لاغری با هیپنوتیزم

لاغری با هیپنوتیزم ممکنه ؟

کد مطلب : 25838زمان مطالعه : 4 دقیقه
با توجه به تحقیقات انجام شده هیپنوتیزم تاثیر زیادی در لاغری دارد . شما می توانید با هیپنوتیزم ذهن خود را برای کاهش وزن آماده کنید و بهترین نتیجه را بگیرید.

لاغری با هیپنوتیزم و گفتنی های مهم درباره ی آن

وقتی صحبت از کاهش وزن می شود ، قطعا به یاد روش های معمول می افتید و می خواهید از آن ها استفاده کنید :پزشکان ، متخصصان تغذیه و متخصصان رژیم ، مربیان شخصی، حتی مربیان بهداشت روان نیز همین روش ها را پیشنهاد می کنند . ممکن است کسی هنوز به ایده هیپنوتیزم برای لاغری فکر نکرده باشد.

به نظر می رسد استفاده از هیپنوتیزم نیز یک روش دیگر است که مردم به نام کاهش وزن دست به گریبان آن هستند . متخصص پزشکی قانونی در این باره می گوید :به طور معمول ، این روش می تواند از بسیاری از روش های دیگری مثل رژیم های سخت که امتحان کرده و در آن شکست خورده اید ، موثرتر باشد اما این روش اصلا به این معنا نیست که شخص دیگری ذهن شما را کنترل کند و شما را هنگام بیهوشی یا ناهوشیاری مجبور به انجام کارهای خنده دار کند.

کیمبرلی فریدموتتر، متخصص هیپنوتیزم و نویسنده Subconscious Power می گوید :"اینکه حین هیپنوتیزم قدرت کنترل ذهن خود را از دست می دهید - بزرگترین تصورات غلط در مورد هیپنوتیزم است."

همچنین وقتی هیپنوتیزم می کنید ، در ذهن ناخودآگاه خود نیستید، بلکه هیپنوتیزم بیشتر شبیه حالت عمیق آرامش است . هیپنوتیزم شبیه مواقعی قبل از این که کاملاً از خواب بیدار شوید ؛ قبل از اینکه کاملاً آگاه باشید از کجا هستید و چه چیزی در اطراف شما است، می باشد . یا اینکه حین انجام آن ، حسی شبیه به قبل از خوابیدن به شما دست خواهد داد.

قرار گرفتن در چنین حالتی شما را مستعد تغییر می کند . به همین دلیل ممکن است هیپنوتیزم در کاهش وزن نیز موثر باشد . متخصصان در این زمینه می گویند :"این با روش های دیگر متفاوت است ، زیرا هیپنوتیزم علت و سایر عوامل مؤثر را به طور مستقیم در سطح ناخودآگاه در ذهن فرد مورد بررسی قرار می دهد . هیچ روش کاهش وزن دیگری غیر از این ، مسائل اصلی و ریشه ای را مانند هیپنوتیزم برطرف نخواهد کرد.

لاغری با هیپنوتیزم

اما آیا هیپنوتیزم برای کاهش وزن مؤثر است ؟

هنوز تحقیق جدیدی در مورد این موضوع وجود ندارد اما آنچه وجود دارد ، نشان می دهد که این روش می تواند قابل قبول باشد . مطالعات اولیه از دهه 90 مبنی بر اینکه افرادی که از هیپنوتیزم استفاده می کردند، بیش از دو برابر بیشتر از افرادی که رژیم غذایی خود را بدون درمان شناختی و ذهنی در پیش می گرفتند، از دست دادند.

مطالعه ای در سال 2014 با 60 زن چاق انجام شد ، دریافت که افرادی که تحت درمان با هیپنوتیزم قرار می گیرند ، وزن بیشتری کم کردند و عادت های غذایی خود را بهبود بخشیدند . یک مطالعه در سال 2017، روی هشت بزرگسال چاق و سه کودک کار شد که همه آن ها با موفقیت وزن خود را کاهش دادند . یکی از آن ها نیز به دلیل پیشرفت خوبی که داشت ، از جراحی منصرف شد.

عامل تاسف آور این است که هیپنوتیزم به آسانی تحت پوشش بیمه پزشکی قرار نمی گیرد ، بنابراین هنوز فشارهای لازم برای مطالعات هیپنوتیزم در مورد داروهای پزشکی وجود ندارد.

اما با توجه به هزینه روزافزون داروهای نسخه ای ، لیست طولانی از عوارض جانبی احتمالی ، امیدواریم به زودی هیپنوتیزم به عنوان یک رویکرد قابل قبول کاهش وزن مورد توجه و تحقیقات بیشتری قرار گیرد.

روش جالب لاغری

چه کسی باید برای کاهش وزن هیپنوتیزم را امتحان کند؟

کاندیدای ایده آل هر کسی است که در پیروی از یک رژیم غذایی سالم و برنامه ورزشی مشکل داشته باشد، زیرا به نظر نمی رسد عادات منفی خود را تغییر دهد . گیر افتادن در عادت های مضر نشانه یک مشکل ناخودآگاه است.

ناخودآگاه شما جایی است که احساسات ، عادت ها و اعتیادهای شما واقع شده است و از آن جا که هیپنوتیزم درمانی است به ناخودآگاه می پردازد ، به جای اینکه فقط روی خود آگاه کار کند - ممکن است مؤثرتر باشد.

در حقیقت ، تجزیه و تحلیل مطالعات هیپنوتیزمی ، موفقیت 93 درصد با جلسات کمتر از روان درمانی و رفتار درمانی را نشان می دهد . محققان بر این باورند که برای تغییر عادات ، الگوهای تفکر و رفتار مانند هیپنوتیزم، مؤثرترین روش است.

لازم نیست هیپنوتیزم به تنهایی استفاده شود . هیپنوتیزم همچنین می تواند به عنوان یک برنامه برای کاهش وزن طراحی شده توسط متخصصان برای درمان شرایط مختلف از جمله دیابت ، چاقی ، آرتروز یا بیماری های قلبی عروقی مورد استفاده قرار گیرد.

کاهش وزن با هیپنوتیزم

در طول درمان چه انتظاری می توان داشت ؟

چنانچه در بخش تناسب اندام نمناک عنوان کرده ایم تعداد جلسات بسته به نظر پزشک می تواند متفاوت باشد . جلسات اکثر افراد به طور معمول بین 45 تا 60 دقیقه طول می کشد اما به طور کلی می توانید انتظار داشته باشید که دراز بکشید ، با چشمان بسته و آرام بنشیند و اجازه دهید متخصص هیپنوتیزم ، شما را از طریق تکنیک ها و پیشنهادات خاصی راهنمایی کند که می تواند به شما در رسیدن به اهداف خود کمک کند.

ایده آل ترین حالت این است که ذهنتان را آموزش دهید تا به سمت چیزهای سالم برود و از آنچه ناسالم است ، دوری کند.

اگر هیپنوتیزم خلاف ارزش ها یا اعتقادات شخصی یا با اطلاعاتی که در طول خلسه به شما داده می شود، متضاد باشد ، خوب عمل نخواهد کرد.

در عوض ، این احتمال وجود دارد که باز هم یک آرامش عمیق را تجربه کنید ، در حالی که هنوز از آنچه گفته می شود هم آگاه باشید.

البته تعداد جلسات مورد نیاز کاملاً به پاسخ شخصی شما به هیپنوتیزم بستگی دارد . بعضی ها می توانند نتیجه را حداقل در یک یا سه جلسه مشاهده کنند ، در حالی که برخی دیگر ممکن است به 8 تا 15 جلسه نیاز داشته باشند.

در کل این روش زمانی موثرتر است که آن را همراه با ورزش و رژیم غذایی مناسب انجام دهید ؛ یعنی هم ذهن و هم جسم خود را در جهت کاهش وزن پرورش دهید.

لاغری با هیپنوتیزم ممکنه ؟

3.715
این مطلب مفید بود ؟114
منبع : oprahmag / بخش ورزش و تناسب اندام نمناک/ن/ز.ت
وبگردی