غیبت دیگران پشت شما
سوای اینکه غیبت کردن و حرف زدن پشت سر دیگران عادت زشتی است، دانستن اینکه چه کسی پشت سرمان حرف میزند میتواند اهمیت ویژه ای داشته باشد.

علامت غیبت کردن و تشخیص کسانی که پشت سرتان حرف میزنند

غیبت کردن و بدگویی پشت سر دیگران، جزو بدترین عادات انسان هاست که با وجود گناه بودن بازهم بسیاری به انجام آن مشغول هستند و این رفتار اثرات منفی بسیاری دارد که در مطالب قبلی با موضوع چگونه به کسانی که پشت سرتان حرف میزنند بی اعتنا باشید و چطور با افرادی که غیبت شما را میکنند رفتار کنید، به آن پرداختیم. این بخش از نمناک مطلب جالبی است با موضوعی متفاوت در مورد غیبت کردن و حرف زدن پشت سر دیگران؛ آیا مایلید بدانید که گروه دوستان یا فامیل و حتی اعضای خانواده، پشت سرتان حرف میزنند یا نه؟ برای تشخیص این مسئله چند راهکار وجود دارد که در ادامه لیست کرده ایم. پشت سر کسی حرف زدن به انگلیسی (Talk behind someone's back) گناه نابخشودنی است که در مطلب گناه غیبت کامل درمورد بدی های آن صحبت کردیم.

آنها بیشتر از آنچه گفته اید، از شما میدانند

وقتی حین صحبت با یک دوست یا عضوی از خانواده، ناگهان متوجه صحبتی شدید که حاوی اطلاعاتی در مورد شماست که قبلا هرگز با فرد مقابل مطرح نکرده اید اما او از آن با خبر است، یعنی در نبود شما شخصی این اطلاعات را به او داده است.

صحبت کردن

آنها پیش شما غیبت شخص دیگری را میکنند

این یک قاعده ثابت شده است که هر کسی نزد شما غیبت فرد غایب دیگری را انجام داد، قطعا و بدون شک در نبود شما پشت سرتان حرف میزند.

با ورود شما به جمع، سکوت و حرفشان را قطع میکنند

تا به حال شده که وارد اتاقی شوید و ناگهان همه ساکت شوند؟ اگر دوستانتان در مورد شما غیبت می کنند، وقتی وارد اتاق می شوید مکالمه آنها اغلب متوقف می شود یا به طرز کاملا واضحی تغییر می کند.

مشتاقند از شما درباره دیگران بپرسند

وقتی فردی خود را برای دریافت اطلاعات درباره فرد دیگری از شما، مشتاق نشان میدهد و مدام اصرارمیکند تا با او درباره فردی که کنارتان حضور ندارد، صحبت کنید یعنی این همان شخصی است که بدون شک درمورد شما غیبت کرده و هنگام هم صحبتی با دیگران، پشت سرتان حرف میزند.

غیبت کردن

در جمع و موقعیت های اجتماعی از شما حمایت نمی کنند

اگر متوجه شدید که دوست یا... شما بیشتر در جمع دونفره تان از شما حمایت می کند تا در ملاء عام، باید به این اختلاف توجه داشته باشید. فردی که در جمع و حضور دیگران چندان حمایت محکمی که در خلوت از شما دارد را ابراز نمیکند یعنی در نبود شما، درباره تان صحبتی کرده که نمیتواند با طرفداری و تایید شما، خلاف آن را در حضور همان افراد ابراز کند.

میخوای بفهمی کی پشت سرت حرف میزنه؟ ترفندش اینجاست

4.5193
این مطلب مفید بود ؟17320
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن /ن.ح
وبگردی