تولد
خواب و سلامتی
همه انسان ها دوست دارند که در زندگی انرژی بیشتری داشته و مثبت نگر باشند، دست یافتن به این خواسته نیازمند تغییراتی در روتین زندگی روزانه مان است.

6 ترفند روتین خواب برای ارتقای سلامت و دوری از بیماری

آیا می‌ خواهید انرژی بیشتری داشته باشید؟ آیا به دنبال ذهن مثبت نگرتری هستید؟ اگر خواهان این اتفاقات می باشید، باید سعی کنید عادات خواب خود را تنظیم کنید. اگر خواب خوبی داشته باشید، به همه این اهداف تان می رسید. اکثر افراد می‌ خواهند که خواب خود را تنظیم کنند اما نمی دانند چگونه باید این کار را انجام دهند. در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک در این مورد توضیح خواهیم داد و خواهیم گفت که افرادی که نسبت به دیگران، سالم تر هستند چه مواردی را هنگام خواب رعایت میکنند.

به موقع می خوابند

اگر می خواهید خواب خوبی داشته باشید و در کنارش احساس انرژی بعد از بیداری را تجربه کنید، باید روی خودتان کار کنید که به سلامت تان کمک می کند. زودتر بیدار شدن و زودتر به رختخواب رفتن و گرفتن یک دوش صبحگاهی باعث می‌ شود که شما حالِ بهتری داشته باشید و بدن تان آماده باشد و همین کار؛ هوشیاری بیشتری به شما می دهد.

خوابیدن

زود و خوش بین از خواب بیدار میشوند

برای اینکه بتوانید جزء افراد خوش بین و مثبت نگر محسوب شوید، باید صبح ها سحرخیز باشید که تاثیر زیادی روی حال روحی شما دارد. احتمال افسردگی را پایین می‌ آورد، زیرا در معرض نور صبحگاهی قرار می‌ گیرید و باعث می‌ شود که بدن تان سروتونین بیشتری تولید کند که یک هورمون تنظیم کننده روحی است و همین باعث می شود که عصر هم یک چرت کوتاه بزنید و خستگی چشم تان از بین برود.

ساعت گوشی را یک هفته زودتر تنظیم میکنند

همیشه برای هفته آینده خود برنامه ریزی داشته باشید. ساعتی که قرار است هر روز بیدار شوید را از هفته قبل مشخص کنید تا شب ها موقع خواب درگیر تنظیم ساعت نباشید. این می تواند عاملی برای حال خوب بعد از بیداری باشد و مهم تر از همه اینکه شب ها راحت تر خواب تان می برد.

برای انرژی بیشتر؛ بعد از ظهرها چرت میزنند

برای این که احساس انرژی داشته باشید، حتماً هنگام عصر به مدت 20 دقیقه چرت بزنید تا حالت هوشیاری بیشتری هم داشته باشید و کارهای ذهنی ‌تان بهتر انجام شود و انرژی بالاتری را احساس کنید.

خواب بعد از ظهر

شب‌ ها زود می خوابند

اگر می خواهید از لحاظ جسمی وضعیت بهتری داشته باشید و بشاش تر باشید، حتماً شب ها زود به رختخواب بروید. هدف تان باید 10 ساعت خواب شبانه باشد که به طور میانگین 8 و نیم ساعت هم عدد مناسبی است. سعی کنید که شب ها زود بخوابید تا صبح روز بعد از لحاظ جسمی سرحال‌تر باشید.

به رویِ کمر می خوابند

خوابیدن روی کمر باعث می‌ شود که احساس انرژی بیشتری داشته باشید، پوزیشن شما مناسب تر باشد و راحت تر بتوانید از خواب بیدار شوید. سر درد و گردن درد نداشته باشید و در نتیجه از لحاظ روحی هم حس بهتری پیدا می کنید، زیرا جسم تان وضعیت بهتری داشته است.

30 دقیقه قبل از خواب؛ گوشی موبایل را کنار میگذارید

اگر می‌ خواهید شب ها زودتر خواب تان ببرد، حداقل 30 دقیقه تا یک ساعت قبل از خواب گوشی موبایل و تمام صفحات دیجیتالی را از خودتان دور کنید، زیرا این لوازم به خاطر نوع نوری که دارند، هورمون خواب را سرکوب می‌ کنند و ساعت درونی بدن را به هم می زنند.

مدل خواب آدم هایی که از بقیه سلامت ترن

52
این مطلب مفید بود ؟20
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن/ن.ح
وبگردی