آشپزی همسر

همسرم آشپزی بلد نیست چه کنم؟

کد مطلب : 54225زمان مطالعه : 6 دقیقه
اگر همسر شما آشپزی بلد نیست یا دستپخت خوبی ندارد شما باید با او صادق باشید و با رفتارهای مناسب و روش صحیح این مسئله را بیان کنید تا دستپخت همسرتان بهبود یابد.

اگر دستپخت همسرتان را دوست ندارید

قطعاً همه ما دوست داریم که زمان های خاصی را در کنار اعضای خانواده به صرف کارهای مورد علاقه مان بپردازیم که یکی از آن ها مصرف غذاهای خوشمزه می باشد . شاید شما عاشق غذاهای خوشمزه باشید و دوست دارید که رسپی های مختلف را امتحان کنید ، از طرفی خودتان هم در آشپزی سر رشته ندارید.

البته که بعضی از افراد به گونه ای زندگی می کنند که هم زن و هم مرد در زندگی هر دو به آشپزی می پردازند اما ممکن است که یکی از آن ها دستپخت دیگری را دوست نداشته باشد و احساس کند که مشکلی در دستپخت او وجود دارد.

البته که هرگز نمی توان این مسئله را خیلی راحت و صریح بیان کرد زیرا ممکن است که به احساسات طرف مقابل ضربه بخورد اما همیشه باید با همسر خود صادق باشید.

اگرچه که می توانید به پیشرفت دستپخت همسر خود کمک کنید و باید بدانید که چگونه این مسئله را با او در میان بگذارید . پس بهتر است که مدت زمانی را اختصاص دهید و با او گفتگوی خوب و موثری داشته باشید.

راهکارهایی برای بهبود دستپخت همسر

در این قسمت از خانواده پلاس نمناک راهکارهایی را به شما معرفی می کنیم که چگونه با دستپخت سطح پایین همسرتان کنار بیایید تا بتواند این مشکل را بهبود ببخشد.

1. از رسپی های آنلاین استفاده کنید و آن ها را کنار یکدیگر امتحان کنید.

زمانی که به عنوان یک تازه کار شروع به کار آشپزی با دقت بیشتری می کنید ، بهترین راه این است که از رسپی های آنلاین استفاده کنید یا پیشنهاد دهید که یک رسپی خوشمزه به صورت آنلاین را پیدا کرده و در کنار یکدیگر به درست کردن آن بپردازید.

با درست کردن چنین رسپی های جدید که هر دو در آن تازه کار محسوب می شوید ، می توانید زمان بیشتری را در کنار یکدیگر سپری کنید . علاوه بر آن تجربه هر دوی شما در زمینه آشپزی افزایش پیدا می کند و اشتباهات خود را متوجه می شوید.

آشپزی با همسر

2. رفتن به یک کلاس آشپزی را به او پیشنهاد دهید.

می توانید به او پیشنهاد کنید که برای تجربه سرگرم کننده و مهیج تر به کلاس آشپزی برود . او با این کار می تواند مهارت های خود را نیز افزایش دهد . خودتان نیز در منزل می توانید غذاهای مختلفی را که از کلاس آشپزی یاد گرفته اید ، در کنار یکدیگر امتحان کنید.

کلاس های آشپزی هستند که مهارت های فرد را زمینه آشپزی به شدت بالا می برند و می توانند انواع غذاها را آموزش دهند . پس سعی کنید که به دنبال ایجاد علاقه او به این کلاس ها باشید.

3. به او پیشنهاد دهید که در آشپزی کمکش کنید.

اصلاً منظور ما این نیست که هنگام آشپزی بالا سر او بایستید و چشمتان را از کارهایی که او می کند، برندارید و ایرادهای او را مدام یادآوری کنید . بلکه می توانید در فراهم کردن بعضی از مواد غذایی به او کمک کنید.

در بین راه آشپزی می توانید با یکدیگر همفکری هایی نیز داشته باشید و زمان سرگرم کننده ای را سپری کنید . پس به او پیشنهاد دهید که در یک کنار یکدیگر آشپزی کنید و لذت ببرید . در این بین می توانید نکات مختلف را از یکدیگر بیاموزید.

4. به او دروغ نگویید.

مثلاً اگر همسرتان فقط در پختن یک غذای خاص مهارت دارد و شما مدام اصرار می کنید که آن غذا را بپزد ، قطعاً کم کم متوجه اصرارهای شما به یک غذای خاص خواهد شد.

در چنین مواردی مجبور نیستید که به او دروغ بگویید . به او یادآوری کنید که این کارش هرگز یک ایراد شخصی محسوب نمی شود ، بلکه همه انسان ها نمی توانند در همه زمینه ها از همان اول خبره و ماهر باشند . بعدها با افزایش تلاش و پشتکار می توانند به مهارت بالا در هر زمینه ای دست پیدا کنند.

5. از او بخواهید که خودش غذا را بچشد.

اگر همسر شما نتواند مزه غذای خودش را تحمل کند ، پس قطعاً خودش به فکر چاره خواهد افتاد . بعد از اینکه غذای شما را آماده کرد ، پیشنهاد دهید که اول خودش غذا را بچشد . اگر این غذا از نظر او بد مزه بود، احتمالاً به دنبال راه هایی می گردد تا بتواند آشپزی خود را بهبود ببخشد زیرا هرگز خودشان دوست ندارند که غذای بدمزه خود را تحمل کنند.

6. در نهایت باید با همسرتان صادق باشید.

می توانید همه این کارها را انجام دهید، بدون این که دل همسرتان را بشکنید اما در نهایت بهترین راه این است که با صداقت حرفتان را بزنید . حتماً یک مکان آرامش بخش انتخاب کنید و در بهترین زمان ممکن یک مکالمه صادقانه داشته باشید ؛ بدون این که تنش بین شما ایجاد شود.

به او یادآوری کنید که آشپزی یک مهارت است و می توان آن را تا حد زیادی ارتقا داد . مثلا می توانید بحث را با یک جوک با مزه شروع کنید که هر دو به آن بخندید و روحیه شما برای ادامه بحث افزایش پیدا کند.

دستپخت همسر

اگر ذائقه تان متفاوت است

سلیقه های غذایی بسیارمتفاوت اند و حتی کم یا زیاد شدن ِ تنها یکی از عناصر یک غذا می تواند تفاوت بزرگی در طعم و عطر نهایی آن ایجاد کند پس ممکن است اشکال از دستپخت همسر شما نباشد بلکه ذائقه های غذایی تان متفاوت باشد.

اگر ذائقه های کاملا متفاوتی با هم دارید ، دو غذای کاملا متفاوت با هم در یک وعده صرف کنید . هر کدام از شما می توانید غذای مورد علاقه خود را تهیه کنید و از سالاد یا دورچین های یکسانی استفاده نمایید و سر میز غذا کاملا راحت و صمیمی غذای تان را با هم میل کنید.

در مورد طعم و نوع غذاها با هم صحبت کنید و سعی کنید چاشنی غذاها را طوری استفاده کنید که به ذائقه هر دو نفرتان بخورد و غذاهایی را بپزید که مورد علاقه هر دوی شما باشد.

در آخر اگر ذائقه غذاییتان متفاوت است ، زیاد سخت نگیرید و منعطف باشید تا این مشکلات کوچک با صبر و حوصله و مهربانی حل گردند.

اگر از خوردن غذاهای تکراری خسته شده اید

اگر همسرتان در پخت غذاهایی مهارت داشته باشد ، سعی خواهد نمود اغلب این غذاها را درست کند بنابراین ممکن است غذاهایتان تکراری شود . اگر از خوردن غذای تکراری خسته شده اید . در روزهای تعطیل از او بخواهید با همراهی هم پخت غذای جدیدی را امتحان کنید.

اگر از غذایی که همسرتان پخته ، متنفرید

اگر همسرتان غذایی پخته که شما از آن متنفرید ، او مقصر نیست زیرا ممکن است با سلیقه غذاییتان آشنا نباشد پس با بیان احساس خود همسرتان را نرنجانید و بعد از تشکر از زحمت او و اتمام غذا احساستان را در مورد این غذا به او بگویید تا بداند ناراحتی شما ربطی به دستپخت او ندارد.

دوست نداشتن دستپخت همسر

نکته های پایانی :

  1. اما فقط نظاره گر نباشید و از راه دور ایراد نگیرید، لطفا دست به کار شوید و برای بهتر شدن دستپخت همسرتان قدم بردارید!
  2. برای همسرتان یک کتاب آشپزی تهیه کنید تا از روی آن بتواند غذاها را بپزد.
  3. فراموش نکنید همراهی و تشویق شما در تمامی این مراحل می تواند به او انگیزه یادگیری بدهد.
  4. اگر دستپخت همسر تان را دوست ندارید نق نزنید.
  5. اگر دستپخت همسر برایتان اهمیت دارد این موارد را قبل از ازدواج از او بپرسید.
  6. بعد از ازدواج باید ریشه مشکل را پیدا کنید و با هم راه حلی برای رفع مشکل پید کنید.
  7. اگر همسرتان آشپزی را دوست ندارد سه شب از هفته را خودتان آشپزی کنید و سه شب را به عهده او بگذارید.
  8. آخر هفته ها را با هم آشپزی کنید.
  9. اگر او آشپزی می کند، تمیزکاری آشپزخانه را به عهده بگیرید.
  10. با تمرین درست کردن غذاهای ساده تر شروع کنید تا فشار کمتری بر او وارد شود.

همسرم آشپزی بلد نیست چه کنم؟

4.821
این مطلب مفید بود ؟201
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی