ویژگی کارمند
همه انسان ها دوست دارند که در محیط کار موفق و قابل احترام باشند، اگر شماهم به دنبال محبوبیت در محل کار هستید باید نکاتی را رعایت کنید.

ویژگی که هر کارفرمایی آن را در کارمندانش جستجو می کند

در داستان های علمی تخیلی دنیای جدیدی است که فقط توسط روبات ها اداره می شود. اگر چه فناوری مدرن و رباتیک تولید را در بسیاری از زمینه ها بهبود بخشیده است، اما هنوز هم همه چیز به نیروی انسانی بستگی دارد. مهارت‌ هایی که برای یک شغل خاص آموخته ‌اید، مهارت ‌های سخت هستند و می ‌توانید آن ‌ها را یاد بگیرید و میزانش را در خود اندازه ‌گیری کنید. قابلیت هایی مثل کار با کامپیوتر، کار با ماشین آلات و... نمونه های خوبی هستند که شما اینها را از طریق آموزش و کلاس درس آموخته اید.

از طرفی دیگر، مهارت های نرم قابل اندازه گیری نیستند. آن ها منعکس کننده نحوه ارتباط شما با افراد دیگر از نظر حرفه ای یا شخصی هستند و اغلب به آنها توانایی های بین فردی نیز می گویند. این مهارت ها با ویژگی های شخصیتی مرتبط هستند. به جای اندازه گیری آنها، باید آنها را به نمایش بگذارید.

قطعا شما هم وقتی می ‌خواهید وارد یک شغل جدید شوید احتمالا همه هدف تان این است که رضایت کارفرما را به دست آورید؛ اما شاید ندانید که چه مهارت هایی هستند که می ‌توانند باعث رضایت رئیس تان شوند. این قسمت از نمناک را تا انتها مطالعه کنید تا برایتان توضیح دهیم.

کارفرما

مهارت برقراری ارتباط را بیاموزید

بدون توجه به این که چه عنوانِ شغلی دارید، باید یاد بگیرید تا مهارت‌ های ارتباطی خود را ارتقا دهید. به طور فعال به حرف مشتریان خود گوش کنید و هیچ فرصتی را از دست ندهید و سعی کنید که با آن ها ارتباط مؤثر برقرار کنید که می‌ تواند یکی از مهم ترین مهارت هایی باشد که یاد می گیرید و در انجام کار گروهی به شدت مؤثر است.

در گروه فعال باشید

همان طور که بالاتر هم اشاره کردیم، یکی از مهم ترین ویژگی هایی که باید یاد بگیرید، برقراری ارتباط و احترام گذاشتن است. سعی کنید یک محیط مثبت را در محل کارتان به وجود بیاورید. به طوفان فکری خود غلبه کنید و در کنار همکاران تان رفتار خوب و پسندیده ای از خودتان نشان دهید و هرگز منفی نگر نباشید.

سازگاری داشته باشید

سازگاری و انعطاف پذیری ذهنی و عاطفی خود را بالا ببرید. سازگاری یکی از مهم ترین مهارت هایی است که باید یاد بگیرید و به شما کمک می کند تا برای تغییر آماده باشید و کار های خود را درست به انجام برسانید. همیشه برای کارتان استاندارد و قوانین داشته باشید و منعطف عمل کنید.

جلسه

اخلاق کاری را رعایت کنید

مهم‌ ترین چیزی که باید مد نظر قرار دهید، این است که در مورد کار اصول اخلاقی را رعایت کنید. به خودتان مغرور نشوید‌ و با همه رفتار متناسب با خودشان را داشته باشید و سعی کنید که کاملاً با اعتماد به نفس باشید.

مهارت های ارتباطی حرفه ای را بیاموزید

مهارت های نرم به شخصیت و اعمال شما و توانایی های بین فردی شما مرتبط است. اینکه چگونه با همسالان، همکاران، سرپرستان و مشتریان خود ارتباط برقرار می کنید. باید یاد بگیرید روابط کاری خود را از روابط با دوستان تان مجزا بدانید. یکدلی، صبوری با دیگران، تحمل و پذیرش، مهارت های سخنرانی و حس شوخ طبعی چیزهایی هستند که باید آن ها را در خودتان پرورش دهید.

خلاقیت داشته باشید

خلاقیت مهم‌ ترین چیزی است که هر کارفرمایی به دنبال آن می گردد. در واقع باید یاد بگیرید که خلاقیت داشته باشید؛ حتی در انجام کار های هنری و تبلیغات هم از خلاقیت خود کمک بگیرید که به شدت راضی کننده است و به قول بسیاری از بزرگان؛ خلاقیت کلید تکامل و رشد سازمان ‌ها است.

داشتنِ نوآوری، الهام گرفتن، خیال پردازی، درک مفاهیم به روشی دیگر و کنجکاوی به پرورش خلاقیت شما کمک خواهد کرد.

کارمندان شرکت

مهارت های رهبری را بیاموزید

اگر سرپرستی قسمتی را برعهده دارید، یک فرصت منحصر به فرد برای به اشتراک گذاشتن توانایی های رهبریِ خود دارید. مهارت های رهبری نرم این است که به کارکنان خود اعتماد کنید، تواضع و فروتنی داشته باشید، یکدلی، تطبیق پذیری، انضباط شخصی و اصالت خود را حفظ کنید و نشان دهید. اینگونه قطعا موفق خواهید شد.

مدیریت زمان داشته باشید

سرپرستانِ شما می خواهند بدانند که مجبور نیستند هر ثانیه شما را مدیریت کنند؛ بنابراین داشتنِ مدیریت زمان یک مهارت نرم برای وظایف مرتبط با شغل شما است. در واقع افرادی که در یک تیم یا یک گروه هستند، می‌دانند که مدیریت زمان تا چه حد اهمیت دارد؛ بنابراین آن را در شما جستجو می کنند و شما نیز باید یاد بگیرید که مدیریت زمان داشته باشید.

کارمند محبوب کارفرما، این ویژگی رو حتما داره

52
این مطلب مفید بود ؟20
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
برچسب : محل کار
وبگردی