اتاق کودک مشترک
اگر به دلیل کمبود جا و... به فکر درست کردن یک اتاق مشترک برای فرزندانتان هستید، بهتر است نحوه دیزاین اتاق مشترک کودکان را بدانید تا کارتان آسان تر شود.

ایده چیدمان و دکوراسیون اتاق مشترک بچه ها

اگر قصد دارید که یک اتاق مشترک برای هر دو فرزند خود داشته باشید اما ایده ای ندارید، کافی است که این قسمت از دنیای مد نمناک را تا انتها مطالعه کنید و برای طراحی اتاق آن ها ایده‌ های مناسب بگیرید.

تخت خواب دو نفره

تخت خواب دو نفره یکی از بهترین گزینه هایی است که می توانید برای اتاق خواب مشترک فرزندان تان استفاده کنید، فضای بسیار کمی را اشغال می کند و جلوه زیباتری به اتاق می دهد و معمولاً کودکان هم به آن بیشتر علاقه دارند. فقط باید تختخوابی انتخاب کنید که کاملاً امن و راحت باشد.

اتاق خواب

از طراحی مینیمالیستی استفاده کنید

طراحی مینیمالیستی جزء طراحی هایی است که باعث می شود اتاق کودک بزرگ‌تر به نظر برسد. معمولاً از لوازم کوچک در داخل آن استفاده می کنند تا فضا بزرگ‌تر نشان داده شود و کودک استقلال عمل بیشتری داشته باشد.

از دیوایدر یا تقسیم‌کننده ها استفاده کنید

بعضی از قفسه ها به گونه ای طراحی شده اند که در دو طرف آن ها تخت خواب قرار می گیرد. شما می توانید با استفاده از این دیوایدر یا تقسیم‌کننده ها تخت خواب دو کودک را از یکدیگر جدا کنید و یک فضای مستقل برای هر دوی آن ها به وجود بیاورید.

تخت خواب

قفسه بالای تخت را فراموش نکنید

قفسه و طبقه بالای تخت نباید خیلی بلند باشد. از طرفی نباید هم آن را فراموش کنید، زیرا کودکان تان می توانند به راحتی وسایل شخصی خود را داخل آن قرار دهند.

از تخت خواب دو طبقه با شکل L استفاده کنید

این تختخواب هم محیطی را ایجاد می‌ کند و باعث می‌ شود که فضای کم تری در اتاق‌ خواب اشغال شود. از طرفی یک طراحی جذاب برای کودکان است.

از تخت خواب تاشو کمک بگیرید

اگر می خواهید فضای اتاق خیلی کم اشغال شود و بهترین استفاده را از آن داشته باشید، کافی است از مبلمان یا تخت خواب تاشو کمک بگیرید که بعد از این که فرزندان تان از خواب بیدار شدند، آن را جمع کنند تا فضای اتاق بزرگ‌تر باشد.

کاناپه

تعداد وسایل را کم کنید

هرچقدر که وسایل کمتر بچینید، فضا برای کودکان لذت بخش تر خواهد بود و آن ها بیشتر می توانند از اتاق خود استفاده کنند.

وسایل مربوط به فرزند کوچکتر را نزدیک در اتاق خواب قرار دهید

اگر دو فرزند هم سن و سالم نیستند، بهتر است که لوازم و تختخواب مربوط به فرزند کوچکتر خود را نزدیک به در قرار دهید تا راحت تر بتوانید به او رسیدگی کنید و او هم دسترسی بیشتری به شما داشته باشد.

اسباب بازی ها را در یک مکان جداگانه قرار دهید

بهتر است که فضای مربوط به اسباب‌ بازی‌ ها را جدا کنید، زیرا احتمالا فرزند بزرگ‌تر شما به آن نیاز ندارد. پس نباید اطراف و فضای او را شلوغ کنید. بهتر است که یک فضای جداگانه در اتاق برای قرار دادن اسباب بازی در نظر بگیرید.

عروسک

میز تحریر را فراموش نکنید

اگر فرزندان شما مدرسه می‌ روند، حتما باید برای هر کدام از آن ها میز تحریری جداگانه در نظر بگیرید. بعضی از میز تحریر ها کمی طویل تر هستند و می توانید دو صندلی پشت یک میز قرار دهید؛ به شرطی که بین دو صندلی با یک کشو جدا شده باشد.

از کانوپی استفاده کنید

کانوپی ها همان پرده هایی هستند که یک فضای مثلثی شکل را بالای تخت ایجاد می‌ کنند و باعث می‌ شوند که از بیرون دسترسی به آن وجود نداشته باشد. پس اگر هم فرزند دختر و هم فرزند پسر داخل اتاق است، می‌ توانید بالای تخت آن ها کانوپی بزنید که هرکدام فضای شخصی خودشان را داشته باشند.

از رنگ های خنثی استفاده کنید

اگر قرار است که اتاق بین فرزند دختر و فرزند پسر به اشتراک گذاشته شود، بهتر است از رنگ‌ های خنثی استفاده کنید که هم دخترانه باشد و هم پسرانه.

مبل

برای هر کدام رنگ جداگانه در نظر بگیرید

اگر فرزندان تمایلی به استفاده از رنگ خنثی نداشتند، می توانید تختخواب و وسایل مربوط به هرکدام را رنگی که دوست دارند در نظر بگیرید.

نور پردازی را فراموش نکنید

مراقب باشید اتاق کودک شما بیش از حد تاریک نباشد و با نورپردازی مناسب و باز نگه داشتن فضای مقابل پنجره، اتاق را روشن نگه دارید.

از نام آنها برای دکوراسیون استفاده کنید

یکی از جالب ترین کار هایی که می توانید برای اتاق فرزندان خود انجام دهید، این است که نام هر کدام را با طراحی مناسب بالای تخت ثبت کنید که باعث ایجاد حس استقلال در اتاق می شود و می ‌فهمند که هر کدام یک فضای شخصی و جداگانه دارند.

ایده زیباتر شدن اتاق مشترک برای بچه ها

3.67
این مطلب مفید بود ؟52
منبع : بخش دنیای مد نمناک /ن/ن.ح
وبگردی