تولد
پشیمانی از ازدواج
زندگی مشترک سراسر شادی نیست و برای برخی ممکن است خسته کننده باشد که باعث پشیمانی آن ها از ازدواج میشود البته راه حل هایی برای جلوگیری از بروز این حس وجود دارد.

نکاتی برای زوج های خسته از زندگی مشترک و پشیمان از ازدواج

داشتنِ رابطه زناشوییِ موفق نیاز به تلاش و همدلی دو طرف دارد؛ حتی بهترین ازدواج ها هم ممکن است زمانی به بن بست بخورد و باعث شود که زوجین، هیجان و علاقه خود را از دست بدهند؛ اما اینجا انتهای داستان نیست. وقتی که از ازدواج خود خسته شده اید، باز هم راهکار هایی هست که بتوانید دوباره رابطه تان را زنده کنید. در این قسمت از خانواده پلاس نمناک مراحلی را به شما معرفی می‌ کنیم که کمک می کند تا بتوانید زندگی زناشویی تان را زنده نگهدارید و از کنار هم بودن لذت ببرید.

با احساساتتان صادق باشید

بسیار مهم است که با خود و احساساتتان صادق باشید. اگر از ازدواج خسته شده اید، خیلی راحت به خودتان این موضوع را بگویید و از آن فرار نکنید. وقتی که صادقانه مشکلات تان را بفهمید، راحت می توانید برای آن راه حل پیدا کنید؛ اما تا زمانی که به خودتان دروغ بگویید و از آن فرار کنید، هیچ راهی به جز طلاق و جدایی به ذهن تان نخواهد رسید.

پشیمانی از ازدواج

علت دقیق را پیدا کنید

حال که صادقانه به خودتان گفتید که از ازدواج تان خسته شده اید، باید بفهمید که علت این خستگی چیست. باید ریشه را پیدا کنید و ببینید که چه چیزی باعث ایجاد احساس منفی، نا امیدی و کلافگی در شما شده است.

عادات تان را تغییر دهید

وقتی که سن بالا می رود، علایق هم تغییر می کند. بعد از این که مدت زمانی از ازدواج تان می گذرد، دیگر مانندِ قبل هیجان ندارید. اکنون زمان آن است که روتین خود را تغییر دهید تا دوباره احساس پر انرژی و شادابی کنید؛ پس به دنبال عادات جدید باشید.

از زاویه جدیدی به همسرتان نگاه کنید

وقتی که یک فردِ تکراری را هر روز و هر روز می بینیم، احتمال خستگی و دلزدگی بالا می رود. باید سعی کنید که دیگر شبیه به قبل به او نگاه نکنید و از جنبه های دیگر شخصیتی او کمک بگیرید؛ مثلاً فردا صبح که از خواب بیدار شدید، به این فکر کنید که همسرتان کاملاً متفاوت از کسی است که روز اول با او ازدواج کرده اید؛ انگار که تا به حال او را ندیده اید و تازه می‌ خواهید کشفش کنید.

زندگی مشترک

راه های ارتباطی را دوباره باز کنید

شما برای داشتن یک زندگی خوب نیاز به تعامل مداوم دارید. یادتان می آید که آخرین بار چه زمانی صادقانه با همسرتان صحبت کردید؟ بهتر است درباره حسِ خود با هم صحبت کنید؛ احساسات خود را واضح به همسرتان بیان کنید. به نحوه واکنش و پاسخ او توجه کنید، این گونه می توانید چیز های زیادی یاد بگیرید و برای رفع مشکل تان؛ باهم به دنبال راه حل بگردید.

سختی های زندگیِ مشترک را جشن بگیرید

زندگی سخت است و تحمل این سختی ها در ازدواج باید دو نفره باشد. شما طوفان های سخت زندگی را پشت سر گذاشته اید. باید این موفقیت بزرگ را در کنار یکدیگر جشن بگیرید و دوباره یادآوری کنید که در سخت ترین شرایط کنار هم مانده اید؛ بنابراین باز هم می توانید.

از مشاوره ازدواج کمک بگیرید

اگر فکر می کنید که امیدی برای نجات زندگی ندارید و همه چیز خسته کننده و روزمره شده است، به سراغ یک مشاور خوب بروید و مشکلات تان را با او در میان بگذارید.

مشاوره خانواده.

قدرشناس باشید

اینکه بخواهید مدام به طرف مقابل تان یادآوری کنید که چه الطافی در حقش کرده اید، همه چیز را بدتر می‌ کند. باید یاد بگیرید که کار های خوب یکدیگر را به ذهن بسپارید و قدرشناسی را تمرین کنید تا به هم حس خوب بدهید.

اهداف و رویاهایتان را به اشتراک بگذارید

وقتی که ازدواج می کنیم، دو نفرمان تبدیل به یک نفر می شود و در نتیجه باید به رویاها و آرزو های هم احترام بگذاریم و هر دو تلاش کنیم؛ پس این رویاهای جذاب را با یکدیگر به اشتراک بگذارید تا دوباره شور و شوق و انگیزه در زندگیِ شما ایجاد شده و باهم همسو شوید.

تفریح کنید

تفریح و سفر کردن یکی از آسان ترین راه ها برای نجات زندگیِ مشترک است. با یکدیگر به سفر بروید. کافی است که یک جای ساده و آرامش بخش را برای سفر انتخاب کنید و چند روز به دور از هیاهو در کنار هم باشید.

تفریح کردن

به خودتان بیایید

در نهایت باز هم به مرحله اول برمی گردیم؛ بسیار مهم است قبل از نجات رابطه، خودتان را به خوبی بشناسید و بینش کامل نسبت به شرایط داشته باشید. اگر بتوانید خودتان را خوب مدیریت کنید و به خوبی متمرکز شوید، قطعاً به چیز های تازه ای دست پیدا می کنید که به نجات ازدواج تان هم کمک خواهد کرد.

توصیه طلایی به اونایی که از ازدواجشون پشیمونن

512
این مطلب مفید بود ؟120
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ش
وبگردی