ثریا قاسمی
امروز 28 آذر سالروز تولد ثریا قاسمی بازیگر پیشکسوت کشورمان است و به همین بهانه مروری بر سریال های ماندگار این بانوی هنرمند در تلویزیون خواهیم داشت.

نقش ها و سریال های ثریا قاسمی در تلویزیون

ثریا قاسمی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 28 آذرماه سال 1319 متولد شد و امروز سالروز تولد 80 سالگی این بانوی هنرمند است.

این بازیگر پیشکسوت و محبوب سینما و تلویزیون در سریال های ماندگار زیادی مقابل دوربین رفته و نقش های زیبایی را ایفا کرده است و به بهانه سالروز تولد این بانوی هنرمند به سراغ ماندگارترین نقش های او در تلویزیونی رفته ایم که توصیه میکنیم تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

ثریا قاسمی با این سریال ها ماندگار شد

ثریا قاسمی بازیگری در تلویزیون را در سال 52 آغاز کرد و در سریال های زیادی مقابل دوربین رفت و نقش های ماندگاری را ایفا کرده است که در ادامه به برخی از این نقش ها اشاره میکنیم.

ثریا قاسمی

ثریا قاسمی در سریال بچه مهندس

سریال بچه مهندس به کارگردانی علی غفاری در سه فصل ساخته شد و ثریا قاسمی در این سریال ایفاگر نقش بی بی گوهر بود.

این بانوی هنرمند در سریال بچه مهندس باز هم در نقش یک مادر مهربان که سالهاست در خانه پدر و مادر تینا و تینوش زندگی میکند مقابل دوربین رفت و با آمدن جواد، مسعود و قاسم به آن خانه ارتباط عمیقی با این بچه ها برقرار کرد و برای جواد مانند مادر بود.

ثریا قاسمی در فصل سوم سریال بچه مهندس ایفای نقش کرد و با بازیگرانی چون روزبه حصاری، سعید کریمی، محمود خسرومنش، فرناز رهنما، کاوه سماک باشی، سیدمهرداد ضیایی و... همبازی بود.

ثریا قاسمی

ثریا قاسمی در سریال پشت بام تهران

سریال پشت بام تهران به کارگردانی بهرنگ توفیقی سال 94 از شبکه یک سیما پخش شد و ثریا قاسمی در این سریال به ایفای نقش پرداخت.

این بانوی پیشکسوت دنیای هنر در این سریال پرمخاطب ایفاگر نقش طاهره مادربزرگ قیاس بود که بار دیگر تصویری از مهربانی و در عین حال جدی بودن را در این سریال به تصویر کشید و یکی از نقش آفرینی های ماندگار او محسوب میشود.

ثریا قاسمی در سریال پشت بام تهران با بازیگرانی چون بعیا زنگنه، کامبیز دیرباز، لیندا کیانی، بهزاد فراهانی، آزاده صمدی، مجید واشقانی و... همبازی بود.

ثریا قاسمی و لیندا کیانی

ثریا قاسمی در سریال جراحت

جراحت یکی از سریال های پربیننده تلویزیون به کارگردانی محمدمهدی عسگرپور است که ماه رمضان سال 89 پخش شد و ثریا قاسمی یکی از هنرمندانی بود که در این سریال به ایفای نقش پرداخت.

ثریا قاسمی در این سریال ایفاگر نقش لطیفه مادر بزرگ و اسماعیل بود که باز هم در سیمای مادری با صلابت خوش درخشید و یکی از ماندگارترین نقش هایش را در کنار هنرمندانی چون امین تارخ، علی عمرانی، آتنه فقیه نصیری، مهوش صبرکن، رامین راستاد، هستی مهدوی، یاسر جعفری و... رقم زد.

ثریا قاسمی و لیندا کیانی

ثریا قاسمی در سریال او یک فرشته بود

سریال او یک فرشته بود به کارگردانی علیرضا افخمی ماه رمضان سال 84 روی آنتن شبکه دو سیما رفت و یکی از سریال های پربیننده و ماندگار تلویزیون شد.

ثریا قاسمی بانوی هنرمند کشورمان در این سریال ایفاگر نقش عزیز مادر بهزاد بود و بار دیگر با درخشش در این سریال توانست هنر بازیگری اش را به رخ همگان بکشد و در این سریال در کنار هنرمندانی چون زنده یاد حسن جوهرچی، مریم کاویانی، بهاره افشاری، مرتضی ضرابی، رضا توکلی، امیرمحمد زند و... به ایفای نقش پرداخت.

ثریا قاسمی

ثریا قاسمی در سریال در قلب من

سریال در قلب من به کارگردانی حمید لبخنده در سال 77 ساخته شد و ثریا قاسمی در این سریال به ایفای نقش پرداخت.

این بانوی هنرمند در سریال در قلب من ایفاگر نقش مونس همسر کریم و مادر لیلا و رضا بود که نقش مادری و همسری را به مانند همیشه به نحو احسن اجرا کرد و با هنرمندانی چون جمال اجلالی، حمیده خیرآبادی، لعیا زنگنه، پارسا پیروزفر، ایرج راد، پویا امینی، رزیتا غفاری، علی دهکردی، جعفر بزرگی و... همبازی بود.

بازیگران در قلب من

ثریا قاسمی در سریال در پناه تو

سریال در پناه تو ساخته حمید لبخنده در سال 72 یکی دیگر از سریال های ماندگار ثریا قاسمی در تلویزیون است که این بانوی هنرمند با این سریال در ذهن بسیاری از مخاطبان تلویزیون ماندگار شده است.

ثریا قاسمی در این سریال با زنده یاد حسن جوهرچی در نقش محمد همبازی وبود و نقش مادر او را در این سریال بازی کرد که یکی از دلنشین ترین نقش های او محسوب میشود و در این سریال نوستالژیک با هنرمندان دیگری چون سعید پورصمیمی، ایرج راد، لعیا زنگنه، پری امیر حمزه، آزیتا لاچینی، پارسا پیروزفر، حبیب دهقان نسب و... همبازی بود.

ماندگارترین سریال های ثریا قاسمی در تلویزیون

4.26
این مطلب مفید بود ؟51
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
برچسب : ثریا قاسمی
وبگردی