اتاق خواب کوچک
دکوراسیون اتاق خواب کوچک بسیار سخت است و چیدمان اشتباه باعث کوچکتر دیده شدن آن می شود اما ترفندهای کاربردی تاثیر چشمگیری در بزرگ نشان دادن فضای اتاق دارند.

ترفندهای ساده برای بزرگتر دیده شدن اتاق خواب کوچیک

امروزه بیشتر اتاق خواب ها در آپارتمان ها کوچک هستند اما با استفاده از ترفند های ساده می توان اتاق خواب را بزرگتر نمایش داد تا بازتر و زیباتر به نظر رسیده و حس آرامش به افراد القا شود. در ادامه این بخش از دنیای مد نمناک به برخی نکات ساده اما بسیار مفید و کابردی جهت بزرگ نشان دادن اتاق خواب کوچک اشاره می کنیم.

مرتب کنید

در اتاق خواب بسیاری از ما وسایل اضافی در گوشه کنار به چشم می خورد که آنجا را شلوغ و در هم ریخته و فضای آن را کوچک نشان می دهد پس برای اینکه اتاق خواب کوچک شما بزرگتر دیده شود، بهتر است چیزهای اضافی را ببخشید و دور بریزید.

همه وسایلتان را در یک کمد جا دهید

به جای اینکه کمد و دراور بخرید و در اتاق قرار دهید، اگر بودجه کافی دارید کمد دیواری سرتاسری بزنید، با داشتن کمد هایی جادار و متناسب در اتاق خواب می توانید تمام البسه و لوازم مختلف را در آن نگهداری نمایید و با حذف برخی لوازم از اتاق خواب فضای اتاق خواب را بزرگتر و جادارتر کنید. بهتر است کمد دیواری شما دارای کشو و طبقات بسیار برای مرتب‌سازی و چیدمان بهتر لوازم و درب های ریلی باشد.

کمد لباس

دیوارها را رنگ کنید

برای بزرگتر دیده شدن اتاق خوابتان دیوارها را رنگ آمیزی کنید. رنگ های ساده و روشن در دلباز و بزرگ نشان داده شدن اتاق خواب تاثیر گذار بوده و باعث انعکاس نور های طبیعی و مصنوعی در اتاق می شود.

از پرده کوتاه استفاده نکنید

اگر اتاق خوابتان دارای پنجره است، به جای به کار بردن پرده کوتاه از پرده بلند کمک بگیرید. پرده های بلند که از سقف تا روی زمین نصب می شوند باعث بزرگ نشان داده شدن فضا می شود. بهتر است رنگ پرده روشن باشد و از پرده های تیره استفاده نکنید.

تختتان را اینگونه انتخاب کنید

اگر قصد خرید تخت خواب را دارید، حتما تختی را بخرید که بتوانید زیر تشک آن وسایلی را از قبیل لباس های زمستانی و... را جا دهید. تخت های کشو دار نیز گزینه مناسبی هستند. برای خانواده هایی که دو فرزند از یک اتاق خواب استفاده می نمایند بهتر است از تخت خواب های دو طبقه استفاده شود.

شما می توانید برخی تخت ها را انتخاب کنید که در آن کتابخانه و میز تحریرهم تعبیه شده است تا از فضا به صورت خلاقانه و بهینه استفاده شود. همچنین تخت خواب های پایه دار که از زمین جدا هستند به دلیل فضای خالی که بین تخت و زمین ایجاد می شود باعث خلوت و باز دیده شدن اتاق می شود.

تخت دوطبقه

آینه های دیواری کاربرد فراوان دارند

انتخاب آینه هایی با طراحی و قاب ساده با ارتفاع بلند در بزرگ نشان دادن اتاق تاثیرگذار است. آینه ها نور ها را به داخل اتاق جذب می کنند و با انعکاس نور به داخل اتاق فضایی آرامش بخش را ایجاد می نمایند.

بزرگ نشان دادن اتاق کوچک به کمک وسایل

یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار در دکوراسیون اتاق خواب انتخاب لوازم مختلف با ابعاد استاندارد و متناسب اتاق است. در برخی مواقع لازم است برخی لوازم را از اتاق حذف نمود تا اتاق خلوت تر و دلبازتر شود.

فرش مناسب انتخاب کنید

توصیه می شود که همه افراد از فرش در ابعاد متناسب در اتاق استفاده نمایند. برای اتاق خود قالیچه و فرش ساده با رنگ متناسب با دیوار اتاقتان بخرید تا مابقی لوازم اتاق هم به چشم بیایند و اتاق زیبا و بزرگ دیده شود.

فرش اتاق خواب

برخی از لوازم را نخرید

اگر اتاق شما کوچک است، از خرید برخی لوازم مانند تلویزیون و میز تلویزیون در اتاق خواب صرف نظر کنید تا فضای بیشتری را در اختیار داشته باشید و اتاق خلوت تر باشد.

روتختی تان را تعویض کنید

اگر اتاقتان کوچک است و روتختی خود را تیره انتخاب کرده اید، آن را تعویض کرده و روتختی هایی با طرح ساده و رنگ روشن بخرید زیرا رنگ آن در انعکاس نور و بزرگ نمایی اتاق تاًثیرگذار است.

بزرگ نشون دادن اتاق خواب کوچیک با ترفندهای ارزون

4.719
این مطلب مفید بود ؟181
وبگردی