تولد
دیدن هاله نور
چشم انسان بسیار حساس است. علامتی نگران کننده هنگام نگاه کردن به نور وجود دارد که نشان دهنده مشکل جدی در چشم است و باید پیگیری شود.

علامتی نگران کننده به نام دیدن هاله نور

ممکن است که تغییرات خاصی در بینایی شما؛ علامت خطر و بیماری باشد و نشان دهد که باید به پزشک مراجعه کنید. متخصصان هشدار داده اند بعضی از علایم هستند که باید آن ها را پیگیری کنید، زیرا نشان دهنده مشکلات خاصی در بدن می‌ باشد و سیگنال وضعیتی است که نیاز به مراقبت های پزشکی دقیق دارد؛ که در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک این علامت ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

دلیل و علت دیدن هاله نور هنگام نگاه کردن به محیطی روشن

اگر به طور ناگهانی متوجه شدید که نگاه تان به یک محیط روشن مثلا نور خورشید، چراغ ماشین، یا فلاش دوربین جذب می شود و متوجه یک هاله نور در اطراف آن می شوید، باید بیشتر مراقب خودتان باشید. در واقع در چنین حالتی نور به طور طبیعی پخش نخواهد شد و نشان دهنده این است که شما در بینایی و سلامت چشم دچار مشکل شده اید. گاهی اوقات بعد از چند دقیقه تا چند ساعت وضعیت بهبود پیدا می کند؛ اما گاهی هم این وضعیت پایدار خواهد ماند.

مشکلات چشم

در بعضی شرایط، این علامتِ یک وضعیت جدی در چشم است

همین واکنش ممکن است هنگام شب هم اتفاق بیفتد؛ یعنی زمانی که نور خیلی کم است. احتمالاً علامت این است که به مشکلی مانند دیستروفی دچار شده اید؛ وضعیتی که باعث ورم چشم می شود و بسیار مهم است که در چنین حالتی به چشم پزشک مراجعه کنید که احتمالاً تشخیص دقیق تری داشته باشد؛ پس اگر این علامت را داشتید، حتما به متخصص چشم بگویید یا شاید گاهی اوقات نیاز به مراجعه اورژانسی هم داشته باشید که نباید پشت گوش بیندازید.

چرا و چه زمانی این اتفاق می‌ افتد؟

دیستروفی در چشم زمانی اتفاق می‌ افتد که سلول‌ های چشمی دچار مشکل می‌ شوند و مایعی در آن تجمع پیدا می کند؛ یعنی لایه شفاف بافت دور چشم دچار مشکل شده و همین باعث می شود که قرنیه ضخیم شده و ورم کند و علائم مختلفی ایجاد شود که معمولاً هر دو چشم را درگیر می‌ کند و باعث می‌ شود که در طول چند سال بینایی به طور تدریجی دچار مشکل شود. معمولاً در دهه 30 سالگی یا 40 سالگی این اتفاق می افتد؛ اما بعضی از افراد تا سن 50 تا 60 سالگی هم علامتی ندارند.

دیدن هاله نور

علائم دیگر دیستروفی چشم را بشناسید

همانطور که گفته شد؛ افرادی که به این مشکل دچار هستند، ممکن است متوجه هاله ای هنگام نگاه کردن به نور شوند و معمولاً هنگام شب هم این اتفاق می افتد؛ همچنین ممکن است مشکلاتی مانند تاری دید یا نوسانات بینایی را تجربه کنند که جوش های ریز روی سطح قرنیه، چشم درد یا ایجاد یک حالت مه یا ابری مانند روی چشم هم برای شان اتفاق خواهد افتاد.

به نور نگاه کن اگه این علامتو دیدی، نگران شو

4.510
این مطلب مفید بود ؟91
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت وسلامت نمناک/ن/ش
برچسب : مشکلات چشم
وبگردی