روتین پوستی کره ‌ای

روتین پوستی کره ‌ای چیست؟

کد مطلب : 88629زمان مطالعه : 3 دقیقه
روتین پوستی اساسا به معنی تکرار رفتارهایی با پوست است که کمک می‌کند پوست ما بهترین وضعیت خود را تجربه کند. روتین را به فارسی روال یا روند ترجمه می‌کنیم.

روتین پوستی چیست؟

روتین پوستی اساسا به معنی تکرار رفتارهایی با پوست است که کمک می‌کند پوست ما بهترین وضعیت خود را تجربه کند. روتین را به فارسی روال یا روند ترجمه می‌کنیم. در دل این کلمات، تکرار و رفتار مرحله به مرحله مستتر است. پس وقتی از روتین پوستی می‌گوییم، یعنی تکرار رفتارهای متوالی و دارای ترتیبی که باعث حفظ سلامت و شادابی پوست می‌شوند.

مراحل روتین پوستی کره ‌ای

روتین پوستی

روتین پوستی کره‌ ای آزمون خود را پس داده است. آن‌قدر کره‌ای‌ها در این زمینه کامل رفتار کرده‌اند که به افرادی با پوست‌ شیشه‌ای معروف شده‌اند. دانش سنتی کره‌ای‌ها در مراقبت از پوست، آرام آرام در جهان مورد توجه قرار گرفت و نهایتا چساده‌سازی شده و به صورت ده مرحله‌ درآمد و با جهانیان در میان گذاشته شد. در این بخش به این ده مرحله‌ی مهم خواهیم پرداخت و به شما خواهیم گفت که چه چیزی باعث می‌شود، پوست کره‌ای‌ها حتی در سنین بالا هم، پوست کودک را به یاد آورد. بیایید نگاهی به این مراحل بیندازیم:

مرحله نخست:استفاده از پاک کننده‌ها(با پایه‌ی روغن)

کره‌ای‌ها معتقدند، چربی‌های غیر طبیعی و چربی‌های طبیعی اما مضر پوست ما، نمی‌توانند به کمک آب از میان بروند. آب و روغن یکدیگر را دفع می‌کنند. برای از بین بردن چربی‌های مضر پوست، باید از چربی کمک گرفت، از این رو به پاک کننده‌هایی نیاز دارید که با پایه‌ی روغن ساخته‌ شده‌اند. این روش چربی‌های اضافی و مضر را از بین برده و چربی‌های مورد نیاز پوست را نگه خواهد داشت. 

مرحله دوم:استفاده از پاک کننده‌ها( با پایه‌ی آب)

پس از مرحله اول، استفاده از پاک کننده‌هایی با پایه‌ی آب، منجر به از بین رفتن بقایای مضر موجود بر پوست می‌شود. 

مرحله سوم:استفاده از لایه بردار

در این مرحله شما سلول‌های مرده پوست را از بین می‌برید که در روتین پوستی کره ‌ای، مرحله‌ی بسیار مهمی است. 

مرحله چهارم:استفاده از تونر 

آن‌چه در سه مرحله‌ی فوق انجام داده‌اید، مضرها را از بین برده است، اما با این‌که پوست را به خوبی پاک کرده‌اید، PH پوست نامتعادل شده است. بهترین حالت PH پوست 4.2 تا 5.6 است. تونرهایی که پایه‌ی آب دارند، اگر به درستی تولید شده باشند می‌توانند پوست را به حالت متعادل از منظر PH برگردانند. 

مرحله پنجم:استفاده از عصاره گیاهی 

عصاره‌های گیاهی پوست که به آن اسانس هم گفته می‌شود، نوع غلیظ شده‌ی مواد موثر برای پوست هستند. در این مرحله به سراغ آن‌ها می‌روید. عصارها کمک می‌کنند، آب‌ و مواد مغذی به صورت برسد. پس بعد از پاک‌سازی و متعادل‌سازی پوست، وقت رطوبت بخشی رسیده است. 

نکته:خوشبختانه مطالعات و بررسی‌های مداومی که به روتین پوست کره‌ای تمرکز داشت، منجر به ایجاد محصولاتی شده است که می‌توانند، بسیاری از مراحل روتین پوستی کره ‌ای را یک‌جا پیش روی شما قرار دهند. از این رو منهای این‌که از منظر زمانی از تکرار رها خواهید شد، یک محصول، چند

مرحله را برای شما مدیریت خواهد کرد. بررسی‌های آزمایشگاهی نشان می‌دهد، یکی از بهترین محصولاتی که می‌تواند، مراحل فوق را به خوبی در خود جای دهد، ‌ژل شستشوی صورت نوتروژینا است. 

مرحله ششم:درمان موضعی به کمک سرم

در پنج مرحله‌ی فوق توانسته‌اید هم پوست را تمیز و شاداب نگه دارید و هم آب و رطوبت کافی به آن برسانید، حالا وقت آن رسیده که مسائل پوست را به صورت موضعی حل و فصل کنید. استفاده از سرم‌ها همین کار را برای شما خواهند کرد. 

مرحله هفتم:استفاده از ماسک‌های ورقه‌ای

ماسک‌های ورقه‌ای، آبرسان‌های فوق‌العاده‌ای برای پوست شما هستند 

مرحله هشتم:کرم دور چشم 

پوست دور چشم ما، نازک است و حساس و البته آسیب‌پذیرترین. در روتین پوستی کره ‌ای این مرحله اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد. باید مراقب پوست دور چشم باشید. 

نکته:بررسی‌ها و مطالعات نشان می‌دهد، یکی از بهترین کرم‌های موجود در بازار، که استاندارد روتین پوستی کره ‌ای را هم در خود حفظ کرده، کرم دور چشم بالانس است. این کرم می‌تواند، آن‌گونه که باید به ترمیم و پیش‌گیری از چین و چروک دور چشم، کمک کند

مرحله نهم:استفاده از مرطوب کننده‌ها

در مراحل اول تا هشتم، شما پوست را با آب درگیر کرده و رطوبتش را تامین کرده‌اید. حال باید قفلی به این در بزنید تا رطوبت جایی نرود. مرطوب کننده‌ها همین کار را برای شما می‌کنند.

در آخر

 یکی از بهترین فروشگاه‌های اینترنتی موجود که در آن به ارائه‌ی محصولات مراقبت از پوست به سبک کره‌ای می‌پردازد و در ایران فعالیت می‌کند، فروشگاه اینترنتی ژوتی است. آشنایی شما با این فروشگاه می‌تواند خیال‌تان را از تهیه‌ی محصولات مرتبط با استاندارد روتین پوستی کره‌ ای راحت کند. 
آن‌چه گفته شد ارائه‌ی دقیقی از روتین پوستی افراد کره‌‌ای بود، امید است به شادابی و جوانی پوست شما کمک کرده باشد!

روتین پوستی کره ‌ای چیست؟

53
این مطلب مفید بود ؟30
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی