تولد
علائم چاق شدن
شاید شماهم از اضافه وزنی که دارید اطلاعی ندارید و متوجه آن نیستید؛ اما چاقی نشانه ها و علامت هایی دارد که میتوانید با دانستن آنها ازشر اضافه وزن راحت شوید.

نشانه های نیاز جدی بدن شما به کاهش وزن و ورزش

شاید هنوز هم نمی دانید که آیا شما بیش از حد چاق هستید یا خیر؟ هنوز شاید بسیاری از اطلاعات را در مورد تناسب اندام ندانید و سردرگم هستید که آیا باید به دنبال ورزش و یا لاغری بروید یا همین روال را ادامه دهید. در این قسمت از نمناک علائمی را به شما معرفی می کنیم که نشان می دهد نیاز به ورزش و لاغری دارید.

خیلی زود نفس کم می آورید

آیا تا به حال شده است با جابجا کردن یک مبل دو نفره نفس نفس بزنید؟ آیا شده از یک طبقه بالا بروید و دیگر نفس تان درنیاید؟ چنین علائمی نشان دهنده مشکلات در سیستم قلبی عروقی است.

یعنی شما حتی زمانی که یک فعالیت کوچک هم انجام می دهید، نفس کم می آورید و اکسیژن رسانی به ماهیچه ها در حد مطلوب انجام نمی شود و علامت این است که چاق هستید و تناسب اندام ندارید.

تنگی نفس

هنگامی که صاف می ایستید، کمرتان درد می گیرد

اگر برای خرید در مغازه مجبور هستید که بایستید تا نوبت تان شود و احساس می کنید که کمرتان درد گرفته است، این می تواند علامت ضعیف بودن میان تنه و عضلات کمر باشد. سعی کنید که در طول روز تمرین پلانک را انجام دهید، کمر خود را تقویت کنید و ورزش کنید تا هم چربی های اضافه در این ناحیه از بین برود و هم کمر قوی تری داشته باشید.

هنگام بازی کردن بازوهای تان دچار سوزش می شود

در بازی های پرتابی مثل بیسبال یا والیبال باید به احساسی که در دستان خود دارید؛ دقت کنید. اگر این حرکات پرتابی باعث می شود که قسمت شانه، بازو و دست شما سوزش بگیرد، احتمالا نشان دهنده این است که دستان تان ضعیف بوده یا نیاز به کاهش چربی و تقویت این ناحیه دارید.

بازو درد

در حالت استراحت تپش قلب دارید

بعضی از اپلیکیشن ها در گوشی موبایل هستند که می توانند ضربان قلب شما را اندازه بگیرند. اگر متوجه شدید که این دستگاه ها حتی در حالی که ساکن هستید و هیچ فعالیتی ندارید هم ضربان قلب شما را بالا نشان می دهند، می تواند نشان دهنده کم آبی بدن، استرس، خواب ناکافی، رژیم غذایی نامناسب یا نداشتن تناسب اندام و چاقی باشد.

هنگامی که تناسب اندام داشته باشید، بدن شما باید سخت تر تلاش کند تا بتواند جریان خون را به قلب برساند و در نتیجه ضربان آن تند می شود. ورزش منظم می تواند این تپش قلب را بهبود ببخشد.

زیاد آسیب می بینید

اگر هنگام ورزش با مشکلاتی در قسمت شانه، کمر، زانو و بخش های دیگر بدن مواجه هستید و مدام آسیب را در این نواحی احساس می کنید، این می تواند علامت نداشتن تناسب اندام در شما باشد، زیرا زمانی که چاق باشید، نمی توانید حرکات را به طور کامل به انجام برسانید و در نتیجه احتمال آسیب دیدگی بالا می رود.

پا درد

در نزدیک ترین محل فروشگاه، ماشین را پارک می کنید

اصلا اشکالی ندارد که شما نزدیک درب ورودی فروشگاه ماشین را پارک کنید اما اگر همیشه این کار را تکرار می کنید، یعنی پیاده روی برای تان سخت است و باعث کم آوردن نفس می شود و همین نشان می دهد که شما باید فعالیت بدن خود را افزایش دهید؛ زیرا احتمالا از بی فعالیتی و تنبلی رنج می برید که قطعاً مشکلاتی مثل چاقی را ایجاد می کند.

مدام احساس خستگی می کنید

آیا بیش از حالت معمولی خسته می شوید؟ حتی زمانی که کار خاصی انجام نمی دهید، این اتفاق می تواند نشان دهنده این باشد که بدن شما نیاز به فعالیت بیشتری دارد. باید سعی کنید حتماً تمرینات قدرتی و کاردیو را به انجام برسانید و به آن ها پایبند باشید تا فعالیت اندورفین در بدن و مغز شما افزایش پیدا کند و بتوانید بهتر زندگی کرده و تناسب اندام بیشتری داشته باشید. مهم تر از همه اینکه جریان خون در بدن افزایش پیدا می کند و انرژی بیشتری برای انجام کار دارید.

خستگی

انجام کار های خانه برای تان سخت است

اگر انجام کار های معمولی خانه و یا امور خانه داری برایتان سخت شده و نفس کم می آورید، حتماً باید به این مسئله توجه داشته باشید که فعالیت های بالا تنه می توانند عاملی برای بهبود مشکلات رگ های خونی و مشکلات قلبی عروقی باشند.

پس بهتر است که این علائم را نادیده نگیرید و تا جایی که می توانید تمرکز تان را روی ورزش های بالا تنه و ماهیچه ها قرار دهید تا بدن قوی تری داشته باشید.

علائمی که میگن چاق شدید و خبر ندارید!

513
این مطلب مفید بود ؟130
منبع : بخش تناسب اندام نمناک /ن/ن.ح
وبگردی