باران کوثری، حامد بهداد و پژمان جمشیدی

اکران فیلمهای گیجگاه و خط فرضی در جشنواره فجر

تاریخ انتشار : 18 بهمن 1399کد مطلب : 80276زمان مطالعه : 2 دقیقه
فیلم خط فرضی و با فیلم گیجگاه در هفتمین روز از جشنواره فیلم فجر اکران شده و به رقابت برای کسب سیمرغ می پردازند.

 رقابت خط فرضی با گیجگاه در سی و نهمین جشنواره فجر

برج میلاد در هفتمین روز از سی و نهمین جشنواره فیلم فجر، میزبان دو فیلم سینمایی «خط فرضی» و «گیجگاه» است که در سالن اصحاب رسانه نمایش داده می شوند.

در 18 بهمن ماه فیلم خط فرضی ساخته فرنوش صمدی  و فیلم گیجگاه به کارگردانی عادل تبریزی در برج میلاد و پردیس سینمایی ملت اکران می شوند. هر دو فیلم سینمایی، اولین تجربه بلند فیلم کارگردانان خود می باشند.

خط فرضی اولین فیلم در هفتمین روز جشنواره فجر 99

فیلم خط فرضی به کارگردانی فرنوش صمدی و تهیه کنندگی علی مصفا ییکی از پرفروشترین فیلمهایی است که با بازیگران مطرح سینما و تلویزیون در جشنواره فجر سال 1399 حضور دارد.

پژمان جمشیدی

در فیلم خط فرضی اولین تجربه فرنوش صمدی که درباره دروغ و پنهان کاری است بازیگران مطرح کشورمان همچون پژمان جمشیدی، سحر دولتشاهی ، آزیتا حاجیان و حسن پورشیرازی نقش آفرینی کرده اند.

آزیتا حاجیان

در خلاصه داستان «خط فرضی» آمده است:

سارا به همراه همسرش حامد و دختر خردسالشان به یک عروسی در شمال ایران دعوت شده اند، اما حامد به دلیل مشکلات کاری نمی تواند به این سفر برود و این سرآغاز اتفاقی است که زندگی سارا را دگرگون می کند. 

سحر دولتشاهی

گیجگاه دومین فیلم در هفتمین روز جشنواره فجر 99

فیلم سینمایی گیجگاه به کارگردانی عادل تبریزی، دومین فیلم سینمایی در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر است که در روز هفتم نمایش داده می شود. تهیه کنندگی این فیلم کمدی، بر عهده حنیف سروری و ولی الله مدنی است.

فرهاد آئیش و حامد بهداد

عادل تبریزی در اولین تجربه فیلم بلند خود با بازیگران مطرحی همچون جمشید هاشم پور، حامد بهداد، باران کوثری، سروش صحت، بهرنگ علوی، امیرحسین رستمی، فرهاد آییش، نادر سلیمانی، بیژن بنفشه خواه، سیاوش چراغی پور، رضا صفایی پور و حسن رضایی و با معرفی بازیگر نوجوان علی راد همکاری کرده است. 

فیلم گیجگاه

در شعار این فیلم سینمایی آمده است:

«گیج گاه نوستالژیک نیست، حالیست که دیگر نیست.»

حامد بهداد و باران کوثری

اکران فیلمهای گیجگاه و خط فرضی در جشنواره فجر

4.49
این مطلب مفید بود ؟81
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ف
وبگردی