارند آنچه امروز می‌دانید یا در آن برتری دارید، ممکن است فردا بیهوده باشد بنابراین، تنها راه برای تکامل مداوم یادگیری است. بزرگ‌ترین و موفق‌ترین شخصیت‌های دنیا همواره تاکید کرده‌اند که راز موفقیت، یادگیری مستمر است.

در برابر بدیهیات مقاومت کنید

وقتی کاری را که دیگران انجام می دهند ادامه دهید، همان چیزی می شوید که دیگران هستند. برای متمایز شدن از دیگر افراد، مانند اکثر افراد موفق و ثروتمند در جهان، برای هر موقعیت بزرگ یا کوچکی که با آن روبرو می شوید، خارج از چارچوب فکر کنید و هنجارهای قدیمی را که دهه ها کورکورانه از آنها تقلید می کردید را به چالش بکشید. به این ترتیب، عادت دور شدن از جمعیت را در خود ایجاد می‌کنید و به خود اجازه می‌دهید تا آزادانه کاوش و آزمایش داشته باشید. این در نهایت به روشی عادی تبدیل می شود که هر روز به آن فکر می کنید یا کارهایتان را انجام می دهید.

هر روز مطالعه کنید

عادت خواندن ابزاری اساسی برای بهبود مستمر دانش است و88 درصد افراد ثروتمند عادت به مطالعه 30 دقیقه ای در روز را دارند.

رازهایی که میلیاردرها‌‌ نمیخوان شما بدونین

517
این مطلب مفید بود ؟170
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
وبگردی