پیشگیری از آلزایمر
آلزایمر مشکلی است که این روزها افراد زیادی درسنین بالا به آن مبتلا می شوند اما نگران نباشید میتوانید با رعایت ترفندهایی از ابتلا به این بیماری جلوگیری کنید.

چند ترفند ساده برای پیشگیری و جلوگیری از سرعت آلزایمر

آلزایمر مشکلی است که این روز ها افراد زیادی به آن مبتلا می شوند؛ به خاطر همین باید سعی کنید که راهکار های جلوگیری از آن را در پیش بگیرید. در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک قصد داریم برخی از این راهکارها را به شما معرفی کنیم.

خواب با کیفیت داشته باشید

سازمان کنترل و پیشگیری از بیماری ها پیشنهاد می کند که حداقل 7 ساعت در شب بخوابید. خواب باعث می‌ شود تا احساس سرحالی و انرژی بیشتری داشته باشید و مواد مضر راحت‌ تر از بدن تان دفع گردند و به طور کلی برای سلامت مغز هم بسیار حائز اهمیت است.

کیفیت خواب

فعالیت کنید

وقتی که تحرک داشته باشید، به بدن و ذهن این سیگنال را می دهید که حال تان خوب است و ذهنتان همیشه درگیر است تا خودش را با جسم تان همراه کند. به خاطر همین برای جلوگیری از آلزایمر باید تحرک بدنی خود را بالا ببرید؛ به عنوان مثال به جای آسانسور از راه پله استفاده کنید.

توت بخورید

پیشنهاد ما این است که از رژیم غذایی حاوی امگا 3 استفاده کنید که انواع توت ها بسیار توصیه می شود. خوردنِ یک عدد سیب در طول روز هم می‌ تواند باعث شود که دیگر به پزشک مراجعه نکنید؛ همچنین می‌ تواند راهی برای جلوگیری از آلزایمر باشد.

توت قرمز

مهارت جدید یاد بگیرید

باید به سلامت ذهن خود توجه کنید و برای انجام این کار مهارت جدید یاد بگیرید. یادگیری مهارت جدید، ذهن تان را فعال نگه می‌ دارد. سلول‌ های مغزی جدید تولید می‌ کند که از آلزایمر جلوگیری خواهد کرد.

ارتباطات اجتماعی خود را حفظ کنید

با دوستان، اعضای خانواده و افراد مختلف در اجتماع ارتباط بگیرید تا ذهن تان فعال باشد و از آلزایمر جلوگیری گردد.

پیشگیری از سرعت آلزایمر با 5 نسخه رایگان

55
این مطلب مفید بود ؟50
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن/ن.ح
وبگردی