تعویض مبلمان
تعمیر مبلمان اولین ایده برای نو کردن آن ها است اما ویژگی هایی در مبلمان نشان میدهند که تعویض آن و خرید مبل جدید خیلی به صرفه تر از تعمیر کردن آن ها است.

نشانه هایی که میگن وقت تعویض مبلمان خونه تون رسیده

داشتن مبلمانی شیک، زیبا و متناسب با فضای منزل شما، فضای خانه را چندین برابر جذاب و ایده آل می‌کند اما یک مبلمان فرسوده زیبایی دکوراسیون خانه را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

عوامل زیادی مثل جنس مبلمان، مقدار مصرف روزانه و نوع مراقبت ما می‌تواند روی زمان تعویض مبلمان تأثیر بگذارد. اگر نمی دانید زمان تعویض مبلمانتان رسیده و چه زمانی نیاز به تعویض مبل های خود دارید، مطالعه این بخش از دنیای مد نمناک کمکتان خواهد کرد.

فرسودگی پارچه

یکی از اولین نشانه‌هایی که نشان می دهد زمان تعویض یا روکش کردن مبلمان فرا رسیده این است که پارچه روی مبلتان در حال پوسیدگی و فرسودگی است. این می تواند ناشی از استفاده روزمره، آسیب های حیوانات خانگی یا کودکان باشد.

مبلمان کهنه

وا رفتن صندلی ها

وا رفتن صندلی ها نشانه دیگری برای تعویض یا روکش کردن صندلی ها است. اگر صندلی های مبل آویزان شده اند به این معنی است که فنرهای داخلی یکپارچگی خود را از دست داده اند و دیگر استحکام کافی را ندارند. وقتی این اتفاق می‌افتد، لزوماً مجبور نیستید یک کاناپه را دور بیندازید. می توانید از تخته های تخته سه لا برای بلند کردن صندلی ها و اضافه کردن تکیه گاه استفاده کنید اما، اگر راهی راحت تر را می طلبید، باید از شر مبل یا کاناپه فرسوده خلاص شوید.

نمایان شدن درزها

اگر درز کنار صندلی مبل را می بینید، وقت آن رسیده است که مبل خود را تعویض یا روکش کنید.

پایه های آسیب دیده

هنگامی که یک کاناپه برای مدت طولانی استفاده می شود آسیب پایه های چوبی آن غیرعادی نیست اما، به راحتی می توانید این عیوب را با استفاده از پولیش مبلمان یا حتی بازسازی کل قطعه با چوب آنتیک برطرف کنید.

مبل کهنه

کاناپه خیلی کوچک یا بزرگ

اگر کاناپه تان برای اتاق نشیمن خیلی کوچک یا بزرگ است، وقت آن است که یک مدل جدید داشته باشید. شاید این نشانه بی اهمیت به نظر برسد اما با یک جایگزینی ساده متوجه تغییرات اساسی در منزل خود خواهید شد.

خراب شدن تشکچه ها

اگر تشکچه های روی کاناپه دیگر راحتی و کارایی اولیه خود را ندارند زمان تعویض آن ها فرا رسیده است. این می تواند ناشی از عوامل متعدد مانند متراکم نبودن مواد داخل آن، تنفس ناپذیری پارچه یا شکل تشکچه ها باشد اگر احساس می کنید کاناپه باعث درد کمر و باسن می شود ممکن است مشکل پر شدن کف آن باشد.

پاک نشدن لکه ها از روی پارچه

با گذشت زمان، کثیفی، موی حیوانات خانگی و سایرعوامل آلوده کننده روی کاناپه ها جمع می‌ شوند. با این حال، یکی از بزرگ‌ترین نشانه‌هایی که زمان تعویض پارچه یا روکش کردن آن مبلمان را نشان می دهد این است که نمی‌توانید لکه‌ها را از روی پارچه مبل پاک کنید. اگر در از بین بردن لکه ها مشکل دارید و فرآیند تمیز کردن مبلمان دشوار است بهتراست به دنبال یک روکش مبل جدید باشید.

تمیزکردن مبل

نمایان شدن چوب زیر پارچه

اگر چوب زیر پارچه مبل دیده شود احتمالا نشانه‌ زمان تعویض مبلمان‌ تان فرا رسیده است. این معمولا زمانی اتفاق می‌افتد که مبل به دلیل استفاده زیاد فرسوده شده باشد. در این حالت، بهتر است مبلمان به جای نوسازی، با مبلمان جدید با کیفیت جایگزین شوند.

تکان خوردن کاناپه ها

اگر وقتی روی کاناپه می‌نشینید تکان می‌خورد یا احساس می‌کنید که ناپایدار است، باید به فکر خریدن مبلمان جدید برای خانه خود باشید. این می تواند به دلیل آسیب یا عدم پشتیبانی مناسب پایه ها باشد اگر اینطور باشد، روکش کردن مجدد کمکی نخواهد کرد باید مبل قدیمی خود را با کاناپه ای جایگزین کنید که پایدارتر و بادوام تر باشد.

شنیدن صداهای جیرجیر

اگر هر بار که شخصی روی کاناپه می نشیند صدای جیرجیرمی شنوید این علائم نشان دهنده آن است که مبل دارای مشکل ساختاری است. صداها می توانند ناشی از مشکلی در اتصالات یک قاب چوبی یا فلزی یا ضعیف شدن فنر فلزی باشد. مبلمان قدیمی معمولاً با چوب های سخت و پیچ ساخته می شدند.

مبلمان ارزان‌تر امروزه با چوب‌های فرآوری شده، منگنه‌ها و اپوکسی کنار هم قرار می‌گیرند. هزینه تعمیر آسیب‌های ساختاری و تعویض روکش می‌تواند تقریباً به اندازه خرید یک مبل جدید باشد بنابراین بهتر است مبلمان جدید خریداری کنید.

نشانه مبل کهنه

بوی بد کاناپه

کاناپاپه ها و مبلمان به مرور زمان به دلیل وجود کودکان و حیوانات خانگی یا عرق بدن و پاها بو می گیرند. بوها در اثاثیه داخلی و لایه‌های زیرین نفوذ می کنند اگرچه جارو کشی منظم و تمیز کردن با بخار به کمتر شدن بوها کمک می کند اما، در نهایت ممکن است بو ها کاملا از بین نروند.

این نشانه ها یعنی دیگه باید مبلمانتون رو عوض کنید

56
این مطلب مفید بود ؟60
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ش
وبگردی