ستاره سادات قطبی

ماجرای مادر خارجی ستاره سادات قطبی

تاریخ انتشار : 8 خرداد 1403کد مطلب : 93837زمان مطالعه : 2 دقیقه
ستاره سادات قطبی درباره اصلیتش و ماجرای مادر خارجی اش صحبت کرد و داستان جالبی را تعریف کرد.

توضیحات ستاره سادات قطبی درباره اصالت مادرش

استوری جدید ستاره سادات قطبی همسر شهرام شکیبا درمورد مادرش حقایقی را بازگو کرد که برای کاربران فضای مجازی جالب توجه بود. همانطور که در ادامه این بخش از نمناک می خوانید، خانم مجری برای توضیح خارجی بودن مادرش گفت:

مامان من ایرانی نیستند مامان من اهل نجفه، مامانم عراقیه و زمانی که اومد ایران 7 سالش بود و اصلاً زبان ایرانی بلد نبود و اینطور که خودش تعریف می‌کنه کلاس اول دبستان و دوم دبستانم فقط عربی حرف می‌زدم و هیچی نمی فهمیدم از زبان فارسی.

من خیلی به لهجه عربی علاقه دارم و با اینکه مامانم مامان بزرگم و پدربزرگم عراقی هستند و به عربی صحبت می‌کنند خیلی دوست دارم من هم یاد بگیرم نه اینکه چیزی بلد نباشم بلدم اما نمی‌تونم مثل خودشون تند حرف بزنم و باید آموزش ببینم.

اینم بهتون بگم که مامانم و خانواده مادرم مادربزرگم و پدربزرگم که به رحمت خدا رفتند،از اون دسته ایرانی‌هایی بودند که متولد عراق بودند و پدر بزرگ و مادر بزرگ هاشون از ایران رفته بودند و ساکن عراق شده بودند و اونجا بچه‌هاشون به دنیا اومده بود و وقتی صدام ایرانی‌ها را بیرون کرد خانواده مادرم هم جزو این افراد بودند.

خلاصه اینکه من وقتی می‌دیدم در بچگیم مامانم با بی بی ام(مادر مادرم) عربی صحبت می‌کنه دلم می‌خواست بدونم چی دارن میگن اما نگو که اینا چیزایی که میخوان من نفهمم رو عربی میگن اما الان عربی می فهمم.

یه چیز خیلی خیلی بد اینکه مامانم نمی‌دونه چه ماه و چه روزی به دنیا اومده و تاریخ تولد مامانم هیچی مشخص نیست سالی که مامانم اینا از عراق اومدن ایران و می‌خواستن شناسنامه عراقیشون رو تبدیل کنن به ایرانی، ثبت احوال به اندازه الان پیشرفته نبود و سیستم نبود که بخواد در اون تاریخ میلادی و قمری ثبت بشه و همینجوری یه تاریخ رو براش زدن و زدند 15 شهریور.

من به بی بی میگم تو رو خدا یکم فکر کن مامانم کی به دنیا اومده میگه به خدا من یادم نیست فقط تنها چیزی که یادمه وقتی مامانت به دنیا اومد هوا گرم بود و ماه رمضون بود گفتم خوب عزیز دلم از اول بهار تا آخر تابستون عراق هواش گرمه ماهش رو بگو حداقل میگه یادم نیست.

ستاره سادات قطبی

ستاره سادات قطبی و مادرش

ماجرای مادر خارجی ستاره سادات قطبی

4.116
این مطلب مفید بود ؟133
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ن/ن.ح
برچسب : ستاره قطبی
وبگردی