تولد
بیماری های پوستی
رفتن به باشگاه ورزشی بدون درنظر گرفتن مراقبت های لازم برای پوست می تواند منجر به بیماری های پوستی مختلفی در افراد شود .

بیماری های پوستی در اثر عادات نادرست و غیر بهداشتی ورزشی 

می دانید که موثرترین تمریناتی که در باشگاه انجام می دهید به کاهش استرس و افزایش سطح انرژی شما کمک می کند، اما آیا این را هم می‌دانید که تمام این تمرین‌ها می‌توانند باعث عفونت پوستی شما نیز شوند؟

در حالی که ورزش در باشگاه فواید سلامتی متعددی را تضمین می کند، می تواند منبع عفونت های متعدد پوستی نیز باشد که شایع ترین عفونت ها پوستی ایجاد شده در این شرایط را در ادامه بخش ورزش و سلامت نمناک خواهید خواند؛ البته خوشبختانه، ترفندهای آسانی وجود دارد که می‌توانید برای جلوگیری از این عفونت‌ها و تمرین راحت به آنها متوسل شوید.

کرم حلقوی

کرم حلقوی یک عفونت قارچی است که بر روی پوست شما به صورت جوش های دایره ای، خارش دار و قرمز ظاهر می شود و میتواند در هر قسمت از بدن شما از جمله پوست سر شما رخ دهد و باعث خارش شدید شود. همچنین ممکن است از یک قسمت بدن به قسمت دیگر سرایت کند. کرم حلقوی در مکان‌های گرم و مرطوب رشد می‌کند، از این رو، تجهیزات یا نیمکت‌های عرق‌زده باشگاه، می‌توانند نقاط خطرآفرین باشند.

اگر پوست قرمزی با خارش یا لکه های دایره ای روی پوست خود دارید، اقدامات فوری برای درمان آنها انجام دهید. اینها علائم کرم حلقوی هستند و معمولاً در عرض 4 تا 14 روز پس از تماس با قارچ کرم حلقوی ظاهر می شوند.

بیماری های پوستی

پای ورزشکار 

پای ورزشکار نیز یک نوع شایع عفونت قارچی است که روی پاهای شما رخ می دهد. در این بیماری پوستی، پوست بین انگشتان پا با خارش و پوسته پوسته شدن ظاهر می شود. این بیماری توسط قارچی به نام Trichophyton rubrum ایجاد می شود که همچنین مسئول ایجاد عفونت کرم حلقوی است.

در حین تمرین، پاهای شما به دلیل تعریق مرطوب می ماند و این محل رشد قارچ ها است. ممکن است هنگام راه رفتن روی سطوح آلوده، استفاده از تشک های کثیف یوگا و غیره به این عفونت مبتلا شوید. ممکن است در ناحیه آسیب دیده احساس سوزش داشته باشید، با این حال، کرم های پوستی ممکن است کمک کنند.

علاوه بر این، مطمئن شوید که انگشت پا را تمیز و خشک نگه دارید تا از گسترش بیشتر عفونت جلوگیری کنید. همچنین، اگر شخصی در خانواده یا کلاس ورزشی شما از آن رنج می برد، مراقب باشید زیرا پای ورزشکار مسری است.

فولیکولیت

فولیکولیت یک بیماری پوستی دردناک و خارش دار است که به صورت برجستگی های قرمز رنگ ظاهر می شود و کاملا شبیه آکنه است. در این حالت فولیکول های مو تحت تاثیر باکتری ها قرار می گیرند و باعث عفونت می شوند. ممکن است روی گردن، زیر بغل، ران‌ها و غیره رخ دهد. در صورت تعریق بیش از حد یا استفاده از وسایل کثیف ممکن است به این عفونت مبتلا شوید. سعی کنید از لباس های تنگ استفاده نکنید زیرا ممکن است باعث ایجاد اصطکاک و تشدید آن شود.

زگیل کف پا

زگیل کف پا چیز جدیدی نیست و این زگیل معمولاً به عنوان زگیل verrucae شناخته می شود که توسط ویروس پاپیلومای انسانی ایجاد می شود. این ویروس خاص به پایین پاهای شما حمله می کند و باعث ایجاد زگیل می شود.

ممکن است از مکان های گرم و مرطوب مانند رختکن، استخر و غیره به ویروس مبتلا شوید. اگر زخم یا بریدگی باز دارید، ورود ویروس به بدن شما آسان تر است. بیشتر زگیل های کف پا دردناک هستند و در راه رفتن مشکل ایجاد می کنند. اولین علامت زگیل کف پا نشان دهنده حساسیت یا درد در پاهای شماست.

بیماری های پوستی

عفونت استاف پوستی

استاف، یک عفونت رایج در باشگاه، زمانی ایجاد می شود که بدن شما توسط باکتری استافیلوکوک مورد حمله قرار گیرد. استاف از ناحیه کوچکی از پوست شما شروع می شود اما در صورت عدم درمان می تواند گسترش یابد. به نظر می رسد یک زخم باز قرمز و حساس است. پوست ملتهب می تواند دردناک و خارش دار باشد. همچنین ممکن است تب، لرز، تعریق و ضعف را تجربه کنید. عفونت استاف مسری است و به سرعت گسترش می یابد.

معمولاً از طریق لمس فیزیکی منتقل می‌شود، اما تمرین روی یک تشک یا نیمکت در بسته نیز می‌تواند عفونت را منتقل کند. اگر زخم باز دارید، باکتری‌ها می‌توانند وارد شوند و تکثیر شوند و زندگی را به خطر بیندازند. از این رو در صورت داشتن چنین علائمی با پزشک مشورت کنید.

چند توصیه و راه حل برای پیشگیری از مشکلات پوستی باشگاهی

گفته شد که پوست بدن بسیار حساس است و به آسیب‌های مختلف آسیب‌پذیر است، به خصوص در هنگام ورزش، بروز بیماری‌های پوستی در افراد می‌تواند ناشی از عادت‌های نادرست ورزشی باشد. برای جلوگیری از بیماری‌های پوستی در باشگاه ورزشی، توصیه می‌شود:

  • استفاده از سالن‌های ورزشی استاندارد و قبل از استفاده از وسایل، آن‌ها را با دستمال ضدعفونی کنید.
  • به همراه داشتن کفش و زیرانداز ورزشی مناسب.
  • استفاده از لباس‌های ورزشی استاندارد که بدن بتواند به راحتی تعرق و تنفس کند.
  • خودداری از پوشیدن لباس‌های ورزشی تنگ.
  • استحمام، تعویض و شست‌وشوی لباس‌ها پس از اتمام ورزش.
  • نوشیدن میزان کافی آب در زمان ورزش.
  • داشتن استراحت پس از هر ساعت ورزش.

با رعایت این توصیه‌ها، می‌توان از بروز صدمات و بیماری‌های پوستی در اثر ورزش جلوگیری کرد و این عضو حساس بدن را محافظت کرد.

بیماری های پوستی که از باشگاه میگیریم+ راه حل

52
این مطلب مفید بود ؟20
منبع : بخش ورزش و تناسب اندام نمناک/ن
وبگردی