مضر برای کودک
تغذیه ی کودک اهمیت زیادی برای والدین دارد زیرا که تغذیه ی ناسالم تاثیر چشمگیری بر سلامت کودک میگذارد پس بهتر است با نوشیدنی مضر برای کودک آشنا شوید.

نوشیدنی پرطرفدار اما مضر برای مغز کودک

قطعا شما هم دوست دارید که یک فرزند سالم داشته باشید و در نتیجه روی خوراکی های او خیلی حساس هستید و مراقب هستید که او به اندازه کافی کلسیم مصرف کند تا استخوان قوی داشته باشد.

شاید از مکمل های ویتامین c هم به او بدهید تا سیستم ایمنی اش قوی ‌تر شود. البته رژیم غذایی و خوراکی هایی که می خورد‌ در سطح انرژی اش تاثیر بسیار زیادی دارد اما بعضی از خوراکی ها نه تنها روی بدن کودکان تاثیرگذار هستند، بلکه مغز و ذهن آن ها را نیز درگیر می‌ کنند که در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک در مورد آن ها صحبت خواهیم کرد.

 دختر بچه

بدترین نوشیدنی برای مغز کودک

تحقیق گسترده ای روی دانش‌آموزان ابتدایی انجام شده؛ البته دانش آموزانی که نوشیدنی های قنددار و البته مصنوعی می نوشند. مطالعات نشان می‌ دهد که این نوشیدنی‌ ها به مغز آن ها آسیب وارد می کند.
در مطالعه‌ ای که روی 6400 کودک بین سنین 6 تا 12 سال انجام شد، بررسی‌ های مختلف انجام گرفت. در این مطالعه از این کودکان سوال شد که چند وقت یک بار نوشیدنی شیرین و قند دار می خورند و هر بار چند عدد یا چه قدر از این نوشیدنی ها استفاده می کنند.

سپس پاسخ های کودکان را با یکدیگر مقایسه کردند و آنها را مورد ارزیابی قرار دادند و طبق تخصص خودشان، روابط، رفتار و احساسات کودک را مورد ارزیابی قرار دادند و متوجه تاثیراتی در عملکرد آن ها شدند.
محققان پس از بررسی های دقیق به این نتیجه رسیدند که مصرف این نوشیدنی ها تا حد زیادی عملکرد ذهنی آن ها را کاهش می دهد و باعث نقص و عیب در آن می شود. در نتیجه این مقاله می تواند یک یادآور خوب برای خانواده هایی باشد که خیلی زیاد از نوشیدنی انرژی زا و نوشابه استفاده می کنند که اصلاً برای هیچ کس، مخصوصاً کودکان مفید نخواهد بود.

پسر بچه

بهترین نوشیدنی برای کودکان و بزرگسالان

آب می تواند بهترین نوشیدنی جایگزین باشد. البته مرکبات، تمشک و یا حتی خیار هم می‌ تواند آب بدن کودکان را تامین کند. اگر به دنبال چیز های شیرین تر هستید، می توانید از آبمیوه های 100% خالص استفاده کنید‌. آب میوه هایی که 70 درصد آن ها آب معمولی و 30 درصد آبِ خود میوه است و هیچ ماده افزودنی ندارد، گزینه بسیار عالی خواهد بود، پس تا جایی که می‌ توانید نوشابه و نوشیدنی های قنددار را ترک کنید که مضرات بیشماری برای خود و فرزندان تان دارد.

نوشیدنی معروف اما بسیار مضر برای مغز کودکتان

4.26
این مطلب مفید بود ؟51
منبع : eatthis / بخش سبک زندگی نمناک/ن/ش
برچسب : تغذیه کودک
وبگردی