جزیره ی مارها
در گوشه ای از کره ی زمین جزیره ای به تسخیر مارهای سمی و کشنده در آمده است و هیچ انسان و موجودی جرات نزدیک شده به آنجا را ندارد.

جزیره ی برزیلی در تسخیر و تصرف مار ها

هیچ کس اجازه ندارد که به سرزمین مار ها وارد شود چراکه تقریباً در هر متر مربع این زمین، یک مار مرگبار وجود دارد. 40 کیلومتر دورتر از ساحل برزیل جزیره ای وجود دارد که هیچ شخصی در آن زندگی نمی کند. آخرین بار یک مرد ماهیگیر نزدیک به این ساحل شد که بعداً جنازه او را در قایقش که شبیه به یک استخر خون شده بود پیدا کردند.

این جزیره رمزآلود به نام Ilha da Queimada Grande ، آنقدر خطرناک است که هیچ کس نمی تواند پایش را در آن بگذارد و ورود همه افراد حتی مردم برزیل هم به آن جا ممنوع و غیرقانونی است. علت خطر ورود به این جزیره هم وجود مار های سمی می باشد که سم کشنده دارند.

جزیره ی مارها

تخمین زده شده است که تقریباً بین 2000 الی 4000 مار در این جزیره وجود دارند. به همین دلیل این جزیره به جزیره مار مشهور شده است و اگر هر انسانی وارد آن شود، در عرض یک ساعت جان خود را از دست می دهد.

همانطور که در ابتدای این بخش از سرگرمی نمناک گفتیم، این جزیره هم اکنون خالی از انسان هاست اما تا اواخر سال 1920 در یک دوره کوتاهی تعدادی از مردم در آن جا زندگی می کردند اما در نهایت همه آن ها توسط این مار ها به قتل رسانده شدند و دیگر هیچ کس جرات نزدیک شدن به آن جا را ندارد.

مارهای خطرناک

ساکن شدن مار های افعی سرنیزه ای زرین در این جزیره، به دلیل بالا آمدن سطح آب است. مار های این ناحیه؛ زمین این جزیره را فقط مختص خودشان می دانند. سطح آب دریا تقریباً از ده هزار سال پیش بالا آمده است و این جزیره را ایجاد کرده است.

تنها خطری که مار های این جزیره را تهدید می کند، وجود پرنده هاست که ممکن است آن ها را شکار کنند اما باز هم مار ها از پس این پرنده ها بر می آیند و با سم مهلکی که دارند، می توانند سریعاً هر پرنده را از بین ببرند.

البته پرندگان بومی این ناحیه هم بسیار زرنگ هستند و به راحتی توسط مارهای این ناحیه به دام نمی افتند. بیشتر، خود مار ها هستند که فریب می خورند و به این پرندگان اعتماد می کنند و اگر از سم خود استفاده نکنند، در نهایت به غذای آن ها تبدیل می شوند.

مار در جزیره

مار های افعی سرنیزه ای زرین 5 درصد مارهای تشکیل دهنده در برزیل هستند. سم آن ها 5 درصد قوی تر از سم های دیگر می باشد و به غیر از این جزیره در قسمت های دیگر کمتر یافت می شوند.

احتمال مرگ توسط این مارها نسبت به مارهای دیگر بسیار بالاتر است. هنوز هیچ آمار مرگ و میری در مورد این مارها در دسترس نیست زیرا انسان ها نمی توانند وارد این ناحیه شوند اما به طور کل، اگر مار افعی سر نیزه ای زرین فردی را نیش بزند، در صورت درمان نشدن، 7 درصد احتمال مرگ وجود دارد.

البته درمان هم تضمین نمی کند که سم مار به طور کامل از بدن خارج شود و فرد نجات پیدا کند. بعد از درمان هم هنوز سه درصد احتمال مرگ و میر وجود دارد. پس با وجود همه این تفاسیر متوجه شدید که چرا هیچ کس جرات ندارد، پا داخل این جزیره بگذارد.

جزیره ای در تسخیر و تصرف مار ها + تصاویر

4.592
این مطلب مفید بود ؟8210
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب/ن
وبگردی