مصرف آرایشی بهداشتی
محصولات آرایشی و بهداشتی که روزانه برای مراقبت از پوست مصرف می کنید باید با روش صحیح استفاده کنید تا آسیبی به پوستتان وارد نشود.

چند اشتباه رایج ما در استفاده از لوازم آرایشی بهداشتی

همه ما مقدار زیادی لوازم آرایشی و بهداشتی داریم که فقط تعدادی از آنها را روزانه مصرف می‌کنیم. ماسک ها، کرم‌ها و روغن‌های مختلف برای هر قسمت از بدن که فقط میز آرایش ما را پر کرده اند.

بیشتر آنها ناکارآمد هستند و ما حیفمان می‌آید که آنها را دور بریزیم. البته باید بدانیم که آنها ناکارآمد نیستند، بلکه ما طرز استفاده از آنها را بلد نیستیم. در این قسمت از نمناک نمونه ای از این اشتباهات را بررسی می‌کنیم.

به محصولات زیبایی فرصت کافی نمی دهیم

گاهی محصولی را می‌خریم و بعد از چند هفته متوجه می‌شویم که استفاده از این محصول بی نتیجه بوده است. سپس به سراغ محصول دیگری می‌رویم و این داستان ادامه دارد؛ بنابراین کلی محصول خریداری کرده ایم که هیچ کدام فرصتی برای نشان دادن توانایی خود نداشتند.

اگر محصولی نتیجه بخش نبود، می‌توانید آن را تغییر دهید اما یک فرصت حداقل یک‌ماهه به هر محصول بدهید زیرا میانگین دوره تجدید سلول‌ها 28 روز است.

محصولات زیبایی

به اندازه کافی ضد آفتاب مصرف نمی کنیم

این یک واقعیت است که پرتو‌های خورشید ضرر‌هایی برای پوست دارند. همه ما می‌دانیم که باید برای محافظت از پوست خود از کرم ضدآفتاب استفاده کنیم اما بعد از مدتی متوجه می‌شویم که این محصولات چندان مؤثر نیستند و پوستمان زیر آفتاب تیره می‌شود. دلیل آن، این است که ما محصول را اشتباه مصرف می‌کنیم.

همه تقریبا نصف مقداری که لازم است از کرم ضد آفتاب استفاده می‌کنند. در صورتی که حدود 30 گرم کرم برای محافظت یک فرد بالغ از تشعشعات آفتاب لازم است. این را نیز به خاطر داشته باشید که باید 15 دقیقه قبل از بیرون رفتن کرم را استفاده کنید و همچنین هر دو ساعت یکبار باید کرم را تجدید کنید.

کرم ضد چروک را بیش از حد و در زمان نامناسب مصرف می‌کنیم

کرم‌های ضد چروک رتینول، طرفدار زیادی دارند با این حال باید از آنها به درستی استفاده کرد تا از قرمزی و پوسته‌پوسته شدن پوست جلوگیری شود. علاوه بر این، رتینول پوست را نسبت به آفتاب حساس تر می‌کند که می‌تواند باعث ایجاد لک بر روی صورت شود.

سعی کنید از رتینول در شب استفاده کنید و در روز حتما از کرم ضدچروک استفاده کنید. همچنین بهتر است کرم رتینول را در پاییز یا زمستان مصرف کنید که اشعه خورشید ملایم تر است.

کرم ضد چروک

کرم دور چشم را به پلک هایمان می‌زنیم

گاهی اوقات سهل انگاری می‌کنیم و بعضی موارد را رعایت نمی کنیم. ما نباید کرم دور چشم را به پلک هایمان بزنیم. در واقع این کرم برای تغذیه زیر چشم است بنابراین باید تنها دور هاله ی چشم استفاده شود.

برای انجام این کار بهتر است از انگشت حلقه استفاده کنیم زیرا ضعیف ترین انگشت است و به اطراف چشم فشار زیادی وارد نمی کند.

به پوست خشک روغن می‌زنیم

بعضی از مردم به خاطر این که دوست ندارند پوستشان چرب شود، کمتر از روغن استفاده می‌کنند. در واقع برای جلوگیری از این حالت، باید روغن را روی پوست مرطوب بزنیم.

به لطف وجود آب، روغن به اپیدرم، لایه بالایی پوست نفوذ می‌کند. علاوه براین روغن آب را در پوست نگه می‌دارد و لایه بالایی پوست را مرطوب نگه می‌دارد و در آخر، استفاده از روغن روی پوست مرطوب آسان تر است و روند جذب آن موثرتر می‌شود.

روغن برای پوست

محصولات مختلف را با هم مخلوط می‌کنیم

بعضی اوقات ما ناخودآگاه محصولات مختلف مراقبت از پوست را با هم مخلوط می‌کنیم و نمی دانیم با این کار اثر آنها را خنثی می‌کنیم. مخلوط کردن مواد آرایشی حاوی رتینول و ویتامین C نمونه بارز این مورد است.

پوست برای جذب ویتامین C، به PH کم بین 0 تا 3.5 نیاز دارد. در مقابل رتینول به PH بالاتر 5.5 تا 6 نیاز دارد. وقتی این دو را باهم ترکیب می‌کنیم، PH ویتامین C افزایش می‌یابد و PH رتینول کاهش می‌یابد بنابراین این دو ماده اثر یکدیگر را خنثی می‌کنند.

استفاده از این دو محصول به صورت جداگانه و در زمان مناسب، بهترین راه حل است. رتینول بهتر است در شب استفاده شود و ویتامین C در روز مفیدتر است.

از دئودورانت (ضد تعریق) در زمان نامناسب استفاده می‌کنیم

به نظر می‌رسد که در هر ساعتی از روز می‌توانیم از دئودورانت (ضد تعریق) استفاده کنیم. به همین دلیل است که ما آن را ناکارآمد می‌بینیم. بهتر است این محصول را عصر یا شب قبل از خواب استفاده کنیم. ضد تعریق‌ها در زمانی که مجاری عرق فعالیت کمتری دارند، در تماس با پوست تمیز و خشک بیشترین تاثیر را دارند.

استفاده از دئودورانت

در استفاده از محصولات مراقبت از پوست عجله می‌کنیم

بلافاصله پس از شستن صورت و پاک کردن آن با آب و محصولات دیگر، عجله نکنید، 3 الی 5 دقیقه صبر کنید و بعد از محصولات مراقبت از پوست استفاده کنید. این کار باعث جذب بیشتر می‌شود.

اگر زمان کافی به پوست ندهید، لوازم آرایش را رقیق خواهید کرد و در نتیجه اثر آنها کمتر می‌شود. اگر کمی بیشتر زمان بدهید، نتیجه بهتری دریافت خواهید کرد.

از یک ماسک ورقه ای دو بار استفاده می‌کنیم

ماسک‌های ورقه ای امروزه بسیار محبوب هستند زیرا بدون این که هزینه زیادی برای خدمات زیبایی بپردازیم از پوستمان مراقبت می‌کنند. گاهی افراد بعد از مصرف این ماسک ها، آنها را دور نمی ریزند بلکه دوباره از آن استفاده می‌کنند.

سعی کنید این کار را نکنید زیرا باکتری‌ها و آلودگی‌هایی که ماسک از روی پوست برداشته، دوباره به سطح پوست بر می‌گردند.

ماسک ورقه ای

براش آرایشی را محکم به صورت می‌زنیم

بسیاری از افراد برای تمیز کردن صورت خود از براش‌های نرم استفاده می‌کنند. آنها صورت را به خوبی تمیز می‌کنند، ماساژ می‌دهند و سلول‌های مرده را از آن پاک می‌کنند اما خیلی محکم این کار را انجام ندهید زیرا نتیجه عکس می‌گیرید. براش را با نرمی روی صورت بکشید زیرا فشار بیش از حد موجب پارگی مویرگ‌ها و آسیب به پوست می‌شود.

مدام از دستمال مرطوب استفاده می‌کنیم

استفاده از این محصول کمک می‌کند تا ما صورت خود را به راحتی و بدون صرف وقت تمیز کنیم. اما لازم به یادآوری است که استفاده روزمره از دستمال مرطوب می‌تواند به پوست آسیب برساند زیرا آنها محتوی مواد نگهدارنده هستند.

آنها خواص تمیز کنندگی بهتر و ماندگاری بیشتری دارند اما به پوست آسیب وارد می‌کنند. پیشنهاد می‌شود از این محصول در زمانی که مجبور هستید استفاده کنید.

لوازم آرایشی بهداشتی که اشتباه مصرف می کنیم

4.544
این مطلب مفید بود ؟404
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
وبگردی