غذای تند
بعضی از افراد تندی را دوست دارند و خوردن غذاهای تند را ترجیح می دهند، اما بعد از خوردن غذاهای تند اتفاقاتی در بدن می افتد که بهتر است آنها را بدانید.

تاثیرات غذای تند روی سلامت و وضعیت بدن

بعضی از افراد عادت به خوردن غذا های تند دارند و هرگز نمی توانند یک غذای معمولیِ بدون چاشنی فلفل مصرف کنند اما سؤال این جا است؛ زمانی که ما غذای تند می خوریم، چه اتفاقی در بدنمان می افتد؟ در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک با ما همراه باشید تا به پاسخ این سؤال تان برسید.

احتمال سوزش معده (سَرِ دل)

ممکن است که بعضی از افراد با خوردن غذای تند دچار سوزش معده شوند و یا رفلاکس معده در آن ها به وجود بیاید که علت آن هم برگشت اسید معده به سمت دهان است که باعث ایجاد حس سوزش در قسمت بالای سیستم گوارشی و قفسه سینه می شود.

سوزش معده

احتمال کاهش وزن

بعضی از متخصصان بر این باور هستند که غذای تند می‌ تواند عاملی برای کاهش وزن افراد چاق باشد و احتمال چاقی را کاهش دهد و همچنین کاهش اشتها را در افراد به وجود خواهد آورد که همه این ها راهی برای کاهش وزن و لاغری است.

از بین بردن آبریزش بینی (شاید)

خیلی از افراد بعد از این که غذای تند می خورند، آبریزش بینی شان برطرف می شود (بعضی از افراد هم بالعکس، بعد از خوردن غذای تند دچار آبریزش می شوند)؛ اگر شما هم جزء افرادی هستید که آبریزش بینی کلافه تان کرده، بهتر است که غذای تند بخورید.

آبریزش بینی

افزایش طول عمر

خوردن غذا های گرم یا غذا های تند می تواند عاملی برای افزایش طول عمر باشد، زیرا خواص زیادی دارد؛ باکتری‌ ها و التهابات را از بین می ‌برد و دارای خاصیت آنتی اکسیدانی است که به سلامت بدن کمک می کند.

بهبود وضعیت لیپید یا چربی در بدن

غذای تند می تواند برای سلامت قلب مناسب و مفید باشد و اگر آن را استفاده کنید، باعث کاهش سطح کلسترول بد در بدن شده و خطر ابتلا به بیماری قلبی را تا حد زیادی کاهش داده و وضعیت لیپید و چربی را در بدن متعادل می کند.

بعد خوردن غذای تند چه اتفاقی در بدن می افته؟

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن/ن.ح
برچسب : غذای تند
وبگردی