شمسی فضل اللهی
شمسی فضل اللهی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون شب گذشته 12 تیرماه 99 مهمان مهران مدیری در برنامه دورهمی شد و درباره فعالیت های هنری و فرزندانش صحبت کرد.

شمسی فضل اللهی مهمان برنامه دورهمی

برنامه دورهمی با اجرای مهران مدیری شب گذشته 11 تیرماه 99 ساعت 23 روی آنتن شبکه نسیم رفت. مهران مدیری در این برنامه میزبان شمسی فضل اللهی بازیگر پیشکسوت کشورمان بود.

شمسی فضل اللهی شب گذشته روی صندلی دورهمی نشست و پاسخگوی سوالات مهران مدیری شد.

از تولد تا آغاز فعالیت های هنری شمسی فضل اللهی

شمسی فضل اللهی مادربزرگ سینما و تلویزیون ایران مهمان دورهمی شد و در ابتدای برنامه از دیدن مهران مدیری ابراز خوشحالی کرد و گفت ما حدود 32 سال پیش با همدیگر همکار بودیم و در تئاتر و رادیو در کنار هم کار کردیم و بعد از آن مهران مدیری به سمت کارگردانی و بازیگری رفت و کارهای درخشانی انجام داد و همیشه با قدم بلند راهش را طی کرده است.

مهران مدیری درباره تاریخ تولد شمسی فضل اللهی پرسید که گفت:کی نمیدونه سال تولد من رو، یک روز بانک رفته بودم و به من گفتند که متولد 1320 هستید دیگه که گفتم بله، من همیشه شاکر خدا بودم و همیشه شب و روز میگویم که خدایا واقعا استادی برای خلق بندگانت.

شمسی فضل اللهی و مهران مدیری

شمسی فضل اللهی درباره آغاز فعالیتش گفت:از سال 1336 کلاس های تئاتر تهران را رفتم و آقای جعفر والی با مادرم صحبت کردند و گفتند که بگذارید شمسی درس تئاتر را بخواند و من در همان سالها با بزرگان این حرفه آشنا شدم و یکی از بزرگان وزارت فرهنگ به آقای اسکویی پیشنهاد دادند که از صدای من هم استفاده کنند و این آغاز داستان جدیدی در زندگی من شد.

این بانوی هنرمند در ادامه گفت:من سال 1339 وارد رادیو شدم و واقعا حیرت انگیز بود و از اتفاقات جالبی که آن روزها افتاد این بود که یک روز بخشی از بازی من و زنده یاد منوچهر نوذری پخش شد و من نتوانستم صدای خودم را بشناسم و بعد از آن تا به امروز به فعالیت در رادیو ادامه داده ام.

ماجرای ازدواج و فرزندان شمسی فضل اللهی

شمسی فضل اللهی درباره ازدواجش گفت:من خیلی زود ازدواج کردم و دو بچه بزرگ دارم و به اشتباه گفت که من سال 1323 ازدواج کردم که مهران مدیری آن را اصلاح کرد و گفت احتمالا سال 33 منظورتان هست که خانم بازیگر گفت نه سال 1340 و من یک دختر و پسر دارم و به دلیل اینکه دخترم زیاد غر میزد و برادر میخواست و چند سال بعد خداوند یک پسر به من داد و دخترم خیلی خوب از آن مراقبت میکرد.

بازیگر بوی باران در ادامه گفت:ما در یک خانه قدیمی زندگی میکردیم و یک روز من مشغول خورد کردن سبزی بودم که یکدفعه دیدم دخترم در حال جیغ زدن است و پسر من آن زمان دو ساله بود و دیدم که دخترم درحال بیرون آوردن پسرم از حوض است.

شمسی فضل اللهی

شمسی فضل اللهی درباره فرزندانش گفت:دخترم گرافیک خوانده و در حوزه کار با سرامیک هم کار میکند و پسرم هم شیمی خواند اما مورد علاقه اش نبود و بعد به کار بیزینس مشغول شد.

این بانوی هنرمند در ادامه صحبت هایش از علاقه به پزشکی صحبت کرد و گفت:من قرار بود پزشک شوم اما کم کم در دوره دبیرستان علاقه به درس را کمی از دست دادم ولی اگر برگردم پزشکی میخوانم چون خیلی دوست دارم.

بامزی ماندگارترین کارتون شمسی فضل اللهی

مهران مدیری به کارتون ماندگار بامزی اشاره کرد و شمسی فضل اللهی درباره آن گفت:من درحال کار در سریال امیرکبیر بودیم و آقای ممدوح به من پیشنهاد حضور در کارتون بامزی را دادند و من رد کردم و گفتم من خیلی سرم شلوغ است تا اینکه آقای ممدوح از من خواست یک روز فقط بروم و بامزی را ببینم و من هم رفتم و بالاخره من را راضی کرد.

شمسی فضل اللهی

شمسی فضل اللهی در ادامه گفت:بعد از مدتی در جشنواره اصفهان من را دعوت کردند و آنجا شنیدم که بامزی خیلی طرفدار دارد و چقدر خوب شد که من این کار را انجام دادم و در حال حاضر خیلی از کم شدن کارهای کودک ناراحتم و آن زمان ها کارهای کودک در رادیو انجام دادیم و خیلی خوب بود.

این بانوی هنرمند در ادامه به سوال های کوتاه مهران مدیری پاسخ های کوتاه داد و از انگیزه های زیادی که کار و زندگی به انسان برای ادامه زندگی میدهد صحبت کرد.

ماجرای ازدواج و کارهای ماندگار شمسی فضل اللهی در دنیای هنر

4.134
این مطلب مفید بود ؟286
منبع : عکاس:مریم رضوی / بخش فرهنگ و هنر نمناک/م.ف
وبگردی