اعتماد به نفس
همه ی ما دوست داریم یک فرد جذاب، اصیل و کاریزماتیک تبدیل شویم، راهی که رسیدن به آن آنقدرها هم سخت و پیچیده نیست، کافیست آن را پیدا کنید.

مهم ترین و اصلی ترین ویژگی های رفتاری آدم های اصیل با اعتماد بنفس

چگونه می ‌توان یک فرد با اعتماد به نفس را توصیف کرد؟ آن ها چه ویژگی هایی دارند که نشان می دهد نسبت به خودشان مطمئن هستند؟‌ بدون شک هر فردی نسبت به دیگری متفاوت است؛ بنابراین داشتن اطمینان و اعتماد به خود هم برای هر فردی معنای متفاوتی دارد؛ اما به طور کل چیز هایی هستند که در رفتار آدم های اصیل و مطمئن از خود مشترک می باشند که در این قسمت از خانواده پلاس نمناک آن ها را به شما خواهیم گفت.

آنها در رابطه سمی نمی مانند

افراد با اعتماد به نفس هرگز در یک رابطه دوستی، همکاری یا.... سمی و آسیب زننده نمی‌ مانند. می‌دانند که باید از خودشان مراقبت کنند و به هیچ کس هم وابسته نیستند.

همیشه هدف دارند

بسیار مهم است که شما در زندگی هدف داشته باشید و در جهت رسیدن به آن ها تلاش کنید. این اهداف می توانند کوتاه یا طولانی مدت باشند؛ اما به هر حال وجود آن ها در زندگی ضروری است. افراد اصیل و با اعتماد به نفس تلاش می‌ کنند تا به اهداف شان برسند.

هدف

از قاطعیت نمی‌ ترسند

توانایی داشتن قاطعیت مهارتی است که همه باید آن را در خودشان به وجود بیاورند. افرادی که اعتماد به نفس دارند، اصلاً نمی ترسند که بخواهند در مورد توانایی خود ادعایی داشته باشند.

بدون پشیمانی زندگی می کنند

همه ما در زندگی نیازمند گرفتنِ یک سری تصمیمات سخت هستیم؛ تصمیماتی که شاید بعداً متوجه شویم اشتباه بوده اند؛ اما به هر حال باید آن ها را انجام دهیم. افرادی که با اصالت هستند و اعتماد بنفس دارند، هرگز از این تصمیمات نمی ترسند و هرگز پشیمانی و حسرت به خودشان راه نمی دهند.

عاشق یادگیری چیزهای جدید هستند

یادگیری مهارت های جدید برای ذهن؛ سرگرم‌کننده و عالی است. افرادی که به خودشان مطمئن هستند، می‌ توانند با یادگیری چیز های جدید اعتماد به نفس خود را افزایش دهند و هرگز از انجام این کار ها فرار نمی‌ کنند.

یادگیری

از انتقاد سازنده استقبال می‌ کنند

گرفتن بازخورد منفی شاید ذهن تان را به هم بریزد؛ اما اگر به خودتان اطمینان داشته باشید و اصالت خود را حفظ کنید، می‌دانید که گاهی اوقات حقیقت تلخ می تواند چقدر کمک کننده باشد. افراد با اعتماد به نفس از انتقاد سازنده دیگران ترسی ندارند.

به افکار و عقاید دیگران احترام می گذارند

افراد با اعتماد به نفس افکار و عقاید خودشان را دارند؛ اما به عقاید دیگران هم احترام می گذارند و به حرف‌ های آن ها گوش می‌ دهند و مدام مشتاق هستند که از آن ها چیزهای جدیدی یاد بگیرند.

موفقیت را با دیگران به اشتراک می گذارند

این تفاوت بزرگ بین افراد با اعتماد به نفس و افراد معمولی است؛ آنها خیلی راحت داشته های خود را با دیگران به اشتراک می گذارند؛ حتی می توانند کاری کنند که دیگران هم در موفقیت آن ها سهیم باشند.

موفقیت

می‌دانند که مهربانی مساوی با قدرت درونی است

شاید شما فکر کنید که افراد با اعتماد به نفس، مغرور و خودخواه هستند اما این گونه نیست. آن ها می‌دانند که هر چقدر مهربان‌تر باشند، یعنی قدرت درونی بیشتری دارند.

حواس شان از هدف پرت نمی شود

همانطور که گفتیم افراد با اعتماد بنفس هدفمند زندگی می‌ کنند؛ حواس شان به راحتی از اهداف شان پرت نمی شود و همیشه می‌دانند که در چه مسیری حرکت می کنند و در زندگی هدف را از یاد نمی برند.

به خودشان اعتماد دارند

مهم ترین مشخصه افراد با اعتماد به نفس این است که نسبت به گفته ها و کارهای خودشان اعتماد دارند و می‌دانند که همیشه کار درستی را انجام می دهند؛ البته شاید گاهی اوقات کنترل اتفاقات اطراف برایشان سخت باشد اما به هر حال به خودشان اعتماد می کنند.

اعتماد به نفس

دیگران را بالا می برند و هرگز غیبت نمی کنند

افراد با اعتماد به نفس پشت سر دیگران صحبت نمی کنند و به غیبت کردن علاقه ای ندارند. روی خود؛ انگیزه ها و آرزو هایشان تمرکز می کنند و سعی دارند که نسبت به همه چیز نگاه مثبت داشته باشند.

درخواست کمک می‌ کنند

افراد با اعتماد به نفس می‌دانند که گاهی اوقات خودشان از پس شرایط بر نمی آیند و نیازمند کمک دیگران هستند و به خاطر همین از درخواست کمک از دیگران هرگز خجالت نمی کشند.

اگه میخوای همه جذب اعتماد بنفس تو بشن، اینطوری باش

538
این مطلب مفید بود ؟380
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
وبگردی